1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Економски факултет - Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од LadyS, 18 јуни 2010.

  1. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.515
    Допаѓања:
    2.869
    Кога се одбираат овие? Сега треба? :?:
     
  2. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Да,сега се одбираат. Мене ми кажаа дека трговско право е добар смер за изборните. А би сакала да ја прашам Гоу,за тоа што го кажа за е бизнис...Стварно ли е тоа за смерот...? И на кој се префрли ти? И како јас да знам кој смер да го изберам сега... :?:
    Нее,не се нервирам многу....
     
  3. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.515
    Допаѓања:
    2.869
    Аман бре и тоа ли да го мислам сега???? :tmi:
    ццццц ќе ме умре овој факултетот уште не почнат ....... да не спомнувам дека сонував пред некој ден како каснам првиот ден и сум ги испуштила сите предавања :tmi: :o :lol:
    А каде треба да го напишеме тоа за кој изборен го одбираме?
     
  4. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Добро прашање мунлајт....Најверојатно утре,кога ќе се запишуваме... Не знам,ништо не знам...
     
  5. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.515
    Допаѓања:
    2.869
    Не ми се верува да е утре тоа бидејќи јас пред некој ден бев на факултетот и ги земав сите документи за запишување и никаде не пишува таква работа ....... Сега пак проверив и нема ..... Да не е тоа кога ќе почнеме со факултетот? Оти нема смисла сега да не терат да одбираме ....
     
  6. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Не,тоа се одбира утре.Јас имам братучед кој беше денеска во Скопје и требало да одбере еден од тие погоре изборните...Само еден...А како,што..Јас сега чекам да ми дадат број негов,да му се јавам,да го прашам...
     
  7. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.515
    Допаѓања:
    2.869
    Важи Мистириус, прашај го братучед ти, па пиши тука и просветли не :D
     
  8. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    1.889
    И јас слушнав дека трговско право бил најлесен и најразбирлив за учење,од тие што ги знам скоро сите ке го земат него.Само зошто го нема во листата што ја стави viiip?
     
  9. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    Изборните предмети ке ги напишете на пријавата одозгора кога ке се запишувате :D бар така ние лани направивме. Инаку за трговско ич не се мислите изберете го бидејки е најлесен :)
     
  10. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Да,ама еве сега братучед ми ми кажа дека само тој не можеш да го бираш ради кредитите...И јас сега се двоумам кој да го изберам... :?:
     
  11. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69

    Па лани можеше а за оваа год не знам, може има некои измени, инаку во 2 семестар го слушавме. Кажи од кои можеш да избереш па ке ти помогнам малку ако се двоумиш за некој:)
     
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.841
    Допаѓања:
    152.220
    Кој ве излажал дека за прва година се овие предмети за избирање?Овие се изборни,некои за некои смерови редовни за сите години.

    Инаку,трговско право не е најлесен за разбирање и учење.Апстрактно е,па донесете заклучок,дали е или не е.Јас лесно го положив,ама тогаш многу и се намачија и слаби резултати се вадат воопшто цела генерација.
    Најлесен е економија на тп,кој како сака нека каже.Интересно е за учење и се учат само набројуванки кои се лесно препознатливи.
     
  13. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    За трговско право - и мене ми беше најлесен во прва год. Нема да згрешите ако го изберете.
     
    На nice.girl9090 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    Добро сега, за секого е различно. Од лани тие што ги имаше понудено за да ги избереме, трговско мене па и на сите што го имаа избрано ни беше стварно најлесен. А и немаше нешто што беше несватилво. Повеке работи беа од општа култура. Тоа ако е тешко тогаш не знам што друго би било полесно.
     
  15. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    и менееее :wasntme: добив 8ца :lol:
     
  16. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    399
    Јас ги пишав само изборните што се во летен семестар зашто се ужас, а во прв семестар го има трговско право... И да на факултет на упис ќе ви дадат уште 5 листа да ги пополните не само комплетите што ги пополнивме со индексот што идеа... Иии нема врска со кредитот ке прогледаат низ прсти не се секирај зошто мора да го избереш тој, за после на крај да имаш точно кредити... И јас го одбрав во 1 семестар трговско право ... :)
     
  17. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Сакам банкарски менаџмент или банкарство...Ама со овоа кредитите... :sweat: А може и основи на е бизнис,братучедот тоа на пример,го одбрал....А размислувам и сметководство ... :doh:
     
  18. LadyS

    LadyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    kolegi da ne znaete nesto za izbornite predmeti, koi ke se vo zimski semestar??
     
  19. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    Отвори си страната на факултетот таму ти ги пишува за твојоата год. и твојот смер.
     
  20. astalavista

    astalavista Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    1
    Јас сум втора година на економски во скопје департман економија..и ми рекоа дека колоквиумите и испитите не се полагале оптички туку со пишување :o ..ако знае некој ве молам да ми кажете,фала однапред :)