1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Елена Ристеска

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Adi888, 15 мај 2011.

  1. minne-mouse

    minne-mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    536
  2. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум ја слушала претерано многу. Секогаш сум се држела до песните што ми се допаѓаат од неа. Има добар глас (еднаш бев и на нејзина свирка во живо) и ми се допадна (изведбите, темпераментот-до душа малку несериозно и нестабилно ми изгледаше, ама можеби пред тоа пиела нешто што не е безалкохолно :rofl: , контактот со публиката). За убавината, тврдам дека е (доказ: дури и календарче-2011 си имам од неа :lol: :P ).

    Омилена песна од Елена - апсолутно Некаде далеку. :)

    http://www.youtube.com/watch?v=ypx_JfEXzEQ
     
  3. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Елена има убав глас, али многу е дигната... Лета во облаци... Треба малку да се спушти на земја и ке биде "комплетна" :)
     
  4. oktavija

    oktavija Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    100
    Леле колку ми е лигава оваа Елена Ристеска па нема ни некои песни којзнае какви и не знам што толку сите убава била, па не е некоја расна лепотица онака просечна е на изглед а богами и како што се здебели...
     
  5. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Одбивна ми е како појава, но има некои добри песни кои со задоволство ги слушам. :)
     
  6. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    елена е според мене многу талентирана девојка.....многу добро пее и ептен убаво изгледа ......
     
  7. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    ее на времето кога одеше со мој комшија :lol: секој ден ја гледав :)
    не ми е нешто посебна али од македонската естрада, според мене најдобра е
     
  8. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.658
    Допаѓања:
    121.706
    Елена за мене е наша најубава пејачка.
    Сепак Жално што ептен се лигави,дури до таа мера што неможам интервју до крај да и изгледам :tmi:
    Со тек на годините и нејзината слава се повеќе и повеќе летнува во облаци.
    Ако не беше таква ќе беше the best -во Македонија.
    Глас има, иако не премногу моќен,а песни тука -таму.Како да шара низ стиловите и никако да се пронајде.
    Омилена ми е-Усни како темно мастило ;)
    http://www.youtube.com/watch?v=BpjPkG0thX8
     
  9. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    немам некое нај нај мислење за Елена пред се ми е многу лигава, ми делува дигнато. Имам слушано неколку песни не сум нејзин фан и не ја следам нејзината кариера. ок морам да признам дека на почетокот кога излезе беше слатка мала девојка која знаеше да привлече, сега како се дига со славата ми се се по антипатична.
     
  10. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Сит песни на ДАрко димитвов му се по тој шаблон, а и сите м2 звезди ги направи по тој калам-Да завиваат :^)
    И мене кога се појави ми беше топ, но одкако ја видов лично и перонално на сминање на Вртечешка, не само што е целата вештачка туку и глас :| лошо. каролина исто беше во истата емисија, кога требаше да испает по една песна и двете, е те како се виде кој има глас. НИ Каролчето не би баш нај, но за глас не наежи сите.
    елена просечено девојче, сипатично, со професионална шминка ја прават WOW, а глас-средно жалосно. јака работа е тоа плеј бек.
     
  11. ElenaRisteska

    ElenaRisteska Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    9
    Ќе кажам само два збора и тоа:

    ЈА ОБОЖАВААААААМ!!!! :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  12. DeadMary

    DeadMary Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    53
  13. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.113
    Допаѓања:
    100.253
    Пол:
    Женски
    Во новиот Свет ја има Еленче со бааги стомаче. Како трудничка да е ми стои :?: :?: :?:
     

    Прикачени фајлови:

    • untitled1.JPG
      untitled1.JPG
      Големина на фајлот:
      151,3 KB
      Прегледи:
      328
    • untitled.JPG
      untitled.JPG
      Големина на фајлот:
      69 KB
      Прегледи:
      328
  14. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Многу ми е испувана.
     
  15. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    949
    Пол:
    Женски
  16. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Исто и мене на почетокот на нејзината кариера ми се допаѓаше, иако на м2 изборот небеше мој фаворит. Првиот албум го купив, и постојано во системот ми стоеше тоа цд, и после школо (бев основно) си пеев нејзини песни и ден денес и ги знам тие од првиот албум.
    Ама некако со текот на времево ми се губи во простор девојкава, се замисли дека е некоја светска дива, па си фура светско понашање, бајаги летна во облаците.
    За глас нема, последниве 3 години малку се подобри, барем ги додржува фразите, со шкрипења и украси ама колку толку, од почетокот па се до пред 3 години звучеше ужасно, и логично беше што и немаше концерти и настапи во живо. Паметам првиот концерт на м2(беше почетокот и на нејзината кариера, во универзална), беа скоро сите нивни екслузивци, и Елена супер скоцкана, ја пееше ден и ноќ, и се фрапирав кога видов како Пилева искочи да и ги испее високите делови на сред песна, а Елена џускаше до неа...Тоа ми немаше врска, сепак таа беше победникот, срамота беше тоа...
    Сега после толку часови по пеење логично беше да мрдне колку толку, ма да се куражи и пее страшно тешки песни или песни што воопшто не и лежат и ги уништува, (пример ми беше тој концертот летото со народни песни во Охрид), ја гледав снимката и се крстев...
    Како и да е, факт е дека ја направи Иво човек, не би зборела некои приватни работи, и покрај антиталентот за пеење, мене ми е многу убава девојка, штета што е во тежок филм кој ја прави антипатична за гледање, штета што и покрај скоро 10 години на сцената не научи да се однесува ни пред камери, ни со позите, многу ми е вештачка ,наместо да остане природна...
    Најголема заслуга за ова каде е сега имаат Иво и Дарко нека не заборава, се е благодарение на нивните врски и контакти и јаките песнички што и ги даваат, а она освен лепотата друго ништо не прикажува, штета..
    Ѕвезда со едвај еден скрпен концерт во метрополис за време од 10 години постоење на естрадата, не е ѕвезда, според мене..
     
    На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
  18. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Самата нејзина појава ме тера да си истурам солна киселина на мадињата. |(
    Неможам,одвратна ми е! :wasntme:
     
    На anneyy му/ѝ се допаѓа ова.
  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Кога се појави многу и ги сакав песните ама некако ми делуваше многу дигнато и вештачко и не ми се допаѓаше многу многу поради тоа, инаку девојката прекрасно изгледаше и тогаш, а сега уште повеќе.
    Мислењето ми се смени одкако ја запознав, таа дигната личност од тв екраните е всушност прекрасна дружељубива личност, знае да се нашали и на сопствена сметка, многу е харизматична и сметам дека секој би се воодушевил кога би ја запознал лично. Јас бев скептична во врска со тоа искрено се плашев да бидам со неа во друштво си мислев дека ќе биде арогантна и непријатна за дружба но излезе сосема спротивното и многу подобро одколку што мислев. Секогаш е насмеана и расположена, има некоја голема добрина во неа.
    Од нејзините песни најмногу ми се допаѓаат Есен во мене, Рај и пекол, А можевме, Усни како темно мастило, Кревета два...
    Елена си е топ :)
     
  20. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Мене Елена воопшто не ми е добра пејачка и воопшто не ми има моќен глас. Уствари на почетокот каков и беше...добар е сега, премија ;) Кога ја слушам исто како жаба да слушам! Простете вие што ја сакате, мое мислење си е ова :$ А башка, се сеќавате ли кога изгуби глас на евровизија? Ја снема... :rofl:
    А како личност појма немам каква е. Во живо сум ја видела, не е лоша, ама не е ни како што е на телевизија кога ќе ја скоцкаат. И многу е ниска. А за убави песни што е право право е ги има неколку. Есен во мене, усни како темно мастило, а можевме, на други не ми текнува моментално, не сум ја слушала 100 години. Има и некои не убави, ама интересни.
    Како и да е, си се пробива девојката некако, веројатно со тоа што е добра за гледање. Јас во секој случај и посакувам се најубаво и уште многу албуми :)