Емоции во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 3 септември 2012.

 1. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  2.827
  Пол:
  Женски
  Офф добро е, значи не сум само јас, се исплашив. На почеток на бременост сум и многу ми е тешко со емоциите. Имам страв, паника, постојано си плачам-инаку ретко сум плачка, од кога дознав дека сум бремена една недела си плачев секој ден, моите се загрижија дури, а не дека ненадејно останав бремена.Некој страв во мене, де среќа, ептен се чувствувам збунето. Ако продолжам вака со плачки не знам како ќе издржам. Едноставно се ме нервира, не можам ни свадбата да си ја испланиам како што треба ниту се замарам со неа, ептен сум за никаде. Само се молам ова да не потрае инаку ќе шизнам вака, кај ми е крајот. Леле ако потрае 9 месеци :sweat:. Тешко било во ПМС, ова беттер било...
   
  На Вереничка и okcenzi им се допаѓа ова.
 2. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.520
  Девојки јас пак немам ич проблем со плачење или паники. Само што пократок фитиљ имам, па лесно се скарувам. Највеќе трпи брат ми. Се нешто коа ке се изнервирам на него истурам. Греотка. Па си трпи. На почеток мм го притепував по малку и тој си кутеше, ама сега па не сум и толку нервозна. Чудо. Плачев само после примањето инекција, ама стварно многу болеше.
   
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.212
  Допаѓања:
  266.414
  Пол:
  Женски
  Мораш да се стабилизираш.
  Вистинските емоции и паники идат тек после тие 9 месеци :) .Умор,неспиење,грчеви,заби.
  Затоа сега уживај максимално
   
  На MilaP и okcenzi им се допаѓа ова.
 4. KoZee

  KoZee Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2015
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Placam mnogu cesto za se sto treba i ne treba i toa znam onaka i cel saat da si poplacam,a i mnooogu sum nervozna najmala sitnica moze da me iznervira :/
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Аааа во втората бременост бев голема плачка :$
   
 6. LanaDelR

  LanaDelR Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2016
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  749
  Пол:
  Женски
  Placka za se i sesto ali i ogromna ljutka- luta kako dzince :P da ne mi nagazi na nerv nekoj apetit za kavga- ogromen. I se si ispokaram taka pa si velam: zosto volku tenzii bre zeno?!?!? :D :D
   
  На karibian, irenadaniel и Seduction им се допаѓа ова.
 7. irenadaniel

  irenadaniel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  1.328
  Пол:
  Женски
  Vo prvata bremenost bev po nervozna i pogolem lutac a sega placka:(pa uste sinko koga ke mi reci nesto vo smisla dali ke me sakas od kako ke se rodi bebeto jas placam kako luda:(ke ni pomini zeni
   
 8. Aneta92

  Aneta92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2016
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  2.800
  Пол:
  Женски
  Јас сум многу нервозна . Најмала ситница може ептен да ме изнервира и само се лутам само се карам. Кај мене највеќе трпи мм . После кратко време се смирувам па почнувам да си плачам и веќе крајот не ми се знае. Денеска влегов во 6ти месец и само се надевам дека нема ваква да бидам до крај .
   
  На Енна.. и Вереничка им се допаѓа ова.
 9. Вереничка

  Вереничка Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2016
  Пораки:
  987
  Допаѓања:
  1.666
  Пол:
  Женски
  Плачам, тажам и јас не знам за што. :wasntme: Сирот мм се чуди, не знае како да се однесува во небрано е човекот. :$ Јас де сум уморна, де ме боли нешто, де повраќам, и почнувам да си плачам. Тој се смее, па се крсти |(
  Сабајле плачев затоа што ми беше лошо, и не можев да направам појадок каков што планирав, немав сила, и плачев од немоќ. Ама така жално :(
  Јас така сум емотивно проблематична, а не сега. Што ќе биде понатаму не знам. Паника во движење сум. Господ нека ни е напомош. Тешко мене, уште потешко на тие околу мене.
  8-|
   
  На Paka, podravka и Енна.. им се допаѓа ова.
 10. Енна..

  Енна.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Nevidena placka..za sekoja sitnica se nerviram..samo da ne mu se sluci nesto na bebusot,velat kakva ti e bremenosta takvo ke bilo i bebceto:whew:
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.301
  Допаѓања:
  66.252
  Пол:
  Женски
  Плачев и со првото доста и тоа за секакви глупости, па бебе бајче.. бебе мирно какво што би посакала секоја мајка :D Битно е да не си нервозна кога ке се роди... тогаш повеќе осеќаат... :)
  Еве плачка од сам старт и за второво, абе за смешни работи плачам.. :D
   
  На podravka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.845
  Допаѓања:
  17.392
  Пол:
  Женски
  Добра сум сега за сега со емоциите. Се расплакав само 1 до сега нешто со бебиња гледав. кај мене се удри само на повраќање.
   
 13. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.583
  Допаѓања:
  22.934
  Пол:
  Женски
  Јас сум многу чувствителна но никогаш не изразувам и покажувам емоции. Во бременоста почнав да плачам, се нервирам многу кога на пример во продавница одам по Трикс чоколатче а баш тоа го нема, или кога нешто нема во аптека, кога нема топла вода за бањање, на почеток дури и глава ме заболуваше од нервоза, но подоцна почнав да го контролирам тоа. А друга работа што се промени е што се одалечив речиси од сите и не сакам никој да знае апсолутно ништо за мојата бременоста, ни пол, ни термин, ни кој месец сум ни ништо и кога некој ме прашува такви работи ми иде да го задавам буквално. :rofl:
   
  На karibian и eli25 им се допаѓа ова.
 14. iki26

  iki26 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  3.483
  Допаѓања:
  17.449
  Jas stanav mnogu nervozna, posebno kon malata :(
  Najcesto me nervira koga mi tera inat i mi ide ubavo da plesnam po gazot ili raceto, edvaj se vozdrzuvam. A tek pocetok sum. Drugi simptomi nikakvi nemam, samo pregolema nervoza
   
 15. aleksandricka77

  aleksandricka77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  6
  Prva bremenost mi e i hormonite mi poloduvaat-se smeam i posle 2 min znam da se rasplacam za nekoja situacija na nekoj film.Pred nekoj den citajki kniga se utepav od placenje,a losa rabota ako nesto ne mi e po keif se nerviram
   
 16. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  198.952
  Пол:
  Женски
  Ах бе жени.
  Какви се тие бабини деветини за во бременост така и со бебето.
  Тоа е една голема заблуда.
  Бебево ќе ви биде такво какво што самото ќе си биде и тоа нема врска со вашите емоции и не знам што ти не во бременост.
  Карактер е во прашање не бабини деветини :).
  Емоции.. што знам дали и тоа игра некаква баш хард кор улога.
  И ние понекогаш многу преувиличуваме од потребното ;).
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  1.035
  Жени јас сум во мнг лоша состојба бас ден-два пред пораѓање. Немам со кој да си поразговарам. Маж ми не разбира. Пораѓањето ми крева црева а и тос дека веќе се губам себе и моето време. Ако сака некој нека пише пп или совет како да не ја изодувам пак патеката на депресијата како првиот пат само што сега почна и порано. Само лежам и се сожалувам. А цела беменост бев толку позитивна...деега се пропадна. Не можам пак да се пораѓам ќе умрам :((((((((
   
 18. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.583
  Допаѓања:
  22.934
  Пол:
  Женски
  Не можам да ти пишам порака, пиши ми ако можеш.
   
 19. Natasa. P

  Natasa. P Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2015
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  6.623
  Пол:
  Женски
  Имам едно прашање мамички.
  Откако ќе ме прашаат и ќе кажам дека очекуваме ќеркичка, кој по меко кој дирекно како со жалење коментира во стилот... „ее..ако де, ај пак наредното може машко ќе се погоди„.
  Ние наредно не планираме да имаме од здравствени причини, и за до ова едно ангелче да дојдиме требаше низ пекол да поминам и да се вратам назад. Овие коментари толку многу ме погодуваат, и навистина не знам како да се справам со напливот на чувства и емоции кои ги доживувам кога ќе ги слушнам.
  Благодарна сум до небото на Бога за ќеркичката што ја очекуваме, но не можам на секого да му застанувам и да му објаснувам колку сум среќна, и само сакам да ми е здраво и живо ова едно детенце за кого ќе живееме.
  Дали ви се случило и вас да ви дадат вакви неумесни коментари, што одговарате..како реагирате, некој совет?
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Black girl

  Black girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  3.652
  Допаѓања:
  8.613
  Да, мила.Една комшика ми рече така. Па и мајка ми кога ми рече, па кога и се развикав. Јас исто поминав по потешкиот пат и уште да ми коментираат така. Важно да е живо и здраво, па дали е машко или женско. Не се нервирај.
   
  На Ano, Natasa. P и forumce им се допаѓа ова.