1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Емели Санде (Emeli Sandé)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од starbucks, 11 декември 2012.

 1. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Адел Емели Санде е млада британска пејачка и авторка чиј што деби албум Our Version of Events е прогласен за најпродаван албум годинава во Британија. Со нејзината биографија нема многу да замарам, може да си прочитате на Википедија.
  Емели ја сметам за ново откритие, иако е активна на музичката сцена околу 4 години, но оваа година успеа да се пробие на врвот и да постигне слава со нејзините прекрасни вокални способности и песни.
  Има освоено повеќе награди за најдобар ар-ен-би артист, најдобар нов артист, најдобар албум итн.

  Омилени нејзини песни ми се Beneath your beautiful, Next to Me, My kind of love, Daddy, Heaven, Read all about it.

  Што мислите вие за Емели и дали и кои ви се омилени нејзини песни?

  Еве го најновиот спот за Clown.
  http://www.youtube.com/watch?v=0OHX_PA2 ... _embedded#!
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
  Ја обожавам...толку сензуален глас има ,што на многу од незините песни буквално се ежам..
  "Beneath your beautiful, Next to Me, My kind of love, Daddy, Read all about it.-На овие ама мислам дека никогаш нема да му одолеам !
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.062
  Допаѓања:
  77.437
  Пол:
  Женски
  Старбакс, кога ја видов темава, веднаш по аналогија ми текна на тебе. :D
  И пред да видам кој ја отворил темава, си велам - еве ја Сандето на Старбакс! - кога гледам, Старбакс и ја отворила. :)

  Јас искрено до пред некое време не знаев дека постои девојкава, немав слушано ниту една нејзина песна и пред речиси година дена, другар ми ми ја испрати Read all about it, да ја слушнам и знам дека ми вртеше нон стоп неколку дена, ама не ни обратив внимание која е и што песни има. Е веќе, пред пола година (кога беше најактуелна My kind of love), случајно во автобус ја „фатив“ песнава и си ги запишав зборовите во телефон. :D
  Ја прогуглав дома и позитивно се изненадив.
  И дефинитивно ми е намбр уан песнава за караоке забави. На секоја си ја пеам. :$
  Ми се допаѓа и Next to me. Сепак од овие три, најмногу при срце ми е My kind, иако малку отповеќе ја отупеа и ми има некој шмек на комерцијалка, ама си ја сакам.
   
  На starbucks му/ѝ се допаѓа ова.
 4. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  ^
  Од ко дознав за неа, по цел ден си ја слушам. :lol: На сестра ми и здодеа веќе и нон стоп ме критикува . Си најдов на јутјуб клипче со целиот албум и си го слушам по цел ден. Многу замарам знам, па и на фб тупам со неа. :lol:
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Мене пак оваа не ми се допаѓа, и таа како Адел колку и да има убав глас претерана комерцијала. Додуша таква боја на глас и не е баш мој тип.
  Песните нејзини нон-стоп вртат на радио па од таму и дознав за неа, вака ја немам пуштано да ја слушам. И штом никаков впечаток не ми оставиле не се ништо посебно. Вокал добар има ама барем нешто поразлично да направи, за таков тип на приспивни песни Адел е доволна.
   
 6. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Има супер глас :D :D
   
 7. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Јас сега брзо дознав за неа. Интересно пее, но не е мој стил. И не и знам многу песни. Инаку, таа во постот на Старбакс, убава ми е.
   
 8. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
 9. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
 10. Little-Rihanna

  Little-Rihanna Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Емели е моќен вокал, порано не ми изгледаше мн. убаво па не а слушав, после на MTV а слушнав неколку пати и почна да ми се свиѓа, а и сите песни и се убави посебно ''Clown''.
   
 11. ivana0

  ivana0 Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  0
  next to me mi e najubava :)
   
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.536
  Супер е Емели, мене нејзината прва песна се` уште ми се допаѓа најмногу, заедно со акустичната верзија од истата.
  http://www.youtube.com/watch?v=cwHe0ddggig
  И оваа песна е предобра - Read all about it.
  http://www.youtube.com/watch?v=vaAVByGaON0

  Фантастичен глас и многу е скромна, супер жена.
  Само таа Clown ми е приличнo глупава песна, не и` требала.
   
 13. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Искрено отсекогаш ми лежела повеќе англиската музика од американската, многу по уметничка и поталентирана музичка сцена имаат.
  Емили ја обожавам, прав професионалец ми е, скромна, нежна и насмеана.Има многу убави песни но најомилена ми е River :inlove:
  http://www.youtube.com/watch?v=K769dq14bJs
   
 14. Camellie

  Camellie Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  107
  Одамна не ми се допаднала некоја пејачка толку многу, каков неверојатен глас!!!! Случајно ја најдов песната Breaking the law и по цели денови ја слушав, не можев да се наситам од нејзиниот глас. Потоа ги заслушав и другите песни кои ми избегале, а биле хитови. Ах, во толкаво море од хитови за малку ќе ми се изгубеше...

  http://www.youtube.com/watch?v=4e6j3kkpDRI
   
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.536
  На Camellie му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ivana0

  ivana0 Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  0
  next to me i clown mi se najubavi :)
   
 17. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.241
  Пол:
  Женски
 18. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.394