Емина Јаховиќ Сандал

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Emotional123, 25 јануари 2014.

 1. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.714
  Допаѓања:
  10.588
  Пол:
  Женски
  Емина Јаховиќ Сандал (15 јануари 1982 - Нови Пазар, Србија, поранешна Југославија) е позната пејачка, актерка и манекенка.
  Јаховиќ е сопруга на познатиот турски пејач Мустафа Сандал.
  Таа е популарна пејачка во Србија, Босна и другите земји на поранешна Југославија но и во Турција, каде се омажи со популарниот Мустафа Сандал.
  Досега Емина има изработено четири албуми од кои произлегоа многу хитови. Нејзината популарност и убавина и ја донесе главната улога во хит серијата Лале.

  Дискографијата на Емина Јаховиќ, српска поп пејачка се состои од 4 студиски албуми, 1 најголемите хитови албум, дваесет и девет промотивни и не-промотивни синглови, тринаесет компилациски албуми и бројни музички видеа.
  Нејзини најпознати хитови се:
  "Uzalud se budim" , "Tvoja greška" , "Da l' ona zna", "Nije vise tvoja stvar", "Još ti se nadam" feat. Saša Kovačević , "Pile moje", "Med" feat. Дино Мерлин , "Ti kvariigro" , "Beograd priča" , "Da mogu".

  Во моментов таа е судија на познатото музичко шоу Х factor.

  Какво мислење имате за неа и нејзината музичка и актерска кариера?
   

  Прикачени фајлови:

 2. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.541
  Абе нема што не е , сто професии во едно, мултиталент.

  Среќа што не е и професорка, ќе плаче повеќе од тебе кога ќе паднеш на испит :tmi:
   
  На mileystar, Mama25, Hipster и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.714
  Допаѓања:
  10.588
  Пол:
  Женски
  :D Од википедиа ми е копиран текстот...така пишуваше незнам :D (за првите две да, за третото незнам) :)
   
 4. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.541
  Се шалев јас, немаш ти гајле, она се декларира како таква. Пее, глуми, па и модел изигрува, лесно е кога имаш богато маже да ти ги финансира сите каприци.

  Пред операциите била катастрофа, после операциите е убава, ама многу е умислена, чиниш единствена убава жена во светот е. Мислам дека многу публицитет доби со менторството во Х фактор, порано беше тотално небитна.
   
  На Mama25, kim.k, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.475
  Допаѓања:
  1.755
  Во Лале Деври ми беше премногу убава, таква мила и нежна. Ама кога ја запознав надвор од сериите, во интервјуа, еве и овде на шоуто и не била баш таква. Се однесува како да е над сите, ко од Холивуд да излегла |( Инаку забележав дека и бил синхронизиран гласот во Лале. :D
  За убава, не велам ништо.. навистина совршена е.. има преубаво тело, и на лик е многу убава (добро и мала работа и завршија и операциите) но како и да кажеме убава е.
  Музички гледано не е и некој гениј, со божествен глас.. Просечна е, само целата работа ја прават одличните високобуџетни спотови, се гледа стои скапа продукција зад неа.. И тоа е тоа.
  Да не беше толку богата немаше ни воопшто да биде позната пошто не поседува и некој посебен талент.
  Во актерството добро се покажа, подобро да си продолжеше со него одколку да изигрува врвна пеачка и да им соли памет на некој кој знае 1000 пати поубо да пее од неа.

  Од песните нејзини омилени ми се :

  http://www.youtube.com/watch?v=jQ8IyOH9ifc

  http://www.youtube.com/watch?v=msmAaon0uY0

  http://www.youtube.com/watch?v=LTi0fRlhTEU
   
 6. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.250
  Еве како изгледала пред операциите:

  [​IMG]

  Мене ми е интересна, иако знае да е премногу лигава.
  Се гледа дека си ужива, сепак парите си го прават своето. :)
   
 7. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски

  Па во носот е само грда иначе на лице е убавка..И сама изјави дека имала проблеми со носот и морала да ја направи таа операција бидејки од прва причина не и се допаѓал носот а од друга имала проблеми при спиење не можела да дише,иначе останатото и е природно...Многу е убава ама за да се направи интересена знае да претера со лигавење :)
   
 8. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.349
  Допаѓања:
  3.504
  Пол:
  Женски
  Аууу воопшто не ми се допаѓа ваква. Среќа што направила операција.
   
 9. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.541
  Ај отворете видеото и погледнете како изгледала во 2004, 04:38 па натаму.

  Арно ќе било само носот да и е опериран, леле каква е не ми се верува значи :tmi:
  http://www.youtube.com/watch?v=gPREcNVWim8
   
  На Deemy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. luncika

  luncika Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  170
  А што, устата демек природна и е. :lol:
   
 11. Madonna

  Madonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  143
  Како лоша копија на Penelope Cruz ми е...
  Па бар да има глас,она не пее мјауче на сав глас :D :D :D
  Тотално безврска во секој поглед.
   
 12. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.861
  Допаѓања:
  19.888
  Пол:
  Женски
  Мене женава баш ми е ок, не знам зошто толку негативно мислење за неа.
  Али сепак ваше мислење, моето си е ова :)
  Ја гледав емисијата кај шо гостуваја со Алекса Лукијан и Чато и стварно увидов дека е многу добар човек кој е спремен на секој да му помогни :) Толку многу е сврзана со нив то чудо едно.
  Пластични операции на овај свет прашајте кој нема а не кој има :D
  То шо има пари си има, си снима спотој, како и секој и таја си заслужила подобро, растена била со еден родител, нормално дека ќе се бори за подобро во животот.
  Има убај песни :)
  http://www.youtube.com/watch?v=LTi0fRlhTEU
  Песнава му е хит на секое девојче кога ќе го види бившиот со друга, (ако уште го сака) :D
  http://www.youtube.com/watch?v=jQ8IyOH9ifc
  http://www.youtube.com/watch?v=7H5pIaV0EMI
  http://www.youtube.com/watch?v=v6tuOipj5mk

  По ова изведба заклучив дека стварно знај да пеј :clap: ОДЛИЧНО! :inlove:
  http://www.youtube.com/watch?v=xNprfIoVf58
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.714
  Допаѓања:
  10.588
  Пол:
  Женски
  Јас ја отворив темата, а не дадов свое мислење :D
  Мене Емина многу ми се допаѓа.
  Има мил убав глас.
  За убавина, убава е многу, има и тело, за пластичните операции не ми е чудно што ги правела, сите што се занимаваат со таква работа правеле операции.
  На х фактор ми се допаѓа како судија, ми се допаѓа колку дава се од себе за да успеат нејзините кандидати.
  За кариерата нејзина, она беше позната и пред да се омажи за Мустафа, си имаше остварено кариера и пола од хитовите нејзини се направени пред да се омажи за него.
  Како и сите други што заработиле пари, сосема е нормално да напредува во кариерата и да прави појаки спотови.
  Не сум знаела дека растела со еден родител само.
  Углавном мене ми е многу убава, симпатична и мила. Уствари затоа и ја отворив темата за неа :D
   
 14. rak1

  rak1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  45
  Преубава и преталентирана. Немам зборови. Дефинитивно ми е балкански идол.
   
 15. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Jaс Емина за прв пат ја видов во Х-фактор.Многу е мила,песните не и се баш нешто. Нејзиниот сопруг имал среќа да ја земин :D.Многу е симпатична,со нејзините операции е многу поубава,пред операциите не била ништо посебно....
   
 16. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.945
  Пол:
  Женски
  karina8 ЛЕГЕНДО ,ме шина од смеење :rofl:

  Инаку свеки моја гледа Икс фактор,го следи ептен и многу и се свиЏа Емина и мм заедно у пакет. Па какви спотови имала синоќа до детаљи ми ги прераскажуваше :D Ја као заинтресирана ја слушам |( Сега кога ќе и ја покажам каква трансформација направила одма ќе смени мислење :D
   
 17. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
 18. Blabla16

  Blabla16 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  156
  Пол:
  Женски
  Емина ми е баш симпатична и убава. Емотивна е, харизматична,посебна :inlove: Тоа што правела операции ми е сосема нормално, речиси сите познати имаат правено.
   
 19. Savana93

  Savana93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  155
  Абе Depeche mode со Чато заедно таман
   
 20. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  Талентирано и убаво женче,штета што тие особини неможат да се истакнат поради премногу лигавење.
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.