1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Економски факултет - Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од LadyS, 18 јуни 2010.

  1. Kasandra123

    Kasandra123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2011
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    22
    Колешки дали знае некоја дали по предметот МЕЃУНАРОДЕН МАРКЕТИНГ се паѓаат прашања од минатите години ?
     
  2. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    663
    Допаѓања:
    794
    Колешке незнам дали се паѓаат,впрочем и прв пат слушам дека имало некаде прашања по предметов,ама искрено мене воопшто не ми беше тежок.Колку што памтам со еден точен одговор беа,ако го читаш баш убаво со разбирање лесно ќе поминеш,еве јас на двата колоквиуми вадев 29,30/30 поени.Само читај го и немаш гајле :)
     
  3. margarita666

    margarita666 Активен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Феминки ,ви се молам за помош или информација како оди префрлувањето од еден на друг факултет.Јас сум на правен сега сакам да се префрлам на економски знае ли некој што ,како оди процедурата ???
    ЗНАЕ НЕКОЈ ДА МИ ОДГОВОРИ ,ИТНО МИ Е !!?
     
  4. margarita666

    margarita666 Активен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Нека ми пише некој што е сега втора година на енокомски поточно финансиски менаџмент.Ми треба некои информации
     
  5. темјанушка

    темјанушка Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2015
    Пораки:
    1.021
    Допаѓања:
    4.641
    треба да полагам два предмети во еден ден , што да правам да не ми се паднат во ист час и двата :( Да одам на студентски :?:
     
  6. Kri_Sh

    Kri_Sh Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2015
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Основи на сметководство прашањата се на заокружување или има и на дополнување?
    И паѓат ли се прашањата во Либро што ги има?
     
  7. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.034
    Пол:
    Машки
    Прашај си на студентски прашања во економски, ма да вон уписен рок незнам дали е можно тоа :)
     
  8. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.034
    Пол:
    Машки
    Нема што да правиш, освен да се молиш :) За еден студент не менуваат никогаш, дури ни за група студенти некогаш не менуваат, ако се случи такво нешто ќе одиш ќе разговараш со некој од професорите кај штио полагаш, дали ќе ти дозволат да полагас во друг термин :) Али веројатно нема да се погодат во ист час, јас сум полагал 3-4 пати по 2 предмети у ден и никогаш до сеа не ми се погодија во ист час, бар имав среќа :)
     
    На темјанушка му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.034
    Пол:
    Машки
    Нема, кредит трансфер систем е, ако сакаш положи си и само 3, другите 4 ќе ги презапишеш и остатокот од кредити ќе го пополниш со предмети од втора :)
     
  10. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.034
    Пол:
    Машки
    До сега индустриска немало материјал за учење, имало задолжителна семинарска да се направи, незнам дали ја презентираат и на колоквиум само им давал празен лист за да си ја раскажат семинарската и толку :) Ако нешто не е сменето, мн лесно поминувале зошто секогаш малце го земале :)
     
  11. mirandaa

    mirandaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    24.750
    Пол:
    Женски
    Samo na zaokruzuvanje se I po 8-10 prasanja ima sekogas T/N (tocno/netocno). Se pagaat od libro da, kako I od zbirkata. :) Voobicaeno e toa kaj Ljubisa. :D I ponatamu I drugite predmeti negovi.
     
    На WhiteAngell му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Kri_Sh

    Kri_Sh Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2015
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Мене Зорица ми предава па не знам дали и кај неа е така:)
     
  13. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.139
    Допаѓања:
    17.539
    Колешки јас завршив со испитите од постдипломски во тек ми е подготовката на тезата. Во меѓувреме сакам да одам на пракса во Комерцијална (односно ме повикаа), па ме интересира од кај треба да земам упатница и кој се треба да ја потпише? И дали може да ми прават проблем затоа што завршени ми се испитите?
     
  14. Albertos

    Albertos Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2015
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    381
    Сo еднa кoлешкa штo збoрев a е сегa втoрa вели декa минaтaтa гoдинa се пaднaче скрoс други прaшaњa зa рaзликa oд другите гoдини,тaкa дa прaшaњaтa oд либрo имa гoлемa верoјaтнoст и дa не зaвршaт рaбoтa
     
    Последна измена: 21 октомври 2015
  15. Albertos

    Albertos Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2015
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    381
    туку дaли имa некoјa кoлешкa oд е бизнис кoјa и требaaт луѓе зa прoектoт.некa пише зa дa фoрмирaме групa
     
  16. Olivieeeee

    Olivieeeee Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ме интересира дали менаџмент на колоквиум само набројуванки бара? Да не учам објаснувања такви работи..? И кејсовите како ги работи на предавање? Ги чита, поставува прашања?
     
  17. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Строго само набројуванки, немој да сте губеле време во читање на цела книга зашто стварно не се бара ништо од тоа. Табели, болдирани набројуванки и цртички. Толку е доволно и за 6ка и за 10ка. :)
     
  18. Taa1994

    Taa1994 Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Decki nekoj da mi pomogne da mi kaze sto ima na kolokvium po predetot finansiski menadzment, ima 100 formuli i samo formuli i zadaci e knigata sto sa ucam najvise sto se pagja na kolokvium?
     
  19. KejtV

    KejtV Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2015
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    1.011
    Пол:
    Женски
    Здраво колешки,да ве прашам економија прашањата на колоквиум се со еден точен одговор или со повеќе одговори?
     
  20. mace14

    mace14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2014
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    26
    Со повеке одговори ќе се