1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Едукативна бебешка литература

Дискусија во 'Бебе' започната од Anesa26, 13 август 2010.

 1. Anesa26

  Anesa26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Темава ја отварам како можност да споделуваме интересни статии или линкови кој ги наоѓаме онлајн а се однесуваат на грижа за бебиња, совети, предлози за имиња, здравје и се што е интересно а сте го прочитале онлајн. Мене корисно ми беше читањето на овие статии објавени на овој линк, има секакви содржини ;) http://khayyali.000a.biz/babies-toddler/ Па споделете и вие нешто :)
   
 2. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.689
  Допаѓања:
  129.947
  Нема некој сајт што посебно го читам, ама ако ми треба некоја информација ќе побарам на гугл, и гледам да биде некој саглам сајт. на mayoclinic обично гледам за болести, тоа е тоа што најмногу ме интересира.

  Во однос на песничи и слично, на сајтот на BBC има доста. Сега немам линкови, ама кога нема да ме мрзи да ги барам, ќе ги ставам :)
   
 3. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  203
  На rainlover му/ѝ се допаѓа ова.
 4. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  да на сајтов има добри информации...
  за оние на кои потешко им оди англискиот јазик, еве два сајта едниот на хрватски другиот на српски јазик...
  http://www.roda.hr
  http://www.bebac.com
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
 6. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
 7. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
 8. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  203
 9. samovilla

  samovilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  За сите кои немаат проблем со англискиот срдечно им ја препорачувам австралиската страница на Huggies:
  http://www.huggies.com.au/
   
 10. Jeny

  Jeny Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  230
  Би замолила ако знаете линкови за онлајн книги за одгледување на деца?!
   
 11. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  475
  http://www.babywisemom.com/

  јас го користам овој блог кој е на основа на книгите babywise и babywisperer
  и двете се супер, може да ги најдеш онлајн да ги симнеш и види си која ќе ти одговара повеќе на стилот на мајка каква што сакаш да бидеш. мислам дека повеќе ќе ти се допадне втората а има и форум за мајки кои се водат според книгата http://www.babywhispererforums.com/index.php
   
 12. D.lavica

  D.lavica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Водич за родители за здравје раст и развој на детето од 0-3 год

  Се надевам дека ќе бидат од корист
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена од модератор: 13 септември 2017
  На Lolipop23, Lady*Bug, Ano и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  10.135
  Допаѓања:
  122.917
  Браво! Одлични прирачници! На едно место се!
   
 14. Осе

  Осе Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  7.552
  Пол:
  Женски
  Ова денес го најдов.
   

  Прикачени фајлови: