1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Енергетски чоколади

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од awee, 18 февруари 2012.

 1. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Како прво ако има слична тема клуч овде!!!

  Што мислите на енергетските чоколади?Еве има реклами со Сникерс како ти даваат енергија и тие ред други работи.Коментирајте и кажете што мислите!! :wasntme:
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Sonce77

  Sonce77 Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  9
  Заситуваат, а пред се јадењето на било каква чоколада е здраво а тука има и + кикирики , калорочно но здраво. Бирајте, сакате ли да бидете убави или здрави!!
   
 3. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Секоја чоколада е енергична ;) Се што содржи јаглехидрати дава енергија,а во зависност од количеството на јаглехидрати варира и енергичноста на чоколадото :!:
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.143
  Допаѓања:
  76.550
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допаѓаат, преблаги и прејаки ми се.
   
 5. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Само уште да е сладолед Сникерс и прекраснотии... Убави се и чоколадите за додатна енергија, з’ш да не. :)
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.