1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Емоции во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 3 септември 2012.

  1. devojce321

    devojce321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    37
    ne e ubavo ama ete horonio se toa,jas pak ne so bilo koj,samo so mm se karam hahahha i posle si poplacuvam
     
  2. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Тоа се само периоди, не се секирај ќе ти помине. Ќе се смееш. ќе плачеш, ќе викаш по сите, ќе мислиш дека никој не те сака. Се ќе искусиш и се ќе поминеш. А инаку да, секоја промена ја осеќа бебето и му штети. Јас кога ќе се изнервирам, посебно во последно време, нели се ближи пораѓај па незнам што како ќе биде, бебево клоца ептен многу. Кога сум смирена и среќна и тоа си е мирно. Ќе научиш да се носиш со емоциите.
     
  3. emilijamak

    emilijamak Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    207
    jas sum ama epten nervozna pa i deni svekor i svekrva sto imam, ah lele mori majko poprosti luge u zivot nemam sretnato, zlobni idioti, ne se salam da pomagat vo nisto a samo se mesaat sekade i samo naogaat maani, problemi sega od site strani, mazot mi ostana bez rabota abe u pm so da vi raspravam, ahh edvaj cekam bebusot da se rodi mislam deka on ke mi bide leksilium za site maki i problemi.....
     
  4. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    уууухх последниве денови некои емоци ме нападнале ;(
    се нешто ми се врти в глава :( некои спомени што не ги сакам да се потсејкам ;( ама овие денови уууххх ме нападна...
     
  5. emilijamak

    emilijamak Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    207
    znaci site sme dosta nervozni i precuvstvitelni, a baska pa ako imate problem na glava da ve maci nesto uf edvaj cekam da se rodi bebeto varuvam deka svetot ke se smeni i ke mi bide poubav, ne sakam veke za nisto da se zamaram .....
     
  6. emilijamak

    emilijamak Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    207
    kazete mi kako da se stane debil i da ne se stava nisto na um, sakam da stanam snob i za nisto da ne mi e griza???
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    па не ставај ништо на ум кој шо сака нека каже... и јас сакам да сум сноб дебил идиот и да не се замарам за ништо ама не бива... како бе да викам бело е на нешто кога не е бело туку црно е ( неможам а да не се замарам .. совршено те разбирам )....
     
    На emilijamak му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kostadinka24

    kostadinka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    Jas vo posledno vreme mnogu placam od cista mira mi protekuvaat solzi i ne mozam da se smiram gledam bebinja na tv i si placam.normalno e ova ili?
     
  9. Ljubopitna90

    Ljubopitna90 Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    i na mene mi dovaga da placam ali imam normalna mesturacija ovaj mesec mnogu me tera da placam i jas neznam da mami ako sakate da mi pomnognete zosto jas 2 ipol godini se so mas da imam de4a ama mnogu tesko zar.... pozz ot mene mnogy .....
     
  10. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Ги земав резултати од Приска, ако претходно беше низок ризик со 1:9000 сека е повеќе од 1:10000. Плачев од радост и неможев да се смирам, а воедно и револтирана како можеше претходната приска да покаже низок ризик. Не се препознавам колку сум вознемирена и неможам да се смирам. Плачам и од радост и од револт спрема докторите и спрема животот.
     
  11. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Hекои работи не можеме да ги контролираме во наша полза..сакале ние или не...тоа е :?:
    Mногу често тематиката на приската не дава точни резултати,амниоцентезата да.
     
  12. chache87

    chache87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2013
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    311
    Не постои ништо што може да ме изнервира толку колку маж ми во моментов... Премногу сум надразлива периодов и само се карам со него...

    Од секогаш сум била самостојна и самоуверена, знам колку вредам и знам дека и тој треба да знае, но во периодов се чувствувам толку беспомошна и ранлива не можам да ви опишам... :( Ова бебе го сакам најмногу на цел свет и ништо не би менувала, со мм имаме убав брак, барем до сега, може во мене преовладуваат емоции и не размислувам трезвено... Но во бременста се чувствувам многу запоставено, една причина е што мм е преплавен со работа, но и тој не е крив за тоа... Уфффф, овие хормони ќе ме полудат сакам пак да бидам старата јас :emo:
     
    На tweety26 и okcenzi им се допаѓа ова.
  13. Едно Чупе

    Едно Чупе Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.067
    Пол:
    Женски
    Има разлика и во однесувањето и во чувствата сама гледам а за другите да не збораме...прифаќав шала на моја сметка сега потешко ми оди (баш денес мм беше „жртвата“ ем сум свесна дека е мајтап ем бурно изреагирав).Порано кога не бев расположена за кавга бирав да поќутам,а сега сум претежно расположена и ако се случи да поќутам тогаш се плашам да не му се случи нешто на бебето дека нервозата останала внатре.За плачењето 1то тромесечје секој ден дури и од мирно стоење,сега се поретко.
    Најпресно од поке души добив комплименти дека ич не ми се познава стомакот и ми велат блазе тебе јас гајда бев спрема тебе можи стварно е за блазесвање до сега се развива спрема г.н. ама мене толку ми треба за да ме обземе стравот да не не е нешто во ред,Значи плачка и страшливец станав ама и опасен кавгаџија (не иницијатор:angel:).Ааа пошто немам ни мачини ни вртоглавици едноставно од физичка страна се е како порано се случува да се заборавам и да затрчам по автобус или сл. и после ме јади психата кај ми е паметот шо мајка ваква итн а ако му присметало да е скраја ке кажеше некако ама...ама можам цела вечер да пишувам за моите труднички дилеми ај да не замарам:D
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    http://kukuriku.mk/10-raboti-koi-ne-treba-da-i-se-kazat-na-bremena-zena/
     
  15. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    Ја морам будист да станувам. Со оглед на тоа колку сум емотивна по природа, можам да претпоставам кавка ке станам за кратко. Ај може и нема.
    Ама изначитав од почеток до крај и не верувам многу дека ке бидам смирена.
     
  16. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Јас денес претерав изгледа.Се дерев и плачев зошто немам бели штикли,па преидов на тоа дека косата ми е побелена,па зошто он додека јас плачам и се нервирам ме гледа онака бледо и се смее,на живци ми дојде неговото смеење,па пушти музика да не ме слуша и тоа ме изнервира па почнав уште толку да викам,кршам,да мавам по се,и на крај заклучив дека не сум му веќе убава,дека ме избегнува и запоставува...а да не зборам и. колку љубоморна станав...и се утепав од саглам плачење.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.825
    Пол:
    Женски
    Баш си претерала :)
    Стресот му влијае на бебето затоа обиди се да се контролираш нареден пат.Ништо не е поважно сега пд бебчо
     
    На tweety26 и Едно Чупе им се допаѓа ова.
  18. MargaritaD^2

    MargaritaD^2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    365
    Пол:
    Женски
    Has kakov veter me naidi takva sum I to a ogtomno vlijanie imaat lugeto okolu mene ako se pozitivni licnosti se e OK ako se negativni mi se cini cela nivna energija ja primam I mi idi prvo NIV da GI ubijam a mazmi mi veli pravo magare vo inset sum stanala
     
  19. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    @tweety26 jas sovrseno te razbiram iako se iznasmeav koga citav sto si pisala :lol: Moive hormoni me mavaat od edna strana na dzidot pa na druga. Sirot moj mm mu se smacuva veke za se da se nerviram, se si placam...pa isto kako i tvojot samo ke sedne i me gleda bledo pa ke se navedne i mu zbori na bebceto : "izdrzi sine majka ti pak se poremeti mentalno ama ke iskocis pa ke si begame nie ako i produzat hormonive" :D i nesto sto u posledno vreme mi se desava ke pocnam da plcam i ke sednam pred ogledalo pa se gledam i uste poveke krekam. Uzas se hormonive ali se nadevam deka ne vlijae loso na bebceto zatoa sto jas stavrno nekogas nemozam da se kontroliram
     
  20. SelinaKyle

    SelinaKyle Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    2.149
    Пол:
    Женски
    Баш сакав да прашам дали е до мене или скоро сите трудници се такви... ама гледам клан дека сме.
    Се мене никој не ме сака, Мм не ми посветувал доволно внимание, секоја работа ми била препуштена на мене и никој не ми помагал па после викам па не ни мора никој да ми помага што ако сум дебела мислите ли дека јас не можам сама...абе ужас невиден сум.:whew:
     
    На okcenzi и eatpraylove90 им се допаѓа ова.