1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Енергија за вежбање!

Дискусија во 'Фитнес' започната од IamSexyAndIKnowIt, 17 октомври 2013.

  1. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Здравоо!!

    Незнам дали на вас ви се случило нешто такво ама мене ми се случува овој месец.. Пред еден месец престанав да вежбам редовно и сега никако да почнам, не дека не сакам туку немам некоја сила, енергија. Значи имам услови, имам мотивација, имам се, само немам ЕНЕРГИЈА за да почнам да вежбам, постои ли нешто што може да ми даде енергија, некој рецепт, совет било што? :D :( Позз :$ :*
     
  2. Celebrity3

    Celebrity3 Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2013
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    3
    Па ако запнеш нагло како порано што си вежбала сигурно дека ќе немаш сила ама постепено почни вежбај и ќе видиш дека не било до 'немањето енергија' ..:)
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Ако ги слушаш Хербалајфовци,да постои,нивниот шејк. :D :D

    Шала на страна,секако дека нема да можеш со исто темпо да вежбаш,се сложувам со Селебрити.Почни пак,редовно,ама малку по малку.И не забушавај пак. :) И мене ми се случувало,после недела дена ти се `враќа` енергијата. :D :D
     
    На Celebrity3 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Барем еден час пред да вежбаш не јади ништо.
    Тоа е една од најчестите грешки, а со полн стомак не се вежба. Притисокот паѓа, а желудникот почнува да работи повеќе за да ја свари храната. И ти автоматски имаш помалку сила. Ги гледам на пилатес женичкиве што доаѓаат, ручаат пред да дојдат, па одма на вежбање. Не оди тоа така, затоа како папсани се и не можат да вежбаат.
     
    На sofijanoka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Да, во право сте. Некни почнав со малку кошарка надвор со децата од маалото, па одкога изиграв се осеќав некако поенергично, па пробав кардио, издржав до крај 30мин. и сега имам немам, сакам нејќам, некако навика ми стана, си вежбам и кога не ми се вежба, бидејќи мислам само на тоа што сакам да го постигнам. Фала ви многу на мислењата. :* :inlove: