1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Елиза (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од senjorita.lombardi, 24 октомври 2012.

  1. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Не се измислени ликовите и времето на дејствието :) По вистински настан била снимена.
     
  2. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    По колку епизоди се даваат, по 1, 1ипол или 2 одеднаш во сабота и недела?
     
  3. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Moжете да си замислите како квалитетно се изнаплакав на последниве две епизоди...:( можеби ќе ми се смеете ама на ниеден филм или серија не сум плачела толку ;( ;( ;( А иначе не сум некоја плачка кога се работи за серии и филмови :!: , ама имам кажано многу пати дека досега не сум сакала ниеден лик од ниеден филм или серија како што си го сакав Фабрицио :l: ;( Продолжив да ја гледам серијата само затоа што многу ја сакам Италија и многу сакам историски серии :inlove: ама без него не е иста :(
     
    На Lella, Gordana10 и feminium им се допаѓа ова.
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ме воодушеви серијава, дефинитивно, но уште повеќе со овие епизоди што ги даваат сега, некако поинаков сјај да речам и даваат на серијава.Интересно што Елиза пак ја сретна помошничката на Лукреција во Неапол, а и капетанот, баш е убав :D а ќерката на Елиза, срце, многу е слатка, со виткана една убава коса :D :angel: Уште поинтересна ми е серијава сега :)
     
  5. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Не знам, јас ги фаќам само репризите што се насабајле, ќе ми каже некој точен термин кога се премиерите!? Инаку многуу ми е жал за Фабрициоо!! ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Зарем даваат репризи на Елиза? Незнаев :wasntme: Ама добро, знам што биднало, шо ќе гледам пак реприза :) Инаку само сабота и недела ги даваат премиерите од 7 до 9 вечерта, ја имат серијава.
     
  7. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Ептен го засакв оној капетанот но сега всушност незнам што е :(
    Знае некој што ќе биде потоа???
     
  8. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Признавам, и капетанот е многу убав :$ кај ги наоѓаат такви лепотани... :x абе од Италијанциве нема поубави луѓе... :!: :inlove: :wasntme: Ама јас си останувам доследна на тоа дека Фабрицио беше најубав (барем според мое мислење) :l:
     
    На Gordana10 и feminium им се допаѓа ова.
  9. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    А зашто на Википедија не можам ништо да најдам!? :^)
     
  10. A.Fenty

    A.Fenty Нов член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    124
    Како се вика Елиза во приватен живот?
     
  11. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Името и е Vittoria Puccini :)
     
  12. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Пак стана интересна серијава, иако Фабрицио ептен фали :( ;( ;( не можев да престанам да ја гледам ама сега не сум толку занесена по серијата, како претходно што едвај чекав да дојде следната епизода... :| Сега да речам понеутрално ја гледам, без занесување :!: :lol:
    П.С. Убавините на Италија што ги покажуваат ме оставаат без зборови... :x :inlove:
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  13. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    И јас така спешал :) Сега малку ми се свиѓа капетанот но синоќа неможев да ја гледам и не сватив што е целта на неговиот лик?? :?:
    Што бара?? :?: :?:
     
  14. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Па тој изгледа ќе биде со Елиза...а ни јас уште не сфатив што бара.. :?: Ќе се открие овие епизоди :!:
    И мене ми се свиѓа, не дека не, ама Фабрицио ми е незаменлив...некако посебна харизма имаше... :l: :(
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Е да убав е капетанот,а и некако ми е смешен.Некако не сум сигурна дека е само капетан, чим нешто бара кај баронот, иако се преправа дека е археолог, се мислам дека капетанов потекнува од богато семејство, само овој баронов како да му има преземено нешто што е негово, оти Кристијан ( капетанот) бар така мислам се вика, се некакви сеќавања има, па и кај тоа дрвото одеше, каде има нешто врежано. Претпоставувам дека е така.Смешен ми беше кога ги чистеше со погрешна алатка пронајдените предмети. Мислам дека ја сака Елиза, незнам.А и Лукреција пак се појави во серијава, се само се обидува да биде покрај баронот.И мислам дека еден од браќава Бенак, оној со плавите очи, мислам дека и воопшто не се сменил, има некоја тактика, само се преправа, барем така мене ми изгледа.Инаку незнам што ќе биде со капетанот, оти нели после серијава продолжува со ќерка и на Елиза.
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Ја пропуштам, ја пропуштам и ја пропуштам.. Проклето нека е, зошто ли? :headbang:
     
  17. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    A што ќе биде со елиза?? Што ќе биде со ќерка и, ќе ја спасат ли ривомброза?
     
  18. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ах незнам дали ќе ја спасат Ривомброза.Испадна дека баронот немал баш добри намери према Елиза, а и мислев дека Кристијан ќе и поверува на Лукреција, ама паметен си излезе чоекот :D си ја сака Елиза, џабе не е постојано околу неа :D Ама изгледа Амелија ја уби некој :( омилен и мил лик ми беше покрај другиве од серијава, а ќерка и на Елиза ја киднапираа изгледа, оти нели Амелија ја бараше...Мож па Елиза ќе си биде со капетанот, незнам.А и којзнае како ќе ја спасат Ривомброза, со оној еден од браќана Бенак шо е, очигледно сака да си биде гроф на Ривомброза.
     
  19. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Не знам ни јас дали ќе ја спасат Ривомброза, ама читав нешто и колку што разбрав
    Елиза и Кристијан ќе бидат заедно :) и во третата сезона нели ќе скокнат 20тина години и главен лик ќе биде ќерката на Елиза :)

    е оти така бе? :D Имаш реприза во 13:10 :)
    A наредната сабота ќе те потсетам во лп :!: ;)
     
  20. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    ^
    Амелија е жива, ја зедоа да ја чува анјезе.Маркизата фаннекер ги грабна
    видов на рекламата :lol: