Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Елиф Елмас

Дискусија во 'Спорт' започната од Ana3567, 10 октомври 2019.

 1. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Елиф Елмас (роден на 27 септември 1999 во Скопје) е македонски фудбалер, играч од средниот ред на Наполи и на македонската репрезентација.
  Елиф Елмас е роден во Скопје, од родители со турско потекло. Израснат е во скопската населба Бутел. Својата фудбалска кариера ја започнал во фудбалската школа Форца Вардар од каде потоа се преселил во Работнички каде станал професионален фудбалер.[1]

  Во јули 2017, селекторот на турската репрезентација Фатих Терим се обидел да го наговори Елмас да игра за Турција, но тој одлучил да ја претставува земјата во која што е роден, дyри и самиот кажа јас сум горд што сум Македонец и си ја сакам Македонија а особено сум горд на Горан Пандев
  Елмас го сметаат и очекуваат да стане еден од најдобрите фудбалери во светот.

  Facebook : https://www.facebook.com/elifelmas99/
  Instagram :https://www.instagram.com/elifelmas24/
  Najaktiven e na Instagram
  [​IMG]

  Ovoj covek ima strashna ljubov i respect za Makedonija plus strashen fudbaler , se najdobro brate :l:
   
  На Tanjamm и kolovoz им се допаѓа ова.
 2. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  481
  Пол:
  Машки
  Секоја му чест, има почит кон земјата што го родила, го дишел воздухот, го хранела и сл. А не како албанците..
   
  На Tanjamm и Miki4eca им се допаѓа ова.
 3. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  181
  Пол:
  Машки
  Se najdobro brate , poglednete kako se saka svojata zemja !!
  Kako Elif Elmas ja pee Makedonskata himna
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  181
  Пол:
  Машки
  taka e
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  181
  Пол:
  Машки
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Miki4eca

  Miki4eca Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  181
  Пол:
  Машки
  Goran Pandev i Elif Elmas ja zgazija Germanija !

   
  На Tanjamm и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.237
  Допаѓања:
  7.972
  Злато е. Вакви луѓе ни требаат. Е ова е лојалност. Пее химна на цел глас, и ужива.
   
  На Miki4eca му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  6.049
  Пол:
  Женски
  Брејјј, пак ти со уживањето на химната....тебе орден треба да ти врачиме за фемински најпатриот хахах :tmi:
   
 9. Stephen Amell

  Stephen Amell Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  1.890
  Допаѓања:
  18.639
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20211229_212127.jpg
  Штета човеков што нема да игра против Италија.:(
   
  На Monny05 му/ѝ се допаѓа ова.