1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Елиза (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од senjorita.lombardi, 24 октомври 2012.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Леле бе колку ја сакам серијава, неверојатно нешто :) Најомилена ми е од сите серии што досега сум ги гледала :inlove: Интересно дејство, живописни пејсажи, прекрасна природа, костимографија... :)
    А овој Фабрицио, леле бе, зарем е можно толку да е преубав, толку да е совршен.. :l: Што да ви кажувам, празник за очи ми е...абе знаете колку си го обожавам :inlove: Досега илјадници серии и филмови сум гледала ама толку убав човек, толку да ми остави впечаток, не сум видела...Aма се нервирав како неправедно го обвинија... :( :@
    И така сега серијава ја даваат на викенд, по 2 епизоди одеднаш :!: Супер е што спојуваат 2 епизоди, абе серијава цел ден би ја гледала, ама малце ми смета што сега ќе гледам 2 дена по ред а после цели 5 дена треба да чекам до новата епизода... :worried: Али ај, ќе се издржи.. :D
     
    На Ligavka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ligavka

    Ligavka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    88
    Someonespecial и мене ме нервира што ми го обвинија муж ми али ту је шта је пак ке излезе сигурна сум од таму, друго исто 2 дена ќе го гледам 5 ќе сум во исчекување инетрпение али за Фабрицио :l: , се исплаќа бре јас до сега чекав да го продолжат ќе чекам и 5 дена но проблем али од како го видов денеска абе душава ми се исполни лицево ми огреа човекот го обожавам :inlove: .. Онаа маркизата огин да ја гори али правдата ќе ја стигне!!Иии да, да се вратам јас пак на Фабрицио, со тие сини очи кога ќе погледне како меч во срце прво да ми влегува мммммммм One and only, simply THE BEST ! :l:
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Сосема си во право, за Фабрицио вреди да се чека :inlove: Хахаха исти сме си, да ме видеше мене вчера, цело време чекав да дојде 7 саат да гледам, oткако го видов, лелеее се стопив бе... I adore him to infinity and beyond, the best of the best е човекот :l:
    awwwwwwwwww види го бе лелеееее (за очите немам коментар...) :l:
    [​IMG]
    п.с. Ligavka почни пак почесто да пишуваш, не е интересно без тебе...:D
     
    На Ligavka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Кралот ама ми беше смешен :D ко му рече на грофот Фабрицио “ браво грофе успеавте да ја одбраните вашата титула, а тука е и жената која ја сакате, сега сте заедно...“ како се однесуваше спрема нив :D А каков карактер има Елиза, цврст, храбар, решителен, алал да и е, тоа ми се допаѓа кај било кој човек :) Па јас ама ја загледав серијава :rofl: ептен концентрирано :D :wasntme:
     
  5. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Која епизода е и дали почна втора сезона?
     
  6. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Значи за џабе ги искритикував канал 5...сега баш во добар термин ја дадоа серијава и не пропуштам ни секунда :D Уште да им текнеше да ја укинат синхронизацијата и да го слушаме прекрасниот италијански јазик... :^) ама ај, ќе пројде и тоа :)
    Последниве 2 епизоди, колку беа напнати, ауууу... :x
    Колку сум внесена во серијава и колку го обожавам Фабрицио :l: ..., абе мислам дека мене повеќе ми беше жал и повеќе се плашев за него отколку Елиза :lol: А вчера колку бев среќна кога го спасија :clap:
    Знам дека се повторувам по не знам кој пат ама морам пак да си кажам, не памтам...абе не само што не памтам туку сигурна сум дека досега никогаш не сум се занела толку по некој глумец... :$ Ај што е преубав, па уште и предобар лик, колку е праведен, храбар, леле бе... :inlove: Слаба точка ми е, не можам да ви опишам колку го обожавам :l:!
     
    На nati44 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Само сабота и Недела игра? :)
     
  8. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Да,само сабота и недела ја даваат :) јас би сакала секој ден, ама тоа е :) А да можат да ја дадат наеднаш цела во еден ден, уште подобро :D :wasntme:
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    лелееее девојки не ми се верува, утре најтажната епизода... :( зашто вака бе????? мнооооогу ми е жал ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( :u:
    http://www.youtube.com/watch?v=g5GVprvhvOc
     
  10. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ами шо ќе биди со Елиза, откако ќе умре Фабрицио? :geek: Друг маж ќе си најди :D Баш ме интересира како ќе биде понатаму, а и со Мартино што ќе биде, тоа детенцето ама ми е слатко, душиче е :angel: Ама ми се допаѓа што не е по таа тематика, како останале до крај заедно и среќно живееле, туку пореално. Оти и не секогаш во реалноста е се како што треба.Се мислам дека ќе биде поинтересна со следниве епизоди, незнам што ќе се случува, но се така ми делува :)
     
  11. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам серијава од првата епизода затоа што не е секојдневен филм едноставно ми го привлече вниманието.Сега го даваат филмов 2 саати од 7 до 9 па знае и да ми здосади.Малку го гледав и на јутјуб да видам што како ќе се случува.Вечер ќе го гледам да видам дали грофов ќе умре или не.
     
  12. Ligavka

    Ligavka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    88
    Јас не сакам Фабрицио да умре без него филмот нема смисла ;(
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Значи едвај се одлучив да ја гледам епизодава вчера...и што да ви кажувам, срцето ми се скрши бе, не можам да ви опишам колку ми е жал ;( :u: Стварно нема смисла бе, колку си го обожавав, колку прекрасен лик беше :( бaш најомилениот лик во сите серии што сум ги гледала досега мораше да умре, па стварно не е ферррр ;( ;( ;( ;( ;(
    Можеби ќе продолжам да ја гледам серијава, не знам, ама секако нема да ми биде толку омилена и посебна без Фабрицио...човекот стварно ми беше one and only, незаменлив :l: премногу ќе ми фали ;(
     
    На Ligavka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Како се викаат глумците што ги толкуваа улогите на Раниери и Анџело?
     
  15. Ligavka

    Ligavka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    88
    Анџело - :) Pierluigi Coppola , Раниери -Luca Ward
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Почнав да ја гледам само за Someonespecial, хехе.. Фабрицио ми е многу убав.. :inlove:
     
    На Ketchup и Someonespecial им се допаѓа ова.
  17. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    аиииии хехехе :D специјално за мене :$
    ама за жал касно почна да ја гледаш душо, веќе ни го утепаа Фабрицио... ;( ;( ;(
     
  18. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Знае некој како завршува серијата ? ама без фабрицијо нема да е истата ..
     
  19. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Знам дека е глупо прашањево но постоеле ли овие луѓе? :wasntme: :wasntme: :D
     
  20. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    ;( јас решив уште вечерва да ја гледам, па за натаму ќе видиме, но без Фабрицио :u: ;( ;( ;( ,омилен лик ми беша тој и кралот(оној стариот што беше) ;(