1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Електраши

Дискусија во 'Образование' започната од programerka-2nd, 11 јануари 2012.

 1. programerka-2nd

  programerka-2nd Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Во последно време, студентите на Електро се тема на многу вицеви, зафрканции и сл. Луѓето се повеќе имаат предрасуди за нив. :geek: Што Вие мислите за електрашите и како ги доживувате? Дали можеби сметате дека има вистина во стереотипите? Или може да споделите некој електрашки виц ...? (нема љутиш) :rofl:
   
 2. Cija-si

  Cija-si Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  47
  ETФ - електро технички факултет? не не, Ех Требаше Фон :)
   
  На joki-smoki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.940
  Имам другар на Електро. И вика дека не е тешко, т.е. првите 3 години било тешко, потоа си втора година. :D
   
  На joki-smoki, crazyinlove19, aerodrom и 2 други им се допаѓа ова.
 4. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Разговараат двајца програмери:

  првиот програмер: 1101110101011 !

  вториот: 1100001111?

  првиот: 1001 11110011!

  вториот: ХАХАХАХАХАХА!
   
 5. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  There are 10 types of people in this world, people who understand binary and people who don't. :lol:
   
  На viva.la.vida му/ѝ се допаѓа ова.
 6. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  ЕТФ-Екстремно Тежок Факултет :!:
  :rofl:
   
  На Naked Gun и Cija-si им се допаѓа ова.
 7. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.976
  Брат ми заврши на ЕТФ-електроника и телекомуникации па НИКОГАШ не беше рекол дека е тешко, тој како песна помина + тогаш 5 год.беше факултетот и еве сега си работи во фирма за медицински апарати како ел.инженер и си 8)
   
 8. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.819
  Се љутам бе, да знаете :@
  Ma јок бре, електрашките вицеви ми се специјалност, нема виц кој не го знам :D


  На електро пишува:
  кој не пушел ќе пропуши
  кој не пиел ќе пропие
  кој не е*ел никогаш нема да е*е :)

  Мајката имала две ќерки. Една била убава, другата била на Електро.

  Си биле двајца од електро, и едниот му викат на другиот: Брату, вечер имам празен стан! И другиот: Блазе тебе брат, ќе можеш на глас да си учиш.

  Што е разликата помеѓу електраш и електрашка?
  Електрашката има розев дигитрон


  Која е разликата помеѓу електрашка и крокодил?
  Крокодилот немат бркој.

  Девојките се делат на убави и грди, а грдите на електро и машинки.

  Прават муабет Правник, Доктор и студент од Електро на тема што е подобро : Жена, Швалерка или Двете?
  Правникот вика :
  -Жена. Швалерка е ризично, против закон, башка и жената можи да ме тужи! Поубаво жена.
  Докторот вика :
  -Швалерка бе будало! Шо ке ми е жена. Пари имам, кола имам, ќе ја шетам, ќе ја е**м и ич не се замарам.
  И на крај го прашуваат студентов од Електро. Студентов му вика:
  - јас мислам најубаво и жена и швалерка!
  Како бе така?
  Студентов од електро :
  -Така бе. Жена ти мисли дека си кај швалерката, швалерката мисли дека си кај жената, а они двете уствари немаат појма дека ти седиш во читална и рашаваш интеграли.

  И уште мноооооогу други, ама ај да оставам нешто и на некој друг да каже :D
  Ама јас самата соборив некои вицеви, макар да имам многу колеги и колешки кои ги потврдуваат :)
   
  На Doozy и anneyy им се допаѓа ова.
 9. O.Mally

  O.Mally Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  11
  Хахахахахаха е браво ме пресмеа! :) Иначе јас сум за електро ;)
   
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.194
  Допаѓања:
  77.732
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]

  Се надевам дека во темава ќе (може да) разменуваме и искуства, совети, ваму-таму. :D
  Јас имам прашања за енергетика, поточно за смерот ЕЕС, па ако има некоја таму нека ме контактира по ЛП. :)
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.940
  [​IMG]
  И се е кажано :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.819
  [​IMG]
   
  На Somnitelno-Lice му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Cija-si

  Cija-si Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  47
  На HermioneM му/ѝ се допаѓа ова.
 14. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.259
  Тежок е животот електрашки. Кој пробал знае. :)

  Студентски рај

  Умираат тројца студенти и доаѓаат пред Свети Петар. Тој го прашува првиот:

  -Што студираше ти?

  -Економски факултет!

  -Аха, си бил во рајот, е сега малку во пеколот.

  Го прашува вториот:

  -Многу си блед, од каде доаѓаш?

  -Медицински факултет.

  -Аааа, си бил во пеколот. Ајде сега во Рајот.

  Доаѓа ред на третиот:

  -А ти, од каде си?

  -Електро…

  -Е, тогаш ти ќе одиш во Пеколот, да видиш што е Рај!
   
 15. programerka-2nd

  programerka-2nd Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Женските се делат на убави и грди, а грдите се делат на женски од електро и женски од ПМФ. 8)
   
 16. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  100
  Абе чисти глупости. Можеби се наоѓа по некоа ептен побркана од учење ама сигурно не се сите.
  Учам средно електро и ми се сменија 6-7 професорки по стручните предмети исто така завршени на електро факултет, а некои работат на проекти за ЕВН ама баш се нормални како сите останати, а имаат доста добро знаење.
  Таа делба е уште од времето кога примените на тој факултет се броеле на прсти, а сега со тоа што примаат по 500 бруцоши и се запишуваат со средно економско, правен и друга срука што нема врска со електро немаат право да зборуваат така, а и во последно време како што се тргнати овие машкуданциве гледаат само по парите и убавината нека размислат дали ке земат некоа што еден ден нема да ја финансираат 'мама и тато' и што ке заврши во текстилна фирма или некоја која за една програма работела само 15 минути и ке земе 500 евра.

  И еве една порака одмене. Кој ме разбрал супер! Кој не, нека се снаоѓа :)
  Код:
  01001101011001010111001101110011001000000111011101101001011101000110100000100000011101000110100001100101001000000110001001100101011100110111010000101100001000000110010001101001011001010010000001101100011010010110101101100101001000000111010001101000011001010010000001110010011001010111001101110100001011100010000001001100011001010110000101110010011011100010000001000001011100110111001101100001011011010110001001101100011110010010000001100001011011100110010000100000011000100110010100100000010000010110111001101111011011100111100101101101011011110111010101110011001011100010000001010111011010010111010001101000001000000110110001101111011101100110010100100000011001100111001001101111011011010010000001010011011100100110000101101101011001010111101001101100011010010111011001101111011101000110111100100001
  Еве и едно песниче, преработка од Let it be! :D

  http://www.youtube.com/watch?v=XHosLhPEN3k
   
  На programerka-2nd му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  776
  Ејј девојки полека - ако бараме вицеви, шали и слично ќе најдеме за сите не само за електро :D Не сваќајте се толку сериозно туку напротив прифатете ги и смејте се...

  Видови на жени што ги разликуваат информатичарите

  1. Интернет жена - Морате да платите за да добиете пристап

  2. Сервер жена - Секогаш е зафатена и преоптоварена баш кога ви е најпотребна

  3. Windows жена - Знаете дека има мани ама ајде пробајте да живеете без неа

  4. PowerPoint жена - Совршена за да ја презентирате на некоја прослава

  5. Excel žena - Ви тврди дека може да направи се, но покрај тоа ја користите за основните 4 потреби

  6 .Word жена - Совршена ... секој ден со неа има нешто ново, но сеуште не постои маж кој може да ја разбере во целост

  7. Office žena - По потреба можете да работите на неа и да биде она што сакате. Колку и да е совршен овој тип на жена секогаш има некоја ситница која и фали, па корисникот мора да го бара решението на страна

  8. MS-DOS жена - Сите ја имале но никој веќе на ја сака

  9. Backup жена - Мислите дека има се, но за жал кога ќе ви затреба сваќате дека нешто и фали

  10. Scan disk жена - Знаеме дека може да направи добра работа и дека е расположена да помогне, но сепак никој не знае што всушност може да направи таа

  11. Screen saver жена - Нема некои комплицирани функции, едноставна е но и покрај тоа обожавате да ја гледате

  12. Hard disk жена - Се секава на се ... во било кој дел од денот

  13. E-mail жена - Од 10 работи за кои ви зборува 9 се чиста глупост

  14. Virus жена - Кога најмалце очекувата таа се инсталира во вашиот стан и ги чепка вашите работи. Ако пробате да ја остраните бидете спремни да се збогувате со некои ваши работи, а доколку се решите на чекор да не превземате ништо сепак некои работи ќе ви ги снема

  15. SAP жена - Ја меморира долгогодишната работа, ги слуша советите од пријателите и баш кога ќе ја прилагодите за вашите потреби излегува поедноставна верзија

  врските помеѓу двајца електраши секогаш успеваат и траат долго, оти немаат време од учење да најдат нешто друго :rofl: ВРВ


  Што прави компјутерџија кога ќе го викнат да прави тројка?
  - Зема мрежен кабел.

  И јас спаѓам во електрашите и не се лутам :P
   
  На joki-smoki и programerka-2nd им се допаѓа ова.