1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еманципација на малолетно лице?

Дискусија во 'Правни совети' започната од novelust, 6 септември 2015.

 1. novelust

  novelust Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае како може да се добие самостојност од родителите или каде да побарам помош за ова? Живеам во Скопје. Фала однапред! :)