1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Емили во Париз (Emily in Paris) [2020]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од mazikeen, 15 октомври 2020.

  1. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Излезе ли некаде освен на нетфликс, онлајн некаде со превод?
     
  2. Lavender4

    Lavender4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2021
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    2.251
    Пол:
    Женски
    Јас ја изгледав на страната filmoviplex ги има сите епизоди со превод
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    https://flixtor.to/watch/tv/4626226/emily-in-paris
    Овде ја има.
    Леле сезонава, каша попара. Баш ми е криво што едно вакво лесно серииче успеаја да го упропастат.
    Габриел ко статуа беше, две реченици дали кажа. Дејството толку без врска, колку нешто да се случува. Ем спиеше со него, ем ги тераш да се смират со Ками. Зошто? Дури и досадна на моменти, баш жалосно.
     
    На Nefertiti., Traveler91, Hija.de.la.luna и 2 други им се допаѓа ова.
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    На Купер и беше важно пријателството со Ками,мислеше дека таа нема да се врати во Париз. Не и беше во ред што ја криеше вистината од нејзе. Алфи ми е освежување но некако не ми стојат како пар. Инаку е многу згоден.
    Да не звучам радикално ама од Силви ми се згади. Смешен ми беше Пјер,урла, вика и на крај прц.
    Габриел,ах не се потруди. Зошто и се врати на Ками ако не ја сака? За да ја направи љубоморна Ем? Смешно од него, не е ни должен да ја чека но сепак не е ок ни да си игра со Ками.
    Семејството на Ками ем е богато,ем прикажано ко глупи луѓе. Има смешни сцени.
    Минди - мислам е една од најдобрите ликови,има прекрасен глас. Едвај чекав сцена кај што пее,обожавав да ја слушам.

    Се надевам ќе има трета сезона.
     
    На Snowflake99, flawless., Guns N` Roses и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    :D
    FB_IMG_1640649736906.jpg
     
    На Snowflake99, Saliii, Nefertiti. и 7 други им се допаѓа ова.
  6. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.661
    Допаѓања:
    16.129
    Пол:
    Женски
    @Dream-Girl хахах исто, цела сезона ја изгледав во една вечер, не сум нормална :D, ама тоа што можеш да го изгледаш денес не го оставај за утре :D.

    Се сложувам со Реин, втората сезона скрос ја упропастија, лошо смислена приказна. Некако ми се многу лошо облечени може таква е модата, мене лично не ми се допаѓа. Единствено во серијата ми се допаѓа како е прикажан градот и животот во Париз.
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133
    Мене не ми се свиѓаше првата сезона. Според коментариве, не ја почнувам втората. За џабе губење време ќе ми е.:doh:
     
  8. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Ја изгледав втората сезона само што излезе. Кадрите како и во првата, и во оваа беа прекрасни. Париз е толку магичен и мислам највеќе ради тоа ја гледам серијава. Оутфитите на Емили пак беа утнати сезонава, шлакано, трупано, со обиди за high fashion ама завршниот изглед им беше тужен. Ама оутфитите на Камил беа стварно убави.
    [​IMG]

    За содржината не знам што да коментирам. Оглупавени Емили и Габриел, без везе клише моменти, Алфи вметнат колку да се размрда приказната, иако типот е преееесладок. Дали би гледала трета сезона? Искрено да, лабава серија е иако Емили има глупички постапки што ти идат на живци, сепак за естетиката од Париз е worth it.
     
    На eliesaab, Mishela, Hija.de.la.luna и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Ја завршив и јас сега втората сезона. После полагања и те како релаксирачка ми дојде серијава. :D

    Почнав да ја гледам пред се ради тоа што е во Париз и стварно премногу ми се свиѓаше како е прикажан градот. :inlove:
    И ради модата, но тој дел ми беше доста утнат. Емили по кич комбинации не можеше да има.
    Ками беше прекрасна, ептен некако ми ја долови таа мода од Париз. Другите не ми се свиѓаа. На Емили дали 2-3 комбинации во цели 2 сезони ми беа убави.

    Серијата секако не очекував да е нешто посебно генерално, секако дека е веч виџено сценарио со доста клише сцени, но за лабаво да се опушти човек во слободно време гледајќи ја е супер. Виртуелно патување низ Париз буквално. :)

    Како што пишала некоја страна поназад @Hellobeautiful премногу се согласувам околу ликовите. Емили страшно ми оди на нерви, доста лицемерна и лигава, никаква пријателка, во се се меша на работа, баш досаден лик ми е. Габриел исто не ми се допаѓа како карактер, но визуелно за гледање е одличен :lol:.
    Алфи и Ками ми беа прекрасни ликови некако, најомилени. Интересни ми беа и во канцеларијата вработените, кога работеа во таа напната атмосфера и сепак се успеваа да средат. :D
    Сите ликови ми беа убави, баш убави глумци имаат одбрано за цела серија. :lol:

    Би гледала и трета сезона дефинитивно. Просечна оценка до сега би и дала 7.5/10 севкупно на серијава и тоа највеќе зошто е во Париз снимана. :D
     
    На Snowflake99 и Guns N` Roses им се допаѓа ова.
  10. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Дали имаат вируси овие страни?
     
  11. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледав на filmoviplex, немаше никаков проблем. Ако имаш антивирус инсталиран секако не би имала проблем мислам.
     
    На Snowflake99, mazikeen, Amelia и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.833
    Пол:
    Женски
    Дајте предлог за уште некоја оваква серија??

    Ја одгледав и вторава сезона одеднаш, во еден ден.
    И да Емили е комплетно аменета карактерно, комбинациите сеуште не ми се допаѓаат освен едната во 9тата епизода, ама сфатив дека овакви серии ми се само за гледање без многу размислување и анализа на карактерите.
    Btw Силви или како и да беше, имаше предобри комбинации.
     
  13. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Реков нема да ја гледам втора...но ја гледав (facepalm) Ја завршив пред три дена и искрено ништо не се сеќавам, толку е бледа! Се напрегам да се сетам што беше тема во сезонава.
    Емили е безлична како карактер, бар да беше некоја појава убава за гледање, но со нозете стапчиња, малите раменици и кичаст стил на облакање, незнам зошто е главен лик! Сите останати глумци беа по-фаца од неа.

    Има и други вакви лимунадки на Нетфликс кои повеќе вредат да се гледаат.
    @simoncelicius Ginny &Georgia, Sex education, Love&anarchy (оваа е шведска).
     
    На Snowflake99, mazikeen, simoncelicius и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    И јас ја изгледав,немав никакви очекувања од ваква лимонадеста серија па не се разочарав нешто многу:)
    Првата сезона ми легна ептен,во период на локдауни и страв од пандемијата на најјако,супер бегство ми беше.Сега ме зачуди глумата на Емили и Габриел,беше на ниво на 3то Одделенци кои ги спремале за приредба.
    Дејството Ок,екипата од канцеларија ми се допаѓа,Силви како лик и појава,и аутфитите на Камил.Сценографијата секако,и културолошката разлика на двата континенти,особено кога доаѓа шефицата од Америка.
     
    На Frosty!, Guns N` Roses, mazikeen и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Јас изгледав целата сезона, читајќи по коментариве очекував многу полошо. Но не се разочарав, бидејќи не очекував премногу од лимонатка серија, па ми се допадна. Ја гледам најмногу заради Париз, градот е преубав. Сигурно ќе има 3та сезона, бидејќи остана недовршена одлуката на Емили.
    Што мислете што ќе одлучи?
    Кога да очекуваме 3та сезона? Нестрплива сум, сигурно ќе мине цела година..
     
  16. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Судејќи според претходната сезона навистина мислев дека оваа ќе си продолжи со ист квалитет, ама ете. Стварно не ми се допаднаа на кај тераа ни Емили ни Габриел и одвај ја завршив до крај ама ете, ептен ме разочара тоа и сè што се случуваше пропратно ми даваше причина да превртам очи или да навлезам подлабоко, па тоа е. Резултатот си е тој, сама си се зафркнав. :D

    Ма да, како и да е, ќе си знам ете за следна сезона ич да не уклучувам мозок и да не навлегувам во детали и така. Некои серии нема потреба да се цепидлачат до толку.
     
    На mazikeen и Nefertiti. им се допаѓа ова.
  17. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.146
    Пол:
    Женски
    Мене ми беше во склад со очекувањата,ниту ме разочара ниту ме воодушеви.Онака...

    Добро,дејството можеше да биде подинамично,ама па како инаку трета па и четрврта сезона.

    Емили како Емили:),имав соученичка во средно на која премногу ме потсетува.Баш така се носеше,кич во раскош,али па некако ѝ стои дали на улогата ,дали на појавата,не ми е јасно.
    За разлика од Камил на која без оглед на тоа што ми се допаѓаа речиси сите комбинации што ги носеше,многу лошо ѝ стоеја на фигурата.Лоша градба има некако,требало да бараат позгодна актерка.
    Мене најубава и најстилски изгланцана ми беше Силви.Како лик не ми е баш по кеиф,ама визуелниот впечаток ѝ е без грешка.

    Само,некако многу пеење бе,на моменти се чудев ова мјузикл ли е што ли е.И на моменти ме нервираше.

    Ќе ја гледам и третата сезона,нормално,малку да одморам глава.:emo:
     
    На Amelia и mazikeen им се допаѓа ова.
  18. Nefertiti.

    Nefertiti. Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2019
    Пораки:
    525
    Допаѓања:
    5.378
    Пол:
    Женски
    Ма првата сезона беше одлична бре, баш лајт и пријатна за гледање, а втората ја гледав и се чудев цело време како успеаја да ја упропастат за едно добри 60 % да речиме горе доле, повише горе.:|

    Габриел го отупеа, му дале сценарио со недовршени реченици како со аутизам да е, а Емили со сложени ама еднакво глупи реченици и чудни фацијални експресии.

    Сакајќи да испадне најдругарка и најколешка пропратно се уништува, лигла тешка искрено.|(
    Алфи е ту гуд за неа и со сила вметнат некако.
    Шефицата трудна на нерви исто ми одеше.
    Силви и компанијата, како и цимерката нејзина беа хајлајтови.

    Камил ми е како подмукла бед бич, ај сега ќе се смириме, ќе ти простам ама со пакт као, а ваа па уште сакајќи да е другарка не му кажува на Габриел, и на крај цела сезона не го регистрира, не покажа емоции кон него и у последната епизода и текна дека го сака, бре мајката, ај гитла таму у УСА.:smoke:

    Знам ногу разллагам со оглед дека е лесна серија шо треба да се гледа со мозок на пасење ама прва сезона ми беше ептен убава и тамам и сега разочарување, е разочарување тоа е.

    Ќе ја гледам трета сезона секако и знам дека ако се движе со вакво темпо пак ќе се изнервирам.:D
     
    На mazikeen, GirlRose, Lavender4 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Ја обновиле и за трета и за четврта сезона. Омилената наша серија. :D
     
    На Frosty!, Adi888, dunika и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски

    Декември е месец за Emily in Paris. :party:
    Конечно за брзо излегува и 3тата сезона, на 21 декември. ^_^

    Колку брзо измина годинава, како вчера да беше втората сезона кога ја гледавме и дискутиравме. :D
     
    На joy1, dunika, Snowflake99 и 4 други им се допаѓа ова.