1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Електрично ќебе....

Дискусија во 'Дом' започната од kig, 13 март 2014.

 1. kig

  kig Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  186
  еве електричното кебе што направи и плус 3 кебина и 1 јорган изгореа
   

  Прикачени фајлови:

  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   182,6 KB
   Прегледи:
   326
  На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
 2. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.246
  Допаѓања:
  20.959
  Пол:
  Женски
  На сликата изгледа дека и душекот е скроз изгорен, а не само ќебињата и јорганот.
  Тебе ли ти се случи ова?како?
   
 3. kig

  kig Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2013
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  186
  па беше уклучено кебето и некоја жичка се имаше скинато и тоа дека уклучено во струја жичките се имаа запалено ,душекот,кебињата, јорганот и цела соба мирисаше на запалено не можевме да спијаме 3 дена во собата..ви препорачувам да не користите....Иако јас користев 7 години електрично кебе, сватив дека не е убаво не дај боже ке легневме ке се угушевме и запалевме
   
 4. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.397
  Допаѓања:
  72.034
  Пол:
  Женски
  Мене не ми е јасно зошто воопшто служат овие работи Електрично ќебе ццц :x
  Мислиш на Сибир живееме па такви глупости треба да користиме ,сте имале среќа само тоа ќе кажам ...
   
  На Limpan и theunforgiven им се допаѓа ова.
 5. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  763
  Пол:
  Женски
  Освен тоа што може да изгоре, многумина незнаат дека и зрачи... подалеку и од електрични ќебиња и од перничиња.
   
 6. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.288
  Електрично ќебе? :^) Првпат слушам за вакво нешто.
  Во секој случај, не ми изгледа многу практично. Многу лесно можат да се случат такви глупости.
  Не користи вакви работи во иднина, мој совет.
   
 7. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.967
  Леле бе ме исплашивте сега:( и јас користам електрично кебе се е во ред до сега но од сега ке се плашам.
   
 8. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.293
  Elekricto kebe e mnogu opasna rabota. Eden nacin da ja zapalis kukata.
   
 9. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Женски
  електрично ќебе корити дечко ми веќе 10 години. до сега се нема случено никаков инцидент, али тој го уклучува 1 час пред да легне, ке се стопли постелнината и потоа го гаси и си легнува. убаво нешто е бидејки ќе си легнеш на топла постелнина и затоа тој зима спие само по боксерки. од друга страна пак го изнежнува телото и организмот, и не дај боже да се успиеш на грб легнат а кебето уклучено, ке си ги заебеш бубрезите и после на секое испаѓање надвор ке имаш проблеми со нив :|
   
 10. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  9.547
  Пол:
  Женски
  Јас и моето семејство редовно користиме електрични ќебиња, па до сега сме немале никаков проблем поврзан со нив.
   
 11. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.362
  Допаѓања:
  6.846
  Пол:
  Женски
  Никогаш не го сфатив електричното ќебе, иако скоро сите го користат. Попрво би наполнила шише со топла вода, отколку да се покријам со ќебево (и да не е уклучено, самата помисла дека ќе е на мене ми е одбивна).
   
  На Limpan му/ѝ се допаѓа ова.
 12. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  981
  Допаѓања:
  1.632
  Мене ми е страв да спијам у вакво нешто.
   
  На Luminary и Limpan им се допаѓа ова.
 13. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  2.822
  Пол:
  Женски
  Сосема се согласувам, кога ми е ладно си наполнувам топла вода шише и готово, а вакви ќебиња да користам нема шанси.
   
 14. хОхси

  хОхси Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2016
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  140
  ја најдов темава, сакав да прашам каде може да се купи, али очигледно ќе се предомислам