1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еликсир, dm или Космо?

Дискусија во 'Лице' започната од Quuen, 29 ноември 2016.

?

Што би избрале вие?

  1. dm

    94 глас(а)
    67,6%
  2. Еликсир

    19 глас(а)
    13,7%
  3. Космо

    26 глас(а)
    18,7%
  1. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.291
    Допаѓања:
    20.747
    Пол:
    Женски
    ДМ мислам секоја недела обавезно еднаш го посетувам макар и ништо да не купам. Убав, широк маркет со голем избор на производи (козметика, храна, домаќинство). Единствено што не ми се допаѓа е кога имаат промотерки за одреден бренд и не се тргаат додека го разгледуваш делот за шминка и постојано мислат дека очајно ти треба помош за нешто па некогаш и глупо ми доаѓа и ги прашувам нешто колку само да помине редот.

    Еликсир ми е на второ место. Ми се допаѓа што имаат добри акции понекогаш и можам да се снабдам со одредени артикли шминка за пониска цена од таа од ДМ.

    Во Космо одам ептен ако има некоја страшно добра понуда, во спротивно не го посетувам.
     
    На eta му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Порачав од еликсир нешто вчера и кога би дошло?
    Кај се следи порачката, кого да исконтактирам или да си чекам?
    Пошо не се логирав на страната, тек сеа се региститрав.
    Се плашам дека нема да ми ги пратат, а трансакцијата е извршена.
     
  3. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
  4. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Сѐ почесто замразив да одам директ и да купувам, многу повеќе ми се допаѓа онлајн шопингот кога станува збор за козметички препарати.
    Ова се случува само кога ќе влезам во дм и еликсир, во космо немам вакво лошо искуство.
    Одат по мене, гледаат, пратат, низ сто рафтови да ги прошетам - повторно ќе дојдат. И знам дека не е случајов само со мене, стварно на ништо не личи.
    Сакам опуштено да си видам, да си разгледам...кога знам што ќе земам полесно е, барам нијанса, ама некогаш не знам што би купила, па мора повеќе пати да се проврткам за да се подновам, а од притисокот и врткањето околу мене, пренезгодно ми доаѓа да се пулам, чиниш се пулам и барам начин да украдам.
    Нека го средат ова оти стварно жално е да има поубава услуга на интернет отколку во дрогериите. Кај им се производиве незапакувани(само кај нас), уште непријатни и нељубезни. Пак ставаат и обезбедување што оди по тебе обично машко што не знае каде тера, а нема некој да прашаш што ти треба.
    Абе сакам да си го отворам производот, пакетче да има.
    Ама шта чеш, поубаво од тоа да си пробаш тестер, нема. :)
     
    На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
  5. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Еликсир и ДМ, во Космо ептен ретко да пазарувам.
    Во Еликсир сум задоволна од услугата, имам нарачувано и онлајн, имаат нон стоп акции на производи и можеш да најдеш артикли за прилично поевтина цена, во однос на другите дрогерии.
    Еднаш онлајн пратката ми доцнеше неколку дена, ама по кривица на каргото, и од Еликсир ми се јавија неколку пати да се извинат, да проверат дали е се во ред со производот, ми понудија и компензација.
    Во ДМ пак, исто често пазарувам, ептен широк асортиман на производи имаат, ама барем во Дм-от во мојот град, вработените се катастрофа. Не иде ни да те следат во чекор, ама уште полошо е кога нигде ги нема а ти ги треба за препорака или информација.
    Како муви без глава се, не знае никоја накај тера., ниту пак имаат основно познавање од производите и распореденоста по марки.
    Се дешава и касиерката да ја нема на каса, а редица од муштерии.
    Не знам тие камерите дали ги пратат, не ми е јасно.
    Космо, ептен ретко.
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Презадоволна сум од услугата во Космо, можеби цените на некои производи се и поскапи, ама услугата е ок и затоа најчесто пазарувам таму.
     
    На Srekicka3, Недопирлива5, KuklickaMoja и 3 други им се допаѓа ова.
  7. MeniKolozova

    MeniKolozova Нов член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2021
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Мислења ве молам, за парфем: Еликсир или Космо?
    Исто ако имате мислење и за новата што е на плоштад Anabella што се вика.
     
    Последна измена: 26 февруари 2021
  8. MeniKolozova

    MeniKolozova Нов член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2021
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво. Ве молам за мислење. Сакам да си купам парфем.
    Имате мислења/искуства со Еликсир или Космо?
    Која продавница би ја препорачале вие за купување парфем?
    Дали имате мислења и за новава што е на плоштад - Anabella?
    Фала ви.
     
  9. попкек

    попкек Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2021
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    Сите наведени се добри, види и во Шатци, имаат често попуст.
     
  10. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Во Космо до пред некоја година земав често, добри се.
    Од Еликсир и Шатци не сум земал.
     
  11. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Сегде се ОК парфемите. Анабела ми се чини дека е поскапо. Ама секогаш чекам празнични попусти пред да купувам и не знам споредба да ти направам.
     
  12. marsilia

    marsilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2023
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    2.143
    Пол:
    Женски
    Cosmo. Имаат одличен избор на брендови, а и ми одговара што си собирам поени на картичката што ми е од Тинекс. Најчесто пазарам во Тинекс, па одам до Cosmo, ми одговара највеќе вака. Тоа со картичката им е убаво организирано.

    Одам и во dm некогаш, често тестери немаат, од парфемите тестерите секогаш се истрошени, во последно време на каса една цена, на рафт друга и слабо акции на производите, па се повеќе ги одбегнувам. Убаво ќе беше да направеа некоја картичка со поени и тие, може тогаш и таму повеќе ќе сакав да одам.