babylove кашички

Емоционалната отвореност на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од crazylady, 4 јули 2011.

 1. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  573
  Точно е за овен :) Се се ама кога треба за свои чувства да збориме еее тогаш тешко иде :D
  И за скорпии е точно ;)
   
 2. budal4e

  budal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  10

  .....
  водолија водолија трагачи по правдата ... све е точно тука за водолија какви чудењаци :D :devil:
   
  На Denna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.331
  Раковите и вагите имаат феминистичка природа и тие се секогаш спремни мирно да разговараат со вас и да ги разберат вашите емоции. Тие умеат навистина да се соживеат со вашите чувства и ќе ви го покажат тоа. Грижата и споделувањето емоции е нивна карактеристика.

  Е баш така .
  На сите им сум дежурен психолог и дури товар ми претставува!
  Некои луѓе знаат на глава да ти се качат,ми се има дешавано во 2-3-5 наутро телефон да ми ѕвони и од другата страна - Леле хани,сори вака касно,ама проблем имам,само ти можеш да ми помогнеш!

  Хоули Мадр оф Год!
   
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.708
  Скорпијата обожава интензивни, страствени разговори од срце, па не би било невообичаено таа да го подбуцнува нејзиниот партнер да навлегува подлабоко во искажувањето на емоциите, отколку што тој би сакал. Кога ќе размислите подобро тоа и не е така лоша работа нели? Скорпиите се навистина исклучителни типови на луѓе.


  За Скорпија е 100% точно, сакам длабоки и искрени разговори, баш од срце како што се вика.
  Само што јас понекогаш тешко искажувам емоции, но тоа е само додека да стекнам доверба. :)
   
 5. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  1.548
  стрелците
  можат да разговараат буквално на секоја можна тема, сè додека не ја допирате нивната чувствителна и ранлива страна. Копнежите и емоциите, овие знаци преферираат да си ги задржат за себе.


  па сега.. :?: во глобала така некако е :D
   
 6. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  58
  Раковите и вагите имаат феминистичка природа и тие се секогаш спремни мирно да разговараат со вас и да ги разберат вашите емоции. Тие умеат навистина да се соживеат со вашите чувства и ќе ви го покажат тоа. Грижата и споделувањето емоции е нивна карактеристика.
  Точно,многу сме си грижливи :)
   
 7. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  :nod: :nod: Да,Да. За емоции тешка сум. Мој си се. Не ги давам. Затворена сум. Погодено. :up:
   
 8. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  Близнаците, стрелците и овните можат да разговараат буквално на секоја можна тема, сè додека не ја допирате нивната чувствителна и ранлива страна. Копнежите и емоциите, овие знаци преферираат да си ги задржат за себе.

  Многу точно можам за се да зборувам се додека не ми се погоди тема чувства ниту искажувам чувства ниту сакам да зборам за нив тоа што го чувствувам преферирам да го задржам за себе или ако се отворам за оваа тема треба да зборам со некој кој ми е премногу близок за да можам да му кажам што навистина чувствувам
   
  На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.960
  Пол:
  Женски
  не се согласувам за јарцие
   
 10. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.815
  Пол:
  Женски
  Tочно е за стрелец :D
   
 11. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  3.396
  Ни јас не се согласувам за јарците.
  Баш напротив,сакаат се да им е под конец. Дури тогаш ќе можат да уживаат !
  Ладни се,не ги покажуваат чувствата. Речиси воопшто.
  Па не за џабе не викаат - ледени кралици. :)
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 12. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  1.548
  Близнаците, стрелците и овните можат да разговараат буквално на секоја можна тема, сè додека не ја допирате нивната чувствителна и ранлива страна. Копнежите и емоциите, овие знаци преферираат да си ги задржат за себе. :up: :up: :up:
   
 13. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Особено не сакам да покажувам емоции, а за копнежите тие се на специјално тајно место! ;) :up:
   
 14. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  [
  .. :!: ....кога најмалку се очекува од мене задавам удар.....и сентиментална до даска... :x
   
 15. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.331
  Ох така е ,но навистина мразам што сум таква ,да му го берам гревот на сите.
   
 16. Antoninaaa

  Antoninaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  Скорпијата обожава интензивни, страствени разговори од срце, па не би било невообичаено таа да го подбуцнува нејзиниот партнер да навлегува подлабоко во искажувањето на емоциите, отколку што тој би сакал. Кога ќе размислите подобро тоа и не е така лоша работа нели? Скорпиите се навистина исклучителни типови на луѓе. Да да исклучителни луѓе токму така :lol:
   
 17. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.346
  Допаѓања:
  18.386
  Пол:
  Женски
  Кога ќе подразмислам...па така е.
   
 18. Be-yO-nCe

  Be-yO-nCe Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  5.533
  Пол:
  Женски
  .Раковите и вагите имаат феминистичка природа и тие се секогаш спремни мирно да разговараат со вас и да ги разберат вашите емоции. Тие умеат навистина да се соживеат со вашите чувства и ќе ви го покажат тоа. Грижата и споделувањето емоции е нивна карактеристика.

  РАКОВИТЕ...Скоро целото е точно освен то шо пиши дека секогаш мирно разговарам...НЕЕ! :) Премногу сум избувлива ама мислам дека то е поќе до карактерот одколку хороскопот.. :)
   
 19. Aqu.a

  Aqu.a Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2013
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  0
  Вага сум ама не се слагам во целост со ова, добро за секој различно, нели. :) Не сакам да зборам за чувства и ретко ги споделувам со некој, а мразам и секаков вид на лигавење, патетики и сл.
   
 20. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  157
  Скорпиите се навистина исклучителни типови на луѓе.

  :D навистина :lol: