1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Економски факултет - Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од LadyS, 18 јуни 2010.

  1. Зара.

    Зара. Нов член

    Се зачлени на:
    2 декември 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ве молам, ако може некој да ми помогне околу проектот по предметот ТЕОРИЈА НА ОРГАНИЗАЦИЈА. Упатство како да се направи, на кои ТЕМИ и краен рок за предавање. Ако има некоја феминка која има проект од претходните години, би ја замолила да ми го прати, чисто да видам како треба да изгледа. Знам дека не треба да биде само чисто теоретски, но немам појма во која насока и тема да се движам. Фала и СЕ НАДЕВАМ НЕКОЈ ЌЕ МИ ОДГОВОРИ :)
     
  2. Bloom19

    Bloom19 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2015
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    1.604
    Пол:
    Женски
    И сеа, воопшто нема бесплатен ден? Сигурно ова или ја мрзело таа на шалтер?
     
  3. KejtV

    KejtV Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2015
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    1.011
    Пол:
    Женски
    кој ќе ти каже,повеќе пати ми кажа дека било укинато..ама не ми се верува баш..можеби а мрзеше,ништо чудно..
     
  4. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    Знае некој сигурно на колку списоци смее да ме нема за да земам потпис Менаџмент? И дали дава поени од редовност вклучени во оценката?
     
  5. Taa1994

    Taa1994 Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Сеа зависи колку отворени ќе ви даде на нас милам дека ни даде 2. Првото беше задача ама имаше да се реши и под а,б и в, од тие задачи што Кире ги решава на вежби само други бројки. А второто беше повеќе од општа култута т.е да дадеш твое лично мислење што би сторил во конкретна ситуација ако си финансиски советник така нешто ама лесно беше нема да е нешто што прв пат го гледаш па не знаеш што да пишуваш.
     
  6. Taa1994

    Taa1994 Активен член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Не знам точно колку страни ама мислам дека околу 10тина е ок, инаку апстракт е објаснување за тоа која е целта на семинарската. Ако нешто не ти е јасно прашај го Кире одма враќа на меил. :)
     
  7. Revival

    Revival Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Фала :)
     
    На Taa1994 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.886
    Допаѓања:
    4.892
    Пол:
    Женски
    Кога треба да земаме потписи ние шо сме прва година? Глеав нешто пишуваа во групата,ваљда за потписи за редовност се работи нели?
     
  9. Revival

    Revival Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    На страната на економски во делот студирање има календар на активности. Таму пишува и кога се даваат потписи за редовност. Штом си прва чисто да си знаеш за понатака. Оваа година даваат потписи од 14ти до 18ти декември. Ќе одиш на сите предавања таа недела, со индекс, на едно ќе ви ги соберат, ќе се потпише професорот и ќе ви ги вратат.
     
  10. Revival

    Revival Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ме интересира дали за да запишеш мастер, мора да имаш одреден просек или сите можат? И дали можеш со завршен економски и на друг факултет да магистрираш?
     
  11. Lagoon

    Lagoon Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Мислам дека подолго време нема ограничувања со просек за запишување на мастер студии, а секако може на било кој факултет од сродните науки да се запишеш.
     
  12. Revival

    Revival Активен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Од сродните науки? Дали тоа значи дека можам да магистрирам и на правен?
     
  13. Lagoon

    Lagoon Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Да, баш пред некој ден зборев со другарка ми која заврши правен, а сега е запишана на мастер и ми рече дека имала колешка од економски. Исто така познавам и едно девојче кое заврши на економски и поднесе документи за мастер на Електро факултет, имало некој смер поврзан со економија.
     
    На Revival му/ѝ се допаѓа ова.
  14. pcinja

    pcinja Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    8
    Ме интересира да прашам дали и вондредните треба да одат на потписи
     
  15. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.260
    Допаѓања:
    2.564
    До 9ти треба електронски да пријавиме и колоквиуми и испити или само колоквиум?
     
  16. matejaaa

    matejaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    134
    Ако ја имаш таа црвената слободна за во четврток слободно можеш да си се возиш, јас прашав во билетара и ми кажаа дека нови електронски уште немаат направено и додека не се направат такви со старата можеме да си се возиме. :)
     
  17. buttercup5

    buttercup5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    1.240
    Пол:
    Женски
    До 9ти само колоквиум, а јануарска сесија се пријавува од 18.12.2015 до25.12.2015
     
  18. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.260
    Допаѓања:
    2.564
    Јас сите ги пријавивв:(Што да правам сега? Има на iknow една опција да се тргне пријавата ама страв ми е да не зезнам нешто
     
    Последна измена: 6 декември 2015
  19. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.385
    Допаѓања:
    8.317
    Пол:
    Женски
    Ne treba, samo redovni studenti zemaat potpisi.Bar jas taka sum cula, za sekoj slucaj trkni do studentski prasaj.
    A da te prasam, bidejki si vonreden student vo isti li termini polagas so redovnite ili za vikend?
    Me interesira vo slucaj da pojdam na rabota, kako bi idelo so polaganjeto za vreme na rabotni denovi?
    Sekako moze bilo koj upaten da mi odgovori.
     
  20. buttercup5

    buttercup5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    1.240
    Пол:
    Женски
    Ништо страшно, само тргни ги предметите што не треба да ги полагаш на колоквиум. Башка денес е 6ти, можеш уште 8 пати да ги пријавиш и одпријавиш предметите. Битно мора да ти бидат прикавени предметите за на колоквиум пред да се затвори iknow. Ако се искомплицира нешто можеш да одиш до студентски они ќе jа средат работата :)