1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Експлицитни снимки со непознат партнер

Дискусија во 'Секс' започната од Tanjamm, 17 април 2017.

  1. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Тоа на балканов наш важи:D
    Што да правиме кога такви ни се погледите на светот:wasntme:
     
    На Lolo5, blackwave, PaLaVa и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Simeon-Simo

    Simeon-Simo Активен член

    Се зачлени на:
    14 април 2017
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    279
    Пол:
    Машки
    Имам само една мала реплика до @sjdgo и до @k.frosina прво за sjdgo велиш, може да прати некој да го претепа? Мислиш дека решението е место него ти и тој што ќе го тепа да завршите во затвор и дали мислиш дека некој тоа ќе го направи за тебе без да бара нешто за возврат? Дури и да не ве откријат дека сте вие цел живот ќе треба да му бидеш заложник и од жртва преминуваш во криминалец. А што ако тој исто така не сака преку институции па прати двајца да ве претепаат вас, ќе се претворите во водачи на банди и цел живот ќе си правите сочекуши? Според мене сите треба да се заложиме институциите да функционираат како што треба, девојките да не се срамат и плашат да пријават и да не сметаат дека тие се виновни затоа што некому верувале. Не, да веруваш некому значи дека си искрен човек без зла намера и не можеш ти да бидеш виновна затоа што некој е идиот. Тоа (ти) се однесува на сите жени и девојки, не сте вие криви и не треба да се убивате затоа што одреден дел од својот живот сте подариле на некој кретен кој ја злоупотребил вашата љубов и бескрајна доверба. Исто така треба да се залагаме да ја промениме свеста, да не ја осудуваме жртвата само затоа што е жена, туку да го осудиме злосторникот затоа што е злосторник а не затоа што е маж.
    Да не дозволиме никој да биде доведен во состојба да си го одземе животот само затоа што ние сме придонеле со нашата осуда да жртвата не може да го издржи тој притисок.
    Да изгубиш близок е најлошото нешто што на некој човек може да му се случи, помислете на родителите, на блиските како им е пред да осудите било која жртва.

    Сега репликата за Фросина: Не се работи дали ќе дозволиш или не, може тоа да го направи на милон начини, работата е да не дозволиме тоа да го прават, инаку дури и со вашиот иден сопруг кога ќе водите љубов ќе треба со марама на лице и бунда да водите љубов, затоа што сега ви е сопруг а утре може не и може да ве сними во милон „незгодн’ ситуации.
    Ќе повторам. не е крив онош што ставил пари во џебот туку лоповот кој ставил рака во туѓ џеб за да краде, се надевам ја сфативте симболиката, не се виновни оние кои со знаење или не биле снимени, криви се оние кои нечија интима од икс причини се дрзнале јавно да ја изнесат и треба да одговараат за тоа, нема оправдување дека таа е крива, затоа што ако одме по таа линија таа може да биде крива затоа што некој љубоморен кретен ја претепал, таа може да биде крива затоа што е „непослушна’ како во одредени земји каде сеуште е нормално жените да јадат ќотек како да се стока а не луге...

    @Gosh Многу ти благодарам :)
     
    На Lolo5, WildMk, bubi75 и 19 други им се допаѓа ова.
  3. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Подготвував еден поопширен одговор за тебе, но за среќа на време се сетив дека ти, во истава тема, пред само еден час, спомна бесење за јајца :rofl:

    Па, примени си го твојот совет за тебе, а јас ќе си се водам по тоа како јас мислам дека е најдобро.
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Затоа би требало да се има на ум со каков партнер си во врска.
    Ако е некој непроживеан желен да се докажува пред пријаелите не е мала веројатност да се заврши со вакво сценарио.
    Претпоставувам внимателна проценка во денешно време со кој го делиш креветот е најсигурна гаранција...ваљда
     
    На Tanjamm, Mrs.Styels, Victorian и 3 други им се допаѓа ова.
  5. Simeon-Simo

    Simeon-Simo Активен член

    Се зачлени на:
    14 април 2017
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    279
    Пол:
    Машки
    Да, бесење за јајца фигуративно за да пробам да опишам дека било која друга казна е мала во спореба со болката која некој кретен може да ја нанесе на жртвата и целото семејство.
    Наслство никако не оправдувам и сум сигурен дека насилството не ги решаа проблемите туку отвара нови.


    Никогаш не можеш да знаеш каков е човекот однапред, да беше така лесно немаше да има пропаднати љубови и после многу години заеднички живот распагање на цели семејства.
    Човек не може да знае што се се во состојба да направат одредени луге внатре во семејството а камо ли некој што си го запознал „вчера“. Ако жиееш постојано со сомнеж и в се да бараш задна намера никогаш нема да можеш да му се препуштиш на партнерт целосно, секогаш ќе има ѕид помегу вас.
    Секгаш треба да се живее со отворено срце и чиста совест, сомнежот те штити од надвр но ти ја јаде душата одвнатре.
     
    Последна измена: 17 април 2017
    На Lolo5, Cinderfakinrella, PaLaVa и 6 други им се допаѓа ова.
  6. AURUA

    AURUA Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2017
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.607
    Пол:
    Женски
    Северина така кариера изгради. На крај краева секое чудо 3 дена и дооообра лекција е... со усул со непознат.
     
  7. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Насилството не е решение е празна флоскула. Секој нормален е против насилство без причина, ама некои луѓе не знаат друг јазик, а и со нив мораш да се разбереш. Употреба на сила како средство за самоодбрана може повеќе да те поштеди, отколку да ти предизвика проблеми во животот.
    Ако на улица, или било каде, те нападне некој, ти нема да се браниш?
    Во случајов агресијата не е физичка, но сепак се работи за атак и агресија врз личноста. Не е погрешно таков човек кој се сили на девојки затоа што ги смета за послаби, да биде малку заплашен и превоспитан. Чисто наредниот пат, да размисли два пати пред да постапи некако. За тоа дали девојката ќе си предизвика проблеми ако посегне по методи за одмазда, веќе напишав дека од ситуацијата зависи како може да биде решена.
     
    На LoneWolfGuy и mode-kristina им се допаѓа ова.
  8. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Бев во ваква ситуација и можам да кажам само пазете што правите со ДЕЧКО а НЕ ПА СО НЕПОЗНАТ. Луѓето се менуваат еден ден вакви утре такви не им верувајте.
     
    На Cinderfakinrella, Brojka, "Zoki" и 6 други им се допаѓа ова.
  9. ♣ Alba Viduam ♣

    ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    2.160
    Пол:
    Женски
    Затоа ако правите веќе такво нешто, ке си го изгледате после акцијата и ке го избришете одма на лице место. :)

    Зборувам за постојани партнери, да бидеме начисто.
     
    Последна измена: 17 април 2017
    На BoyL и Prijatelot им се допаѓа ова.
  10. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.249
    Пол:
    Женски
    @Simeon-Simo
    Јас те разбирам што сакаш да кажеш.Но јас конкретно зборував за тие девојки кои што го дозволуваат тоа и знаат за тоа а после тоа глумат жртви или невини па ке се жалат на разни начини.
    А инаку дека можат машките да го направат тоа на милиони начини да не знае девојката знам дека можат.
    И стварно никогаш нема да разберам која е целта на тоа? Што ке постигне со тоа ако го постави видеото на интернет или само да го покажува на другарите?
    Тоа се идиоти.
     
  11. I I

    I I Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2016
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    625
    Пол:
    Машки
    Ако со некој (познат, непознат) не е битно си се согласил/согласила на секс, не значи дека си се согласил/согласила истиот/истата да те снима. За ова може да се одговара кривично. А, за тепање би се согласил дека не е начин, потоа ќе стане девојката нечив заложник (што е уште полошо). И да, и со партнер, сопруг зошто да се снимаш кога можиш само да се препуштиш на уживањето. (Што тоа фудбал од Лига на шампиони е па треба пренос да има :D).
     
    На bubi75, Dadusicka, Mrs.Styels и 2 други им се допаѓа ова.
  12. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Заложник ќе станела девојката. Не дека е можно девојка да има контакти, пријатели и фамилија.
     
  13. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    ako nema nikakvi drugi povrzanosti i ako nikoj ne kaze deka postoi videoto skoro kako da ne postoi
    toj so go objavil direktorot valjda raskazal naokolu kako da go najdat videoto
     
  14. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    Пред да влезете во соба со непознатиот кажете му телефонот и сличните ствари да си ги остави пред врата..
    Како и да е..мислам дека без согласност од секс партнерот..никој неможе да ве сними тука така скришум без вие да сте свесни за тоа..:)
     
    На jasbi и mira.mira им се допаѓа ова.
  15. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Зборуваш за бескрајна доверба која е злоупотребена, а темата е за експлицитни снимки со непознат партнер.
    Во непознат партнер не можеш да имаш доверба.
    Твојот одговор е одличен, ама за во тема снимки од партнерот.
     
    На fallenangel и Petar80 им се допаѓа ова.
  16. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Затоа треба да се биде претпазлив со кој се фаќа работа. Во денешно време при толку напредна технологија постои можност некој да те сними и воопшто да не забележиш. Нормално дека за објавени снимки се одговара и кривично но за жал живееме во таква околина што ако веќе излезат во јавност потоа муабетите никој неможе да ги спречи, па макар и типот да си одговара за стореното. Жалосно е каков народ сме, секоја девојка која има секс е к**ва а за машкото нема никаков проблем, нека си прави што си сака. И не е проблемот само кај непознатите, луѓето се менуваат, може и дечко да е па еден ден ако не сте заедно за инает да објави нешто доколку постои. :devil:
     
    На PaLaVa и Tanjamm им се допаѓа ова.
  17. Amateur

    Amateur Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    385
    Пол:
    Машки
    На балканов, жената, т.е. ликот нејзин додека има секс и се снима е океј да се прикаже на таквите клипчиња.
    Меѓутоа ако се гледа ликот на машкото, најчесто се обработуваат клипчињата и се заматува/затемнува ликот на машкото.
    Имате зебележано?
    Како да се кријат мажите, меѓутоа за жените не е проблем.
     
    На cresa-jagoda, sj *O* и Dust им се допаѓа ова.
  18. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Што се’ нема на светов. Иако сум многу против насилство,сепак ако некој не нападне, мораме некако да се одбраниме, нели? И не ми е јасно со кој памет машките ги снимаат девојките додека имаат секс. Што сакаат да постигнат со тоа? Фраери да се направат? Ако се толку „фраери“, нека се гледаат и нивните лица , а не само нивните полови органи.
     
    На Lolo5, bubi75, sj *O* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Strong.Scorpion

    Strong.Scorpion Нов член

    Се зачлени на:
    18 април 2017
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Sum imala vakvo iskustvo dosega i vo toj moment mislev deka ne e nisto strasno, no ocigledno toa ne bese najdobra idea so ogled na toa deka ne go poznavav dovolno partnerot. Na pocetokot bev skepticna bidejki ne bev sigurna deka nema da ja objavi nekade, no vo poslednive 2 meseci pocna da mi se zakanuva deka toa saka da go povtori vo sprotivno ke ja objavi snimkata na koja samo se trieme. Jas ne sakam toa da go napravam bidejki imam vrska od skoro 8 meseci i nikogas ne bi go izneverila mojot decko.
    Inaku go zapoznav gore spomenatiot decko na Tinder i odlucivme da se najdeme vo Ohrid. Navistina mi se dopagase i samata znaev deka taa vecer ke ima nesto. Taka se najdovme i posle nekolku pijacki odlucivme da odime na nekoe temno mesto i da go naoravime toa na otvoreno. Mi predlozi da snima, a ja nemav nisto protiv bidejki ne razmisluvav trezveno. Na snimkata e prikazana samo predigrata odnosno trienje vo koe ne bev tolku iskusna i mrdav levo-desno. Ovaa snimka ja cuvavme vo tajnost se dodeka toj ne mi pisa deka saka da go povtori toa ili ke ja objavi. Navistina neznam sto da pravam i kako da go razubedam vo sprotivnoto. Dali imate nekoj sovet???????
     
  20. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Пиши му дека си го пријавила во полиција - со име и презиме, телефонски број и скриншот од пораката во која те уценува - и речи му да очекува набрзо да го повикаат на информативен разговор во станица.

    Мислам дека не само што нема да му текне да ти пише пак, него ќе смени и телефон и ќе се избрише од социјалните мрежи. :)
     
    На WildMk, Alisa22, Cinderfakinrella и 14 други им се допаѓа ова.