1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Економски факултет - Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од LadyS, 18 јуни 2010.

  1. Dita_girl

    Dita_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2019
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    541
    Пол:
    Женски
    raboti jas bev denes
     
    На Sabrina444 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. dreamer777^

    dreamer777^ Нов член

    Се зачлени на:
    18 јули 2023
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки. Имам материјали по управувачко сметководство 1 од приватни часови кои се паѓаат на испит. Доколку на некој му треба можам онлајн да му ги пратам од секоја глава што се паѓало како прашања и задачи бесплатно.
    Да си помагаме :):):)
     
    На Раскољникова и NoirSerpentine им се допаѓа ова.
  3. J8!kristina

    J8!kristina Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2023
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Некој што има земано приватни часови по математика за економисти кај баже да каже мислење ?
    Дали е добар,цената која е,каде се наоѓа,во група е или индивидуално?
     
  4. Pumpkin__777

    Pumpkin__777 Активен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2022
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Автокоманда е Баже. Од час е 500 денари, ако сакаш сите да ги слушаш е 10000ден и ги оддржува во група.
     
    На J8!kristina му/ѝ се допаѓа ова.
  5. J8!kristina

    J8!kristina Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2023
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Фала ти.
     
  6. corpse bride

    corpse bride Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2021
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    ima nekoj materijali za ucenje po predmetite finansisko smetkovodstvo i makroekonomija? nesto od privatni casovi ili sami sto ste ucele..
     
  7. Sielo❤️

    Sielo❤️ Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2022
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    2.603
    се наполни ко брод човекот добар бизнис направи , инаку порано му беа 300д час. имаше и муабети дека е поврзан со професорите па може да ви помогне да платите да си положите.




    Инаку дојдов за друго,
    ја отворив страната на факултетот, и морам да прашам мајко мила на што спадна факсов, та онакви асистенти се примени, зар и овдека влезе врскаџисво и партии?
    Зарем не е срамота во биографии аситенти да пишуваат дека имаат познавање од Офис, интернет, преведуваат научни списанија..
    Ја сум убедена дека по светот има барем десетна други подобри од овие.
    Ова е бре срамота какви се вработуваат, па после ќе ни пропаѓа образованието..
    Тоа е така кога истите дипломирале, магистирале и докторирале во пет години, додека редовните професори немаат за пет години ниту дипломирано..
    Еден не прочитав дека има завршено во странство, сите рекордно завршиле тука..
     
    На angjelina, Insane_sympathy и J8!kristina им се допаѓа ова.
  8. J8!kristina

    J8!kristina Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2023
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Здраво ако некој има препорака за приватни часови математика за економисти нека пише контакт и име ама индивидуално не во група.
    Јас почнав кај баже ама во група не е баш добро како индивидуално така да ако некој има препорака.
    И цената која е, каде се наоѓа.
     
  9. Вито Корлеоне

    Вито Корлеоне Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2023
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Шеќери, ако некој не го мрзи би сакал да ми пише за да го прашам некои основни работи во врска за факултетов. Бруцош ќе бидам од октомври, па не би било лошо мала помош.
     
  10. deadsunflower

    deadsunflower Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2018
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Што мислите кој е најдобар смер, кој најлесен а кој безвезе :D
     
  11. LedenaKralica

    LedenaKralica Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2021
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Kakov ke bide ispitot Osnovi na marketing?
     
  12. C@pitan_M

    C@pitan_M Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2022
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    14
    tezok
     
    На Sinalco му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Јованка Брош

    Јованка Брош Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2019
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Здраво, Финансиско смедководство какви задачи/отворени прашања има на испит? :)
     
  14. Anjaaaaaaaaaa

    Anjaaaaaaaaaa Активен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2022
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Lesen izboren predmet za vtora godina?
     
  15. jans22

    jans22 Активен член

    Се зачлени на:
    14 август 2023
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Здраво, јас порано одев исто кај Баже човекот е океј убаво предава но и мене исто ми сметаше што работи само во група, па по препорака од две другарки почнав да одам на часови кај Јасмина која работи индивидуално, во Аеродром држи часови. Многу е посветена, 500 ден е часот и те држи колку и да ти е потребно во зависност од тебе за колку време ќе научиш. Мене некогаш ме задржувала и повеќе од колку што и трае часот па не ми го наплаќала дупло. Тоа е мое мислење, па ти размисли си :). Ако се решиш и сакаш бројче пиши ми.
     
    На J8!kristina и NoirSerpentine им се допаѓа ова.
  16. jans22

    jans22 Активен член

    Се зачлени на:
    14 август 2023
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Здраво, сакам да прашам како е најдобро и од што да учам за да го положам предметот Економија кај проф. Предраг. Три пати го паѓам за два бода и не знам како е најдобро да научам за да го положам и да го тргнам од глава. Секоја препорака е добредојдена:$
     
    На Boyana9 и NoirSerpentine им се допаѓа ова.
  17. J8!kristina

    J8!kristina Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2023
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    И јас го презапишував повеќе пати треба учење целата книга а оваа година книгата е поголема од лани бидејќи додале плус. Испитот оваа година го положив во јануари и имаше мсм дека 40 прашања јас буквално на граница го положив.Задачите мораш логички да ги решиш и да знаеш буквално се бидејќи кај прашањата со повеќе одговори можеш лесно да се зафркнеш .Е сега ќе имаш и прашања за економијата во македонија сега каква е тие се зафркнати бидејќи книгата има премногу информации за 1900.. година а малку за денес.Нема врска кај кој професор си истите тестови се заедно ги прават .Едноставно учи се не знам која година си ама ако треба и презапиши го.И мене ми се има случувано да паднам за 1 2 бода.Пример јас кога полагав во јануари немаше ниедно прашање за ковид во македонија а во книгата оваа год тоа го додале.Не се откажувај штом за 1 2 бода паѓаш значи блиску си да положиш.Ама мораш се точно да знаеш ако паѓаш за 1 2 бода најверојатно прашањата со повеќе одговори ти се проблем тука само учење ти помага и месец дена па и повеќе да се спремаш за испитот.А задачите преку теорија и логика ќе ги решаваш.Со среќа ако полагаш сега август /септември .Ако го полагаш по трет пат знаеш отприлика кои битни работи ги даваат фокусирај се на тие.
     
    Последна измена: 17 август 2023
  18. J8!kristina

    J8!kristina Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2023
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
     
    Последна измена: 17 август 2023
  19. J8!kristina

    J8!kristina Активен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2023
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
     
  20. Blagq

    Blagq Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2022
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    2
    Лесен предмет за трет семестар?