1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Елена Ристеска

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Adi888, 15 мај 2011.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Мора да направиш свадба за да даваш свадбени предлози? :D
    Има нешто што се вика вкус и е индивидуално.
    Неможе на луѓето да се удоволи.
    Едни сакаат принцеза фустан, други сирена фустан, трети сакаат краток фустан, четврти носат проѕирни корсети, еве Елена одела на панталони. Јас би шорц ако ми дадат единствен избор меѓу нив и панталони. Не ја гледам вулгарноста на шорцот кога многу невести сега одат и во мини фустан, тоа е за мене и повулгарно, па што :)
    Некои невести одат на невиност и нежност во изгледот.
    Други на сексипил.
    Трети на оргиналност.
    Некои имаат нежна шминка, некои кога ќе ги видам мислиш висока мода на Галијано, црна темна сенка и јака шминка.
    Но секој си има право на избор, најбитно е да се чуствува убаво на сопствената свадба.
    А зборења и трачатарења има за секој свадба, дал бил на комшиката, дал на пријателката, дал на другарка на другаркати па нејзина братучетка :lol: , дал на Елена, било која свадба се трачари повеќе од потребното :)
    Оно се збори зашто 10тиот цвет од лево на бидермаерот на Елена бил розе, требало портокалов, а камо ли за други работи :D
     
  2. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    Многу се замарате за Елена. Секое деталче, цветче... Што е многу, многу е.
    Невеста ко невеста, како може некој да каже грда невеста. Мене ми е ептен убава, и вака општо па и на свадбава. Сеа ако е некој цепидлака фала Богу дека ќе наоѓа маани. Она така си сакала, таква била. Вие за ваша прајте си по свое. Може на Елена не би и се свиѓале , па што сега. :rofl:
    Шорц не ни во лудило на свадба, ни за гостинка а камо ли за невеста.
    Нека им е со среќа ајт доста дрдорења.
     
    На Bibko, Magnolija, The.Crab и 3 други им се допаѓа ова.
  3. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464

    Реално ... Сега јас на пример и фаќам мана што нема рогови некако ми фалат да се добие ефект каков што очекувам :wasntme: :rofl: .

    Муабетот ми беше да се сложувам дека вкусови има различни ама мааната што и ја најдоа зошто не облекла шорцови ? ! Втф нека биде шминка , штикла , фризура ќе разберам ама ова ...
    Зошто сум се нагледала свадби , странски , македонско , вонземјански ама никаде не сум ја видела невестата во шорцеви . Абе зошто па шорцеви нека бидат купаќи ...

    Да според мене и фалат рогови :lol:
     
    На Bibko му/ѝ се допаѓа ова.
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Нека бидат купачи :D
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Не кажувајте предлози дека се има по светов :D

    Елена и Бојан имаат по 26?
    Па не се млади за свадба, таман се. Немаат по 18-20 години. :)
     
  5. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Мене единствено велот ми се допадна. Многу сакам онакви долги велови, и венчето исто.
    Инаку фустанот ноуп, ич.
    Инаку таман си се со годините. Што е лично онака младо невевче и зетче, милина. :wasntme:
    Мислам , да не бидат деца , ама не ми е убаво ни престаро. Овие таман си се. :clap:
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Елена се омажила бе :D.

    Мене Елена ми е вака убавка на фаца ама многу почна да ме нервира со тоа лигавењето и доста препотентна ми делува. Ама многу ми се допаѓа целиот аутфит за венчавката. Ми се допаѓа што одела повеќе на едноставност а не како некои невести кога ќе се направат божем елки |( . Првиот фустан и е убав, баш некако грациозно делува а сепак е поедноставен. Исто и фризурата и целата таа замисла со венчето ми се допаѓа, значи не мора да значи дека ако си невеста мора пунџи и триста чуда да прават со косата . Вториот фустан е исто добар, баш делува интересно и уникатно. Се на се задоволна сум од нејзиниот избор. А богами и момакот не и е лош :wasntme:.

    Не пратам многу естрадни новости и кој со кој се венчал или разделил ама сепак немам ништо против целата фама која се дигна за нејзината свадба. Кога ќе си подразмислам повеќе па и таа ни една од попознатите пејачки без разлика дали некој ја сака и слуша или не иако јас лично не ја многу слушам :wasntme: :) .
     
  7. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Со среќа нека ти е Еленче.
     
  8. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Да ти кажам право, ич не ми пречи хаха
    Како што кажа Роси, полесно се контролира помал :D

    Нумерава ја упатувам до Мимс и Роси хаха
    http://www.youtube.com/watch?v=E1lR9z6DgsU

    Да не бидам ептен офф топик, мене па, втората венчаница не ми се допаѓа воопшто. Ама, прашање на вкус е се’.
    Ние тука можеме до утре да дебатираме, да се препираме и да си изнесуваме свои мислења, ама свадбава е веќе завршена работа и сигурно Елена и маж и си ја правеле како што нив им се допаѓа.

    Јас можеби сакам да правам свадба во кафич (пример). Сигурно ќе се појават многу луѓе кои ќе го негодуваат тоа, ама ако тоа е според моите замисли исправно и убаво мене ничие мислење нема да ми влијае.

    Светица била или вештица- ми е гајле. Се додека не ме засега лично мене или не ме погодува, не планирам да се замарам со туѓите животи. На крајот на краиштата, секој сам си бира како ќе живее. :)
     
    На rossonerka и mims-89 им се допаѓа ова.
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    [​IMG]

    Преубава слика :)
     
    На antonina, thelittle17, FortuneTeller.xD и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    [​IMG][​IMG]
     
    На Majuv4ence13 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Многу е сменета Елена од музичките почетоци до денес. За изгледот нормално е, дури и поубава ми е сега посозреана. :D Не ми се допаѓа тоа што е многу разлигавена, порано поскромна и мила ми беше.

    Има добар глас, ама не би рекла ептен дека е уау. Од песните, воопшто не ми беа убави Нинанајна, Милионер и 192. Другите се ок, најдобри според мене: Есен во мене, А можевме и Некаде далеку.

    Што се однесува на свадбата, не ми се допадна многу како невеста, ама ствар на вкус е тоа, штом таа си се бендисала која сум јас да зборам. Си одговараат ептен со избраникот, ич не е лош и тој. :D
    Нека им е со среќа и да не ги стигне клетвата на познатите, па да завршат со развод.. :)
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Најубава е од женските пејачки и на свадбата е убаво облечена само може шминката и фризурата малку ама ок.Сега Каролина е на ред за мажачка :D
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ова очигледно е од моминската :)
    [​IMG]
     
  14. honesty

    honesty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    296
    А каде ќе живеат сега?
     
  15. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Искрено за ова најмногу се изнервирав..Па што му е гајле на педеров за Елена??Тој може на Елена вода да и носи.Нека се види прво тој каков е шо не срами сите,цела МАКЕДОНИЈА па после нека јади гомна за другите..Инаку Елена на свадбата прекрасна,лепотица,принцеза немам зборови...А Боки изгледа нема ни да дочека свадба,ќе си остане стара мома :rofl: :lol: :lol:
     
  16. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Штотуку видов од блиску како била нашминкана Елена за нејзината свадба. Знам дека беше критикувана, да бидам искрена тогаш и мене не ми беше нешто wooww , но сега гледајќи ги убаво сликиве ептен ми се допаѓа.
    Дадар убаво ја средил.

    Кукла права.
     

    Прикачени фајлови:

    • elena1.jpg
      elena1.jpg
      Големина на фајлот:
      115,6 KB
      Прегледи:
      604
    • elena2.jpg
      elena2.jpg
      Големина на фајлот:
      92,7 KB
      Прегледи:
      602
    • elena3.jpg
      elena3.jpg
      Големина на фајлот:
      64,3 KB
      Прегледи:
      602
  17. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
  18. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    нема глас за пејачка ама јаде ....
     
  19. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Ја обожавам :inlove: :inlove: :inlove:
     
  20. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Елена трудна е,или само е пуничка па некако има меше на сликиве? Иначе убавка е,да.