1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Езел (Ezel) [2009]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Mrs.Hartnett, 10 март 2011.

  1. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Се планира да се направи и Мексиканска верзија на оваа серија. Главната улога му ја понудиле на Фернандо Колунга но него не му се допаднала содржината. Се надевам дека нема да ја прифати улогата зашто тоа ќе биде првата негова неуспешна серија.
    Јас не ја гледав оваа серија зашто не ми се допаѓаше содржината, а ни крајот не ветуваше многу
     
  2. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Нели имаше една со Фернандо КОлунга,со слична приказна како оваа?
    Manana es para siempre,пак нешто со одмазди,романси и зло.Пола шпански серии се такви :D
     
  3. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Таа серија беше со сосема поразлична содржина.
    Во Мексико претходно направија римејк на Притаени страсти, а сега сакаат да направат римејк на Езел.
     
  4. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Алал да ви е што имате снага да ја гледате. Пред да се разбереме погрешно, серијата ми е преубава, содржајна, со симболика, не е лимунадич, но двапати пробав асално да ја гледам (бидејќи одредени епизоди сум ѕирнала и од почеток и од средина и од крај), ама да ја гледаш вака, баш асли, eпизода за епизода, онака како и секоја жена, барајќи значење во секој дијалог, емотивно ќе те сруши. Не е за мене ова.
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Ја гледав нередовно но не ми остана баш во сеќавање. Само некои од ликовите и тоа дека беше со насилство.