1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еминем (Eminem)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од beached, 14 февруари 2011.

 1. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Marshall Bruce Mathers III , познат како Еминем е роден 17 Октомври,1972..
  Да не ја тупам со биографија..еве подетално http://www.eminem.com/ . На сите ни е познат Слим Шејди :)
  Пуцајте :)
   
  На EminemsGirl, Witchy-style, BeYourself и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Anjichka

  Anjichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  76
  Еминем!

  :bow:
  Едно големо браво за темата..
  Еден од најдобрите рапери на денешницава, иако во неговите песни има вулгарност, секоја носи јасна порака. Умешноста да компонира песни од вистински приказни и чувствата кои ги внесува во нив, го прават еден и единствен!

  Еве неколку цитати од него :
  -Dealing with backstabbers, there was one thing I learned. They're only powerful when you got your back turned.

  -I say what I want to say and do what I want to do. There's no in between. People will either love you for it or hate you for it.

  -The truth is you don't know what is going to happen tomorrow. Life is a crazy ride, and nothing is guaranteed.
  Респект!
  http://www.youtube.com/watch?v=j5-yKhDd64s
   
 3. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Еминем!

  Пцвовките го искажуваат револтот во рапот :)
   
 4. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Еминем!

  Еден од ретките рапери кои стварно ги почитувам...
  а оваа ми е една од поомилените негови песни
  http://www.youtube.com/watch?v=Ab_mlKv8U5o
  повеќе очекувајте после први (брат ми ми го има ограничено интернетот, па можи и без ич после да останам, ако подремам на јутуб ;( )
   
  На simonnaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  64.623
  Пол:
  Женски
 6. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  На BeYourself, blueeparadise, Angelche и 2 други им се допаѓа ова.
 7. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  На beached му/ѝ се допаѓа ова.
 8. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  http://www.youtube.com/watch?v=lgT1AidzRWM
  Пуштена е на системот до максимум,со нерд наочари климам со главава..
  Кој знае во кој филм сум.
  Инаку јас се снабдив денеска со фул дискографија,комплетна :)
   
  На CrazyGirl15 и TheKiketoo им се допаѓа ова.
 9. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
 10. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  На TheKiketoo и ChocolateStrawberry им се допаѓа ова.
 11. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Искрено малце забега со Ријана и Лил Вејн :worried: Тие дуети не ми се допаднаа ич,некако не ми е тој Еминем што го знаевме..Многу ми се допаѓаат старите Mockingbird,Role Model,Just lose it итн,ма да и новиве два албума Relapse & Recovery се многу добри!И новиов дует со Dre. :)
   
 12. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Да,"Love the way you lie" не е Еминем..меѓута изведбата на Греми им беше лудница.
  Со Лил Вејн,ако мислиш на "Drop the world" па и не е така лоша,има добар текст и спот - моќни се:)
  Меѓутоа..жива легенда е човеков.
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  На No love мислев,делот на Ем во песната е топ,ама Лил Вејн не,ич не го сакам,како појава ме нервира,глупи текстови има и аутотјунот што го има у секоја песна негова исто така ме нервира.
  Иначе Еминем си е ... за тоа немам збор,го обожавам.Уште да дојде тука да направи еден концерт и после можам спокојно да си починам :D :D
   
  На TheKiketoo и beached им се допаѓа ова.
 14. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.194
  :bow: :bow:

  Да не филозофирам многу, Еминем е пејач кој можам да го слушам било кога, било каде! Ова ако не си го истетовирам некој ден, јас Е!

  Sing for the years
  Sing for the laughter,
  Sing for the tears,

  Sing it with me, just for today,
  maybe tomorrow the good Lord will take you away...
   
  На BeYourself, blueeparadise, Dgirlll и 2 други им се допаѓа ова.
 15. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Чувствувам трема кога ќе му го слушнам името и кога ќе се потсетам на очајната желба да го слушнам во живо.
  Се надевам дека ќе имаме таква прилика да ја почувствуваме неговата моќ..
  Башка тоа,неколку пати имам сонувано..дека имал концерт тука.
  Ај можда за некоја година.
   
  На BeYourself, Dgirlll и TheKiketoo им се допаѓа ова.
 16. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  Незнам како до сега не сум ја открила темата, верен фан сум на Еминем, почнав да го слушам кога на брат ми за роденден му го подарија The Marshall Mathers LP а тоa беше негде пред 10 години, тој беше првиот албум што го имав од него и тaка почнав и другите албуми предходно што беа излезени да ги слушам а и сите до денес што се излезени. Исто како и Beachd а сигурно и сите негови фанови се надевам дека ќе дојди денот кога и во живо ќе го слушаме. Нема песна до сега што не ме бендисала освен албумот Infinite и никогаш нема да ми се здосади ниту една песна.

  http://www.youtube.com/watch?v=R6uyy2DPk6Q
  http://www.youtube.com/watch?v=2987gv2P ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=_24BesmZ ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=mQvteoFiMlg

  Еве нешто и од D12

  http://www.youtube.com/watch?v=nwDw5lkt7Ns

  I don't wanna go to school.. I don't need no education
  I don't wanna be like you.. I don't wanna save the nation
  I just wanna live my life.. everyday a celebration
  One day I'ma leave this world.. I'm waitin for the revelation  Ај доста е за денес. :)
   
  На TheKiketoo му/ѝ се допаѓа ова.
 17. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
 18. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
 19. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.555
  Допаѓања:
  6.325
  Јак е човеков, жими се! Порано знаев неколку песни од него ама сега почнав поинтензивно да го слушам. Ми се допаѓа како знае да го внесе оној негов специфичен хумор во своите песни и да ме изнасмее. Поновиве песни исто ми се убави, секако дека се посериозни и можеби веќе го нема истиот оној хумор кој го користел Еминем порано, ама тие кои го сакале Еминем тогаш - ќе го сакаат и сега. Тие што викаат дека Еминем се променил и дека веќе не е истиот како порано, дека сега не е добар, значи дека тие воопшто не ни му биле вистински фанови.. Да му биле вистински фанови ќе го сакаат без разлика на тоа каков бил порано а каков е сега! И сигурно дека нема да биде истиот кога преживал толку многу работи кои го натерале сега да се однесува вака.. Незнам каде, ама читав по нетов дека Шејди порано бил член на Илуминати ама потоа излегол од таа група на луѓе. Мислам дека и песната ' Not afraid ' е за нив. Како и да е, мислам дека тоа го направил затоа што бил приморан, а не затоа што сакал. Сега не ме фаќајте за збор, не сум сигурна за ова. :!: Ама ако веќе излегол од таа група, зашто повторно прави песни со изведувачи како Ријана, Лил Вејн..? Зашто за нив ни е повеќе од јасно дека се членови на Илуминати. Како и да е, почит за човеков и еве ќе одвојам неколку песни од него што ми се допаѓаат.. :bow:

  http://www.youtube.com/watch?v=eJO5HU_7_1w

  http://www.youtube.com/watch?v=RSdKmX2BH7o

  http://www.youtube.com/watch?v=uelHwf8o7_U

  Ма како и да е.. ама песнава многу ми е јака.

  http://www.youtube.com/watch?v=KV2ssT8lzj8

  И оваа..

  http://www.youtube.com/watch?v=mQvteoFiMlg
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.632
  Допаѓања:
  80.764
  Пол:
  Женски
  А ја имате слушнато Love the Way You Lie part 2? Као демек женска верзија (Еминем има само еден дел), ама страшно парче е! Инаку Емко (како што љубам да го нарекувам нагалено), го слушам веќе добри 7-8 години, а се сеќавам дека тогаш на почетокот татко ми не ми даваше да ги слушам неговите песни, ниту пак спотовите не му се допаѓаа и единствениот коментар беше ''пак ги слушаш овие ѓубриња од песни''...
  Со тек на време се навикна, а за Емко немам друг коментар кој би го опишал комплетно освен цар.
  Го обожавам, што се' нема преживеано, алал да му е !

  http://www.youtube.com/watch?v=lexLAjh8fPA

  http://www.youtube.com/watch?v=lgT1Aidz ... ure=relmfu

  http://www.youtube.com/watch?v=2B50RUXbs-8

  Just gonna staaaand there and watch me burn :D
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.