1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Елиза (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од senjorita.lombardi, 24 октомври 2012.

  1. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Не ја загледав серијава,само една епизода и ми се допадна,конечно нешто поинакво ,не само турскине серии,најмногу ми се допаѓа што е историска серија.Ама многу штета што ја синхронизирале,италијанскиот е преубав јазик.А и глумциве што синхронизираат не се добри баш. :wasntme:
     
  2. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Бога ми, арно што им текна да ја дадат Елиза, италијанска, не само турски серии |( Ја веќе навикнав да ја слушам синхронизацијата, ептен сум внесена во серијава :rofl: Мислев дека тој ќе ја остави, кога таа тргна по него. Ептен си одговараат двајцава, тој па шо си е убав :$ :D Ама некако кратко трае епизодата или ми се чини :?: дали дека ја внесена, па брзо ми поминува времето :D
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  3. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.198
    Допаѓања:
    235.297
    И јас сум навлечена на серијата. Трае некои 40 минути, и баш штета.
    Барав на интернет ги најдам епизодите, да ги симнам и изгледам, нестрплива сум, многу ми е интересна серијата. Наредната епизода ќе се венчат изгледа :wasntme: .
    Преслатки ми се.
    Да не знаете колку епизоди има серијата? :?:
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски

    Ај јас пак да пишам тука :D Многу ја сакам серијава :D :angel:
    Изгледа наредната епизода ќе се венчаат Елиза и Фабрицио, ама мене сестра му, ме нервира |( само збори нешто против Елиза, па и таа, тој си ја сака Елиза, таа и да пукне од мака, џабе ќе и биде.Ама смешен ми беше тој другарот на Фабрицио, кога сакаше да ја запроси девојка му,целиот нервозен беше пред татко и, кога тој ја побара ќерка му :rofl: Ама па сега ако се венчаат Елиза и Фабрицио, серијава ќе треба порано да заврши, чекај сега, додека тие се венчаат, ќе треба триста чудесии да им се случат :D
    Али, епизодите им се, што да кажам, две сцени и крај, само што почнала,завршила :rofl:
    Незнам колку епизоди има, не сакам да го знам крајот, оти после нема да ми биде интересно.Вака ќе гледам и ќе навивам :rofl:
     
  5. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Сега има реприза...
     
  6. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.198
    Допаѓања:
    235.297
    Видов на википедија, снимени се 68 епизоди, вкупно три сезони од кои третта се прикажувала во 2012.
    Има и за епизодите, читнав нешто, ама не навлегував.
    Серијата допрва ќе биде уште поинтересна кога ќе се откриваат оние кои сакаат да го убијат кралот.
    И јас несакам да прочитам и да си ги расипам епизодите :D . Кај нас сме на 10 епизода, и од она што го читав во веќе прикажаните епизоди, од Канал 5 не ги кратат, туку по толку траат.
     
    На A-j-a и Gordana10 им се допаѓа ова.
  7. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    поубаво што не ја здогледав според мене серијава ќе отиде во 3 насока не сакам да ви расипувам само тоа ќе кажам
     
  8. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    А сега Елиза со кого ке се венча? Таа нели го сака благородникот? :^)
     
  9. aleks26

    aleks26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Јас ја загледав втората и третата епизода,ама сега изгледа не ја емитуваат во исто време па ако може некој да ми каже во колку сатот игра.
     
  10. ice.woman

    ice.woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2011
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    46
    И јас ја загледав серијава и исто како Гордана ептен сум внесена во неа. Едвај чекам да почне секоја нова епизода. И синхронизацијата не е лоша, само што да беше на италијански ќе беше подобро. Малце одмор од оние турски глупости, ми здосадија веќе. А глумецот е бонбонче. :$ Инаку:
    Фабрицио ќе умре изгледа. Гледав едно клипче и мислам дека умре ќе има и погреб. ;( Сега неможам да го најдам, кога ќе го најдам ќе ви го постирам. :)
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    да ќе умре за жал јас мислам дека сите овде ќе се разочараат :( и на местото на фабрицио ќе дојде друг пфф затоа ви реков дека ќе отиде во 3 насока сосема друга сторија све за елиза ќе се работи и ќе има дете ќеркичка :)
     
  12. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.198
    Допаѓања:
    235.297
    Третта сезона ќе биде за ќерката на Елиза, Агнес. Тој што ќе дојде ќе биде човекот во кој ќе се вљуби ќерката мислам.
    И сезоната така се вика.
    Јас нема да се разочарам, баш реален сплет и пресврт ќе има серијата.
    Што сте запнале дека ќе се разочараме, остајте ни нам, да видеме дали ќе биде така или не.
     
    На macy222 и Gordana10 им се допаѓа ова.
  13. macy222

    macy222 Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    Јас ја гледав таа епизода на интернет и многу ми беше жал што ќе умре :( :( :( :( ;( ;( ;( ;(
    Инаку серијата има 3 сезони и во првата се работи за Елиза и Фабрицио,во втората Елиза запознава некој капетан и се вљубува во него а во третата се рабои за ќерка и Агњезе кој се вљубува во некој но љубовта им е забранета или така нешто :) :)
     
  14. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Тоа е друга серија која се вика Ќерката на Елиза.
     
  15. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Знаев дека немаше да се венчаат Елиза и Фабрицио, ојде попо Тонињо, го утепаа по наредба на другачка му на Фабрицио, таа со црвената коса |( Бре од пуста љубомора се прават |( А таман мислев ќе се земат.
     
  16. Nikac212

    Nikac212 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
  17. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Сигурна сум!? :lol: :^)
    Епа не.. сега ми се засвиѓа и почнав и јас да ја гледам.
    Од ова што го читам по спојлериве, се разочарав.
    :doh:
    Мислев дека настаните ќе се одвиваат по поинаков редослед, ама тоа е.
    П.с. Девојкава е убавица.
     
  18. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    А со кој се венча сегаа?
     
  19. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Абе кај се вакви серии за синхронизирање, мене лично ми е гајле за италијанскиот и кинески да беше се расипува убавината на серијата затоа што е историска од среден век.

    Иначе ептен ме привлекуваат вакви серии, ама за жал не ја гледам не сум ја начекала. А и синхронизирана... глупо е некако.
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ice.woman

    ice.woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2011
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    46
    Женски, а кога има Елиза сега? Во ист термин? :D