1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ели Голдинг (Ellie Goulding)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од NightAir, 28 ноември 2012.

 1. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  За цурава видов дека нема тема па морав ама морав да отворам.
  [​IMG]
  Ме мрзи крајно биографија да ставам мислам дека никој не го интересира. Инаку има 25 години и е од Ирска.
  Првпат ја слушнав на Антена 5 со Hanging on И од тогаш ми е љубов. Потоа излезе Lights која сигурна сум дека на 3/4 од вас тука ја знаете. Исто така Starry Eyed била нејзина. Инаку има многу интересен глас кој, барем мене ме зачуди и е ист и на спотовите но и на акустичните верзии :o :o
  Уживајте!
  http://www.youtube.com/watch?v=Ap-A0RKhi2s
  http://www.youtube.com/watch?v=PULdPep_ ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=0NKUpo_xKyQ
  http://www.youtube.com/watch?v=yTyL7p0E0Fk :inlove: :inlove: :inlove:
   
 2. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.791
  Ели Голдинг(Ellie Goulding)

  Ја запознав со Starry Eyed и многу ја засакав.
  Но ете, не ми текнало да и рошнам други песни.. :^)

  Ја знам таа и I know you care. Значи песнава ми е прекрасна.. од текстот, до музиката и до гласот нејзин. Милина.. :mm:
  http://www.youtube.com/watch?v=8BRdY0NR08g


  Clinging to me
  Like a last breath you would breathe
  You were like home to me
  I don't recognize this street
  Please don't close your eyes
  Don't know where to look without them
  Outside the cars speed by

  I've never heard them until now
  I know you care
  I know it is always been there
  But there is trouble ahead I can feel it
  You were just saving yourself when you hide it
  Yeah I know you care
  I see it in the way you stare
  As if there was trouble ahead and you knew it
  I'll be saving myself from the ruin
  And I know you care

  I used to run down the stairs
  To the door and I thought you were there
  To shape to comfort of us
  Two lovers locked out of love
  Oh, but I know you care
  I know it is always been there
  But there is trouble ahead I can feel it
  You were just saving yourself when you hide it
  Yeah I know you care
  I see it in the way you stare
  As if there was trouble ahead and you knew it
  I'll be saving myself from the ruin

  I know it wasn't always wrong
  But i've never known a winter so cold
  No I don't warm my hands in your coat
  But I still hope
  Cause this is how things ought to have been
  And I know the words are there
  Wasn't all that it seemed
  Why can't I dream
  Why can't I dream
  Cause I know you care
  And I know you care
  I know you care
  I know you care
  I know it's always been there
   
 3. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  Ели Голдинг(Ellie Goulding)

  Ја обожавам, цела дискографија и ја имам на компјутер, многу убав глас има, смирувачки делува. Омилена песна од неа ми е Your biggest mistake. :wasntme:
   
 4. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.106
  Ели Голдинг(Ellie Goulding)

  Омилена! :inlove:
  Гласот и е ненормално добар, уникатен! Ја слушав уште од пред неколку години,Starry eyed ми беше апсолутен хит! Исто ја слушав и Our song.
  И сега кога почна да вади повеќе песни пак почнав да ги слушам и Starry eyed и новите Lights, Anything could happen и Figure 8.

  [​IMG]
   
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.218
  Пол:
  Женски
  На Elena-97 и anabel-a им се допаѓа ова.
 6. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.718
  Допаѓања:
  13.077
  Пол:
  Женски
  Ели Голдинг(Ellie Goulding)

  Ја обожавам, и го обожавам уникатниот нежен,но моќен глас, песните, стилот...
  Прво нешто нејзино што го имам слушнато е преработка на Your Song од Елтон Џон, и уште од тогаш ме воодушеви со гласот, но не ја пратев баш редовно, се додека летоска не ја слушнав Hanging On. Песната ми е нешто совршено,текстот,начинот на кој ја пее,ми ги буди и најдлабоко закопаните емоции,не се останува рамнодушен на нејзиниот глас,дефинитивно...
  Пак да си кажам, ја обожавам!

  http://www.youtube.com/watch?v=QLbRpObZFGQ
   
 7. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.826
  Допаѓања:
  10.124
  Пол:
  Женски
  Ели Голдинг(Ellie Goulding)

  И јас ја обожавам песнава!!
  Mногу специфичен глас и секогаш преубава музика и текст што има смисла, за разлика од новиве тралалајки.
  Во живо пее уште поубаво.
   
 8. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.495
  Ели Голдинг(Ellie Goulding)

  Симпатична ми е, а и несомнено поседува одлични гласовни способности.
  Има и доста специфичен глас, што значи има и доволно предиспозиции за да биде запаметена лесно.

  Моментално Figure 8 ми е нејзина омилена песна, а од останатите Lights исто ми се свиѓа многу.
  Има уште една одлична песна, I'll Hold My Breath.


  http://www.youtube.com/watch?v=RZIpo_Mzbdc

  Во секој случај доволно е талентирана, а и нејзините песни се поразлични од стандардните денешни поп песни, што ја двои од топлата. :)
   
 9. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  151
  Ели Голдинг(Ellie Goulding)

  Јас прв пат ја слушнав со каверотна Your Song, и мислам дека е вистинско освежување за светската музичка сцена.Има преубав глас и преубав текст на песни. Figure 8 и Lights се преубави, исто така и Bittersweet.
  http://www.youtube.com/watch?v=UVLoH_73cjg
   
 10. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  2.746
  Пол:
  Женски
  Јас прва песна која ја слушнав од неа беше Lights и тоа песнава од Songpop ја дознав.:D Уште од тогаш ми привлече внимание, а веќе кога ја слушнав Figure 8 ме освои. Прекрасна девојка со многу убаво и мило гласче. Сега отворив и да видам како пее во живо и навистина немаат разлика верзиите на песните во живо од оние во студио, дури и овие во живо се за нијанса подобри.

  Прекрасна.

  http://www.youtube.com/watch?v=UfMbghFotH8
   
  На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.035
  И јас се придружувам на клубот на љубители на Ели. Женскава има толку уникатен глас, што морав да ја заслушам. Последно време оваа ми е хит:
  http://www.youtube.com/watch?v=9cAuDnv4UNE
  И тако то. :)
   
 12. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.631
  Ја слушам интензивно.
  Се молам само да си ја зачува оригиналноста.
  Fav: Anything could happen, Bittersweet.

  Cuz you always want what you're running from.. :music:

  http://www.youtube.com/watch?v=OmFBiuL6vCQ
   
 13. Little-Rihanna

  Little-Rihanna Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ели Голдинг како прво мене ми е грда, има некои убави песни, ама гласот и како на коза у "Anything could happen" и ''Explosions'' :| .
   
 14. ivana0

  ivana0 Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  0
  najubava pesna odnea mi e I need your love :)
   
 15. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.218
  Пол:
  Женски
 16. Lemonade

  Lemonade Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  222
  Кога ја открив девојкава останав ваква :o Несекојдневна е па затоа и ми го привлече вниманието. А и песните и се одлични.
  Figure 8 ми е сега за сега фаворит, а инаку не знаев дека I need your love е нејзина :o (во соработка со Калвин Харис).

  http://www.youtube.com/watch?v=46y8E-RIhdc
   
 17. Eli.Malik

  Eli.Malik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  38
 18. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.399
  Ели Голдинг ми е една од најомилените пејачки. Преубав глас има, многу ми е симпатична и интересна. Кој има Инстаграм, и ја сака, обавезно нека ја следни, бидејќи многу интересни слики става. Омилени песни ми се :inlove: :
  https://www.youtube.com/watch?v=0NKUpo_xKyQ
  https://www.youtube.com/watch?v=rNpBahr49mA
  https://www.youtube.com/watch?v=5hzgS9s-tE8
  https://www.youtube.com/watch?v=AtKZKl7Bgu0
  https://www.youtube.com/watch?v=CGyEd0aKWZE
   
 19. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Оо многу ја саκам нејзината песна "Burn"!
   
 20. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.249
  Пол:
  Женски