1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Екстра сјана коса и неиспукани врвови

Дискусија во 'Канта' започната од love23, 13 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  912
  Неколку совети до сјајна коса и неиспукани врвови :
  Пред секое миење на косата можете да ја намачкате со маслоново масло и да да ви сто половина, може да ја намачкате косата и со мајонез доста ја храни косата бидејќи содржи и јаце, може да ја намачкате и со јајце и 1лажица мед.
  Не користете шампони кои ја сушат косата.
  Користете по миењето ампулу за коса, јас по секое миење ја користам bleck ампулата со минерализирано масло и не е скапа 46 ден е.
  Користете маски за коса кои ја права косата помека и полесна за чешлање
  Користете кристали за косата особено зимно време бидејчи се масни и че ја заштитат вашата коса од ладното време и од ветрот.
   
 2. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Имаш неколку теми каде што ова можеше да го напишеш.
  Нема апсолутно никаква потреба од нова тема.

  Еве ти ја цела категорија:
  http://forum.femina.mk/kosa/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.