Емоции во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 3 септември 2012.

 1. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  6.737
  Пол:
  Женски
  Мамичка, и јас сум во скроз истата ситуација, само што разликата е што јас него го напуштив, секако, за моето дете да има подобра иднина. Арно ама, уште е тука некаде, ѕвони, ме запрашува, ми се меша, па не сум била одговорна оти сум пиела витамини, требало преку храна да ги внесувам, па ова вака требало, не онака... Упорно ме притиска како и тој ќе биде дел од неговиот живот, си прави планови, а никад нема да спомне или да рече дека купил нешто за бебето.
  Знам дека ја имам сета поддршка од моите, и финансиска и емоционална. Ама, не можам а да не се чувствувам како да сум им товар. Ај јас, ама за некој месец кога ќе дојде бебо ќе има милион трошкови, срам ми е што тие ќе треба да ги покриваат...
  Секој ден се утепувам од плачење, не можам да се фокусирам на обврски околу факултет, сега поради изолацијата не можам ни на воздух да излезам, да си ги разбистрам мислите. Ептен пропаднав. Се мислам кога ќе излезам од изолација да побарам совет од стручно лице, оти вака само се мотам во круг и ми е страв дека можат моите чувства да му влијаат на бебето.
   
  На thelittle17, Kaja991 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.