1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Економски речник

Дискусија во 'Образование' започната од kristii, 26 октомври 2011.

 1. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Верувам дека на форумов има голем број на економисти кои учат кои имат поими,фрази,дефиниции од областа на економијата кои не им се јасни.Па ајде овде да ги разјасниме :)
  Темава немора да се однесува само на економистите,туку и на сите останати но поимите што ќе прашате да ви се разјаснаат да бидат од областа на економијата.
  Моментално не ми текина на нешто што би прашала па се надевам некој друг ќе ја започне темава.
   
 2. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Малку не ми е јасна темава,али најверојатно е за некои нејасни работи. Па,ако си запишана на економски,колешке прашај нешто,ако не ти е јасно ќе пробаме да објасниме. :)