1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Емоционалната отвореност на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од crazylady, 4 јули 2011.

  1. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Точно е за овен :) Се се ама кога треба за свои чувства да збориме еее тогаш тешко иде :D
    И за скорпии е точно ;)
     
  2. budal4e

    budal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10

    .....
    водолија водолија трагачи по правдата ... све е точно тука за водолија какви чудењаци :D :devil:
     
    На Denna му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Раковите и вагите имаат феминистичка природа и тие се секогаш спремни мирно да разговараат со вас и да ги разберат вашите емоции. Тие умеат навистина да се соживеат со вашите чувства и ќе ви го покажат тоа. Грижата и споделувањето емоции е нивна карактеристика.

    Е баш така .
    На сите им сум дежурен психолог и дури товар ми претставува!
    Некои луѓе знаат на глава да ти се качат,ми се има дешавано во 2-3-5 наутро телефон да ми ѕвони и од другата страна - Леле хани,сори вака касно,ама проблем имам,само ти можеш да ми помогнеш!

    Хоули Мадр оф Год!
     
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Скорпијата обожава интензивни, страствени разговори од срце, па не би било невообичаено таа да го подбуцнува нејзиниот партнер да навлегува подлабоко во искажувањето на емоциите, отколку што тој би сакал. Кога ќе размислите подобро тоа и не е така лоша работа нели? Скорпиите се навистина исклучителни типови на луѓе.


    За Скорпија е 100% точно, сакам длабоки и искрени разговори, баш од срце како што се вика.
    Само што јас понекогаш тешко искажувам емоции, но тоа е само додека да стекнам доверба. :)
     
  5. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    стрелците
    можат да разговараат буквално на секоја можна тема, сè додека не ја допирате нивната чувствителна и ранлива страна. Копнежите и емоциите, овие знаци преферираат да си ги задржат за себе.


    па сега.. :?: во глобала така некако е :D
     
  6. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Раковите и вагите имаат феминистичка природа и тие се секогаш спремни мирно да разговараат со вас и да ги разберат вашите емоции. Тие умеат навистина да се соживеат со вашите чувства и ќе ви го покажат тоа. Грижата и споделувањето емоции е нивна карактеристика.
    Точно,многу сме си грижливи :)
     
  7. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    :nod: :nod: Да,Да. За емоции тешка сум. Мој си се. Не ги давам. Затворена сум. Погодено. :up:
     
  8. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    Близнаците, стрелците и овните можат да разговараат буквално на секоја можна тема, сè додека не ја допирате нивната чувствителна и ранлива страна. Копнежите и емоциите, овие знаци преферираат да си ги задржат за себе.

    Многу точно можам за се да зборувам се додека не ми се погоди тема чувства ниту искажувам чувства ниту сакам да зборам за нив тоа што го чувствувам преферирам да го задржам за себе или ако се отворам за оваа тема треба да зборам со некој кој ми е премногу близок за да можам да му кажам што навистина чувствувам
     
    На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    не се согласувам за јарцие
     
  10. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Tочно е за стрелец :D
     
  11. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Ни јас не се согласувам за јарците.
    Баш напротив,сакаат се да им е под конец. Дури тогаш ќе можат да уживаат !
    Ладни се,не ги покажуваат чувствата. Речиси воопшто.
    Па не за џабе не викаат - ледени кралици. :)
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  12. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    Близнаците, стрелците и овните можат да разговараат буквално на секоја можна тема, сè додека не ја допирате нивната чувствителна и ранлива страна. Копнежите и емоциите, овие знаци преферираат да си ги задржат за себе. :up: :up: :up:
     
  13. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Особено не сакам да покажувам емоции, а за копнежите тие се на специјално тајно место! ;) :up:
     
  14. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    [
    .. :!: ....кога најмалку се очекува од мене задавам удар.....и сентиментална до даска... :x
     
  15. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Ох така е ,но навистина мразам што сум таква ,да му го берам гревот на сите.
     
  16. Antoninaaa

    Antoninaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    4.536
    Скорпијата обожава интензивни, страствени разговори од срце, па не би било невообичаено таа да го подбуцнува нејзиниот партнер да навлегува подлабоко во искажувањето на емоциите, отколку што тој би сакал. Кога ќе размислите подобро тоа и не е така лоша работа нели? Скорпиите се навистина исклучителни типови на луѓе. Да да исклучителни луѓе токму така :lol:
     
  17. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Кога ќе подразмислам...па така е.
     
  18. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    .Раковите и вагите имаат феминистичка природа и тие се секогаш спремни мирно да разговараат со вас и да ги разберат вашите емоции. Тие умеат навистина да се соживеат со вашите чувства и ќе ви го покажат тоа. Грижата и споделувањето емоции е нивна карактеристика.

    РАКОВИТЕ...Скоро целото е точно освен то шо пиши дека секогаш мирно разговарам...НЕЕ! :) Премногу сум избувлива ама мислам дека то е поќе до карактерот одколку хороскопот.. :)
     
  19. Aqu.a

    Aqu.a Активен член

    Се зачлени на:
    12 март 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    Вага сум ама не се слагам во целост со ова, добро за секој различно, нели. :) Не сакам да зборам за чувства и ретко ги споделувам со некој, а мразам и секаков вид на лигавење, патетики и сл.
     
  20. hrcace

    hrcace Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    160
    Скорпиите се навистина исклучителни типови на луѓе.

    :D навистина :lol: