1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Екс-ју музика

Дискусија во 'Музика' започната од Buterfly-girl, 6 септември 2011.

 1. Buterfly-girl

  Buterfly-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  девојки, слушате екс-ју? ...омилен хит?/
   
 2. Keith

  Keith Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  No.1 Рибља Чорба- Изгубљен случај
  No.2 Црвена Јабука- Очи боје срне
  :)
   
  На Buterfly-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  2.516
  Пол:
  Женски
  Емина Јахович - Ѕвер, Наташа Беквалац - повеќе има, Цеца, Северина- Бред пит :) и др.....
   
 4. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  На daylight и bad.sweet-girl им се допаѓа ова.
 5. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Тоа не е екс-ју, екс-ју се оние песни и групи од периодот кога постоела Југолавија, 70-етите и 80-етите.Како на пример Рибља Чорба, Парни Ваљак, Бијело Дугме, Црвена Јабука и др.

  Инаку слушам екс-ју, добрата стара музика од Балканот која вреди.
  Омилени ми се:
  http://www.youtube.com/watch?v=qTRn7MxNiQY
  http://www.youtube.com/watch?v=UkhDfr57IIM
  http://www.youtube.com/watch?v=OmalLf3RbnI
  http://www.youtube.com/watch?v=4Hv7ticW ... re=related
   
  На Mr.Lover и bad.sweet-girl им се допаѓа ова.
 6. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.285
  Пол:
  Женски
  Слушам. Онака, не премногу.
  Сега се оптеретив со Галија и Азра, интересни ми се затоа што порано ги немам слушано
  http://www.youtube.com/watch?v=309S-fHwAq4
   
  На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  774
  На bad.sweet-girl и Royal им се допаѓа ова.
 8. TeddyS

  TeddyS Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  120
  Ооооо ДА

  Итоа мноогу.. :)

  Ах тие незаборавни текстови , мелодијата на љубовта ...

  Ги обожавам Црвена Јабука,Рибља Чорба,Прљаво Казалиште,Бајага...

  Омилени песни ми се :

  Црвена Јабука: То ми ради, Тамо где љубав почиње,Нема више времена.

  Рибља чорба: Два динара друже, Кад сам био млад,Кад ходаш.

  Бајага: Лепа јања , Ти се љубиш .. итн .. :)
   
  На Mr.Lover и bad.sweet-girl им се допаѓа ова.
 9. Royal

  Royal Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  4
  grupa Alisa Sanja,yu -grupa crni leptir...i mn drugi nezaboravni..
   
 10. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски
 11. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.091
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.795
  На bad.sweet-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  На bad.sweet-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. bad.sweet-girl

  bad.sweet-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
 15. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  190
 16. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.676
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Екс Ју рокче поштувам многуу, песниве од времето мајка ми и татко ми кога биле млади и заљубени :D Бјело Дугме, Црвена Јабука, Дивје Јагоде, Екатерина Велика, Индекси, Парни Ваљак, Прљаво Казалиште.. Да не набројувам колку само групи Екс Ју сакам. А пак песни.. Нема број :lol:
   
 17. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.212
  Допаѓања:
  41.630
  Пол:
  Женски
  Ухх обожавам да слушам ексЈу...какви текстови се пишувале, срцепарателни, за музиката да не правам муабет :inlove: Индекси и Бацила је све низ ријеку ми е врв! Само Бјело Дугме нешто баш не ги сакам иако имаат певливи хитчиња...сметам дека тие се почетоците на турбо фолкот :D
  Неколку мои омилени:

  http://www.youtube.com/watch?v=YhkXoWvp ... 78319DA7C2
  http://www.youtube.com/watch?v=1n8QbTlULkI
  http://www.youtube.com/watch?v=CS51sdSbr_A
  http://www.youtube.com/watch?v=37czodrN ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=d_4033h7Gpc
   
 18. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
 19. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.913
  Допаѓања:
  20.606
  Пол:
  Женски
 20. la.diva

  la.diva Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  16
  Омилена ?? Сите ми се омилени. Ги обожавам и мислам дека оние што не го сакаат тој тип на музика незнаат што е убаво. Во моментот ми е пуштена Тајчи-Мој мали је опасан а инаку најмногу уживам во песните на Парни Ваљак :)