1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Енрике Иглезиас (Enrique Iglesias)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Blanca, 15 декември 2010.

 1. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Феминки јас го обожавам Енрике Иглезиас, а верувам и многу од вас.
  Тука можете да пишете мислење за него, кои ви се омилени песни, да постирате песни, текстови, слики, да споделувате трачеви и се што е поврзано со него :inlove:
  http://www.enriqueiglesias.com/main

  [​IMG]

  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/X9_n8jakvWU?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/X9_n8jakvWU?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
   
  На SimonaTino, mileystar, BV87 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Уф Уф :sweat: :sweat: Пак ли? Ќе и речам на Вајлд да ги префрли мислењата од СДК тука :sweat:

  Горим, знојим се :whew: :sweat: :sweat:
   
  На od-samrak-do-zori, Phyramide и Blanca им се допаѓа ова.
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.997
  Пол:
  Женски
  Ау темава... гледам дека и во СДК сте коментирале... ми беше ептен привлечен, секси, мммммм... е ваква бев ко ќе го видев или слушнев некаде [​IMG]
  Ама тоа порано... сега оладив малку :wasntme: демек :P

  Инаку, во живо е уште посекси, ако имате шанса, одете му на концерт. Јас лани бев, кога беше во Белградска Арена, во мај... искористив да си купам карти кога бев во март, на концертот на Ил Диво, и ги платив околу 50 евра двете, ама беше на трибини, не во партер (ако бев во партер, може ќе имав среќа да ме извлече мене на сцена :P ), ама посекако од долу ништо не ќе можев да видам, бидејќи долу беше вака
  [​IMG]
  а јас ко што сум си малечка, ќе требаше на столче да се качувам :lol: :lol: :lol:
  На сцена собра еден пар за да им ја пее Don't you forget about me, а после тоа една 13-годишна (мислам дека така кажа) за Hero, постресено девојче не сум видела во животов. Добро, разбирлива е нејзината реакција за 13-годишно девојче.
  Еве линк
  http://www.youtube.com/watch?v=_O_BC1-E6VU

  Поблиску го видов на заминување... mamma mia како би го грицнала [​IMG]
  :$ :$ :$
  Еве некои мои сликички (од мобилен се :), се извинувам за квалитетот, ама сакав да уживам во концертот, а не преку објектив да го гледам)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00020.JPG
   DSC00020.JPG
   Големина на фајлот:
   72,6 KB
   Прегледи:
   1.306
  • DSC00019.JPG
   DSC00019.JPG
   Големина на фајлот:
   60,3 KB
   Прегледи:
   1.306
  • DSC00022.JPG
   DSC00022.JPG
   Големина на фајлот:
   71,4 KB
   Прегледи:
   1.306
  • Karti.jpg
   Karti.jpg
   Големина на фајлот:
   49,3 KB
   Прегледи:
   1.306
  На Lux, Blanca, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Да исплакнеме очи малце :lol:
  [​IMG]
  [​IMG]

  Чудна обожавателка :D
  [​IMG]
  на крај си доби :*
  [​IMG]
   
  На BV87, mishulence и od-samrak-do-zori им се допаѓа ова.
 5. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Сакам да кажам...

  Јас како сум возбудена, единствено што посакувам е, Енрике да ме гушне нежно :inlove:
   
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
 6. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  Сакам да кажам...

  нека те гушне.... и јас сакам еве оффи замисли си дека ти си на сликава :D
  [​IMG]
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Јас верувале или не, цело утро го слушам, и солзи ми идат од што сакам да сум среќничка на некој негов концерт. Ако има концерт во Македонија ќе одам со надеж полна... После да умрам да не жалам. Еве ја мојата омилена уште од кога излезе песнава ми е прекрасна :inlove: Си замислувам дека ми ја пее на увце додека играме танго :wasntme:

  http://www.youtube.com/watch?v=8MkClXv2vKs
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Обично штом ќе го уклучам компјутерот пуштам музика , и со кој изведувач ќе почнам, цел ден го слушам.
  Денес ми е Енрике-ден :)
  Фала богу што не е геј, сите што ми се допаѓаа излезе дека се пед*ри, не дека јас и Енрике планираме заедничка иднина :D , туку си ја пуштам фантазијава и :$ ...ај не е пристојно понатаму да раскажувам :lol:...срамотилуци следат :lol:
   
  На BV87 и od-samrak-do-zori им се допаѓа ова.
 9. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Сакам да кажам...

  :o :o :o Што? Пак Енрике?

  Значи сакате да ме полудите :devil:
  До 4 часот ја слушав Tonight I`m fucking you и денес бев неефикасна во работата.
  Сега имам мала пауза до 14 часот, сакав малку да се релаксирам овде, а вие пак со Енрике :x :x

  Најсмешни ми беа коментарите на јутјуб за песната повеќето пишуваат Енрике, слободно можеш мене да ме е*еш :D :D

  Ама Офи ти простувам, дури сега видов дека си се инспирирала од статијата објавена вчера на Фемина, а јас се прашував кај ти текна за Енрике сношти :lol:
   
 10. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Сакам да кажам...

  Ај да се префрлиме во темата за него во музика. е таму има да видите дали само нежно. Ќе отворам тема во секс, Сексуални фантазии со Енрике! :D
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Лелееее не да ми е Енрике ден, туку и Енрике ноќ ми беше ]:)

  Замислете дека вас ви пее, јас веќе си замислив, додека го гледав со восклик!

  http://www.youtube.com/watch?v=X86S5oZzzh4
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Само како што викаш тешка е одлуката каде да се постави темата, во категоријата Музика или пак во категоријата Секс? :D :D :D
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.997
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  А бе жени, немојте вака... и мене ме полудевте... кај ептен ми лудуваат хормоните, сега уште толку... имајте милост! Па мажена сум... :lol: :lol: :lol: :P :P :P :P
   
  На Rayna, silvy и irenna им се допаѓа ова.
 14. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  To Офи, восклик е правиот збор, ќе полудам :x

  Не ми се верува колку теми има за некои си катастофа ликови, за за Енрике сме немале тема, сТрамота :lol: !

  Ана ти завидувам, би сакала и јас да одев на некој негов концерт, и да ме извлече како гркинката, ама јас незнам дали ќе издржам да не го фатам за к*р :tmi: :D

  Инаку го обожавам од кога влегов во пубертет, и секогаш се влажнам на неговите спотови :$ и посакувам јас да бев главната актерка.

  И завидувам на Ана Курникова, се гледа дека се сакаат, 9 години се заедно
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.997
  Пол:
  Женски

  А што мислиш, зошто јас на трибина бев? Што си е сигурно... сигурно си е :wasntme:
   
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Е за приватниот живот негов не сум упатена. Јас само, го гледам ( :wasntme: ) Уште е со Ана?
   
 17. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.298
  Пол:
  Женски
  Ах луди едни. И јас што никогаш во животот не сум помислила на него ме натеравте цело сабајле да го слушам и да му ги гледам спотовите. Мора да признаам, стварно бил секси :P
   
 18. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Бланка во воведот не напишала дека овде можеме да си ги кажуваме сексуалните фантазии со него :wasntme:
   
 19. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.025
  Допаѓања:
  198.997
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  Јас колку што знам, уште се заедно... и сакале и дете да имаат наскоро. Ама не знам колку е вистина.

  Убав ми беше во How I met your mother :) добро де, секси :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=btdAk6NZw1E
   
 20. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276