1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ед Ширан (Ed Sheeran)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Sanniii, 22 јануари 2013.

 1. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
  Едвард Кристофер Ширан е млад британски пејач и текстописец. Препознатлив е по неговите синглови "The A Team" и "Lego House". Неговиот последен издаден албум, а колку што сум запознаена воедно e и прв албум е насловен како + (Plus). Има освоено неколку награди како: Најдобар Британски машки изведувач, Награда за најдобар сингл за "You need me, I don't need you"..

  Мене дечково ми има многу милозвучен глас и прекрасни текстови на песните.:)
  Омилени ми се: "Give me love", "The A Team", "Kiss me", "Lego House"....

  [​IMG]

  Ме интересира што мислите за него?
  Дали го слушате и дали имате омилени песни?
   
  На mileystar, HipstaPlease, deedee0 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.282
  http://www.youtube.com/watch?v=BeyvxD68Iaw

  Не знам којзнае колку песни од него, но оние што ми се допаѓаат се совршени. Барем за мој вкус. :)
  Ме расположува, ме разнежнува..
  После Give me love, ова ми е една од најубавите песни.
   
 3. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  1.027
  На Little-Mk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Е, многу го сакам.
  Прекрасен е со тоа портокаловата коса - I love gingers.

  Песните му се уште попрекрасни од тој самиот.
  Give Me Love ми е песна на годината 2013, односно јасно кажав на преминувањето во новата година дека се што сакам од оваа година е љубов, а оваа песна ќе ми е предводник.
   
 5. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  893
  Пол:
  Женски
 6. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Ед Ширан има страшно секси и милозвучен глас :)
  Му го ислушав целиот албум и морам да кажам дека повеќето песни ми се многу убави, онака за мој вкус.

  Омилена ми е Kiss Me
  www.youtube.com/watch?v=kFfKb_WEkCE

  Исто така и:

  www.youtube.com/watch?v=A_af256mnTE

  www.youtube.com/watch?v=ZXvzzTICvJs

  www.youtube.com/watch?v=G2fOum_KWQU

  Give Me Love и Lego House веќе ги ставивте :) Ма, сите песни му се убави а ретко кога ми се допаѓа цел албум на некој/а пејач/ка или група.
   
 7. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.518
  Пол:
  Женски
  Почнав да го слушам од кога во The Vampire Diaries пуштија некоја негова песна. Мислам дека беше "Give me love". И од тогаш се заразив со него. Не можам да издвојам омилена песна.. сите се преубави. Ама ај еве оваа нека биде
  http://www.youtube.com/watch?v=VWp7tPe77Jk
   
 8. pandora1

  pandora1 Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Совршен е. Многу добри текстови има на песните, и прекрасен глас.
  Омилена песна - Lego house.
   
 9. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  912
  Допаѓања:
  3.832
  Пол:
  Женски
  Предобар е! Има многу добри песни би ги издвоила: Lego House, The A team, UNI и најомилената Kiss me.
   
 10. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Женски
  Абе џинџер најмил! :*
  Со таа косичката портокаловка сонценце е :)
  Има предобри песни, човекот ненормално убави текстови пишува.
  Сите негови песни ми се допаѓаат ама најмногу до мене допре
  http://www.youtube.com/watch?v=A_af256mnTE
   
 11. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Има прекрасен глас и преубави песни. Прв пат го слушнав кога пуштија негова песна во Вампирски дневници и сега неколку од неговите песни ми се омилени. Најмногу ги слушам:
  Give Me Love, A-Team, Drunk, Grade 8, Small Bump, Lego House.

  Еве му го целиот албум:
  http://www.youtube.com/watch?v=RZ312RxA980
   
 12. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
  Прекрасен глас,прекрасни песни :inlove: Ед е еден од моите омилени вокали :)
  Омилени ми песни ми се Give me love и The A Team :inlove:
   
 13. maria.maca

  maria.maca Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Една другарка ми го кажа пред неколку дена.Предобар е и убаво пее.
  Омилена песна ми е Drunk :$
   
 14. Tumblr

  Tumblr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  992
  Пол:
  Женски
  лелее немам зборови...таков глас...ЕДИНСТВЕН Е!се би дала да имам еден негов албум :( а и многу мил лик има,го обожавам! :inlove: :inlove:
   
 15. phoenix1

  phoenix1 Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  8
  Го сакам премногу, особено што е ginger целиот Weasly :D Има многуу добри песни :)
   
 16. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Омилени ми песни ми се Give me love и The A Team. Преубаво пее :D
   
 17. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.518
  Пол:
  Женски
  Моментално ми е омилен! Колку и да ги слушам неговите песни едноставно никогаш не е доста :)
  И да, официјално сум заразена со песнава (и со оргиналот и со каверите)

  http://www.youtube.com/watch?v=2fngvQS_PmQ
   
 18. bella96

  bella96 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  1.027
  You need me I don`t need you & Kiss me
  убави се.
   
 19. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Преуабв глас има..и многу го сакам..моментално омилена песна ми е Give Me Love! :inlove:
   
 20. SinclairChaos

  SinclairChaos Активен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2014
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  7
  Поетче. Ретко среќавам мили машки души. Обично сите сакаат да се покажат во мачо светло, додека Ед нежно доловува големина. Големина на поет, човек, фантазер.. Приспивни песнички, мелемни за душа, навистина. Посебно момче, несомнено.