1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Економски факултет - Прилеп

Дискусија во 'Образование' започната од crazylady, 16 март 2011.

  1. Tinna.xD

    Tinna.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2013
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    225
    Пол:
    Женски
    ^И мене ме интересира тоа.
     
  2. mace14

    mace14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2014
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    26
    Здраво. Може некој да ми каже нешто повеќе за смерот банкарство и фин. менаџмент?
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Јас дипломирав на него пред 5 месеци :) Јас сум многу задоволна :) Е сега на секој смер има по некој заебан професор ама реално гледано не е тешко ич :)
    Со среќа ако си се запишала, тешко нема да поминиш ич :)
     
    На mace14 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Луѓе дали некој можи да ми најди контакт од деканот или да ми помогни некако ако се познава со него?

    Ми издадоја уверенија дека сум дипломирала оти сакам да аплицирам Словенија на мастер. На тие уверенија треба да се мани апостил од судот ама не ги прифаќат со краток потпис од деканот. Сега треба нови уверенија со целосно име и презиме потпишано од деканот. Ме маткат на факултет а рокот ми врви!!!!!

    Значи цела година се спремам за ова, и прва дипломирав за навремено да стигнам и сега заради точно 2 ебани потписи ќе ми ја уништат годината!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ве молам ако има некој контакт или можи некако да ми помогни да ми кажи оти преочајна сум!
     
  5. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Мој совет директно кај него в канцеларија, нема ни срам ни перде, објасни му ја ситуацијата со убо мислам дека ќе ти излези во пресрет, ако чекаш од студентски не чекај ич ! :) Мене 1 месец ми спремаја документи за дипломска шо се спремат за 1 ден али тоа ти е :)
     
  6. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Абе странство беше.... Не можев да го најдам. Иначе сега мислам дека вторник ќе ми потпиши ако не одам таму и го палам факултетот и готово!
     
  7. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.643
    Допаѓања:
    52.600
    Пол:
    Женски
    Сега ќе бидам втора година на смерот сметководство, дали некој може да ми каже кои изборни предмети да ги изберам, Електронско банкарство (Д-р Марјан Ангелески) и Теорија на одлучување (Д-р Љупче Маркушески), Менаџмент (Д-р Снежана Мојсовска Саламовска) и Теорија на одлучување или Макроекономска анализа (Д-р Мирослав Гвероски) со некој од споменатите, искрено не знам ни за тежината на предметите ни какви се професорите, ако има некој што ги учел предметиве што знае како е нека ми каже. :)
     
  8. Kenzoo

    Kenzoo Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    451
    Допаѓања:
    1.189
    Пол:
    Машки
    Форми на деловно комуницирање да не има некој семинарска?
    Благодарам
     
  9. Macufka1014

    Macufka1014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    510
    Ве молам доколку има некој запишан на мастер да ме контактира во порака имам нешто да прашам. Фала Ви
     
  10. temily

    temily Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    201
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали некој има искуство со префрлање на овој факултет од друг? Моментално сум на Економскиот факултет во Скопје, па сакам да се префрлам во Прилеп. Дали положените предмети и кредити ќе ми ги важат ?
     
  11. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.643
    Допаѓања:
    52.600
    Пол:
    Женски
    Да не има некој решени задачи по статистика за на испит? (Групирана статистичка серија, праволиниски тред, едноставна регресија и корелација, анова xi квадрат тест)
     
  12. Kuzmic

    Kuzmic Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2018
    Пораки:
    366
    Допаѓања:
    92
    Пол:
    Женски
    Да не продава некој случајно Анализа на временски серии ?
     
  13. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Искуство да сподели некој која е процедурата за префрлање од Скопје во Прилеп, што како, се признаваат ли положените предмети????
    Хелп плс, немам мн време на располагање, мажена со дете, на работа ми претставува проблем излегувањето и губење ден од работа само за прашања.
    Секое искуство добро би ми дошло.

    П.С. Од помош би ми бил и телефонски број од студентски прашања на кој креваат слушалка, а не оној дечкото кој им е снимен на централата.
     
  14. sara7

    sara7 Нов член

    Се зачлени на:
    3 август 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ќе ве молам совет кој предмет да го изберам во 5 ти семестар ми требаат два од наведените: Интернет технологии,ревизија,Теорија и политика на економски развој,Трошоци и цени,Инвестициски менаџмент,Меѓународно стопанско право,Меѓународна економија,Производствен и оперативен менаџмент
    совет некој ????
     
  15. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.968
    Допаѓања:
    8.726
    Пол:
    Женски

    Снежана Мојсовска Саламовска е супер жена, доста интерактивност вклучува, знае да се нашали, пренесува знаење..Вон факултетот имаше предавање и ептен ми остави впечаток. :)
     
  16. Octavija

    Octavija Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2019
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Оваа година сакам да се запишам на овој факултет, па сакам да прашам дали е тешко дали се строги професорите и дали некој престојува во студентскиот дом да каже дали е чисто какви се собите дали има галама и сл.?:whew:
     
  17. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.487
    Допаѓања:
    41.845
    Пол:
    Женски
    @Octavija
    Професорите не се строги, иако можеби има еден или двајца. :lol:
    Напротив, мислам дека има супер професори, креативни, праведни и отворени за соработка.
    Кога ќе споредам со други факултети е многу поорганизирано, а и воопшто не е тешко (според мене).

    Единствена замерка ми е што нема активности надвор од факултетот, нешто неформално, нешто што ќе те мотивира, мене ми беше малку досадно.
    За студентскиот дом не би знаела да ти кажам. :)
     
    На Amellie13 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Octavija

    Octavija Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2019
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Каде се плаќа таксена марка т.е на кој начин, за упис
     
  19. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.643
    Допаѓања:
    52.600
    Пол:
    Женски
    Испитни прашања по монетарна економија некој да не има (или што се сеќава) да ми прати?
     
  20. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае колку години е рокот да се заврши факултетот?