babylove овошни кашички

Елементал

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Xepp, 21 април 2012.

 1. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  426
  Не сретнав ваква тема, зе зачудив. Никој ли не ги слуша??
  Групата е составена од Mirela Priselac Мирела Приселац - Реми (вокал), Лука Тралич - Shot (вокал), Ерол Зејнович (гитара), Иван Водопијец (тапани), Давор Заношки (сајзер), Конрад Ловренчич (бас) и Наташа Тонкович (пратечки вокал). Дечките доаѓаат од Загреб и нешто што најмногу ме воодушеви кај нив се одличните текстови...
  http://www.youtube.com/watch?v=3hFdHOR1enc Моментално оваа ја слушам. Секако и останатите им се многу добри. Секоја песна си е приказна сама за себе. Ги слушате ли вие и која песна најмногу ви се допаѓа ? :music:
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
 3. marija994

  marija994 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  193
  Не ги слушам активно, и не им знам многу нивни песни. Од малкуте што ги имам слушнато оваа ми е најубава...
  http://www.youtube.com/watch?v=AvpkIZqWdVU
   
 4. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  426
  Стварно е најубава некако си ја опишуваат нацијава бре онака без влакно на јазикот.Всушност неможеш да определиш која им е најдобра. Сите се посебни на свој начин
   
 5. Cataleya

  Cataleya Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  620
  не се лоши хрвативе ,еден период ми се наоѓаа некои песнички на плејлиста ...би ги издвоила
  " Из дана у дан " и уште една ептен добра песничка од нив (глеам никој ја нема спомнато) посебно цурата растура
  " Заједно смо скупа "
  http://www.youtube.com/watch?v=TkIfXEvuJx4
   
 6. belluci

  belluci Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  12
 7. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  19.899
  Пол:
  Женски