1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Енрике Иглезиас (Enrique Iglesias)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Blanca, 15 декември 2010.

  1. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Јас па мислев дека раскинале со Ана, пошо она изјави дека имал мал алат :lol:
    [​IMG]
     
  2. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Тоа се злобни коментари.

    Гледај го видеото,се гледа дека навистина се заљубени, тој поглед тешко се глуми :)
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Што е бре жени оваа Енрике-манија? Што вирус ве зафатил? :D
    Јас баш и не паѓав во несвест по него, но има неколку песни кои ми се сраснати за срце...
    Hero, Nunca te olvidare (оваа посебно :inlove: ) и Tired of being sorry.
     
  4. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    На BV87 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Навистина заборавив да пишам во воведот дека можете и сексуални фантазии да споделите...но слободно споделете ги :lol:

    Јас си го слушам уште од тинејџерски денови...и си фантазирам.. :lol: си го имам и она CD Bailamos и уште некои. И таман ќе го подзаборавам малку тој се појавува со секси-песни....ама овој пат претера со fuck-текстовите :rofl:
    Прва прилика да ми се укаже за концерт во околината (Софија, Белград) ќе одам, бидејќи не верувам некогаш да дојде во Македонија :^) После нова година ќе има турнеја но најблиску до нас ќе пее во Париз :rofl:
    TE QUERO MI AMOR
    <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/o8PtBtRzcqM?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/o8PtBtRzcqM?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
     
    На loveme-4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  6. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.401
    Допаѓања:
    22.577
    Пол:
    Женски
    Не можам а да не се огласам на оваа тема и многу ми е мило што има тема специјално за него. :D

    Значи многу го сакам Енрике, ми се допаѓаше и претходно ама ептен се заљубив во него откако го изгледав спотот за "I like it", и буквално останав ваква :o ...

    Леле каков е секси не без зборови, без здив останав кога го видов во спотот. :inlove:

    Низ темите тука на Фемина обавезно го имам спомнувано како најубав маж ! 8)

    Толку многу се опседнав со него, што дури еден пасворд си имам што ми е поврзан со него :D
     
  7. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    За среќа на работа ми е забранет и блокиран ЈуТјуб-от па не можам да се палам и гасам, инаку би прснала од возбуда!
    Подоцна ќе постирам некои од песните кои ми се допаѓаат. Значи нешто посебно не припаѓам во несвест на музиката која ја прави, има само неколку парчиња кои ми се допаѓаат ама сексипил има невиден. Харизма до небото и назад - гледам дека е и голем хуманитарец и неизмерно мил и добар. Абе во очи му се гледа, а тоа дека е е*ачиште му се гледа не само во очи, туку и во фармерки, во раце, во секое движење!
    За тоа дека му бил мал, не сум сигурна. Се гледа дека на Енрике не му недостига самодоверба, а кога мажите ја имаат обично ја имаат заради една работа, бидете сигурни :)
    И да, би рекла поштовање за тоа спотовите што ги прави и начинот на кој се бакнува со девојките. Прскаат од хормони и возбуда.
    Ми се допаѓа последниот спот со Никол, не се бакнуваат, речиси се допираат а пак е набиен со сексуална енергија.
    Оваа тема треба да се префрли во секс категорија, не се зезајте. На некој тука ќе му прсне мозочето од возбуда (на мене) :$
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  8. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
  9. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    Обожавателките ги бакнувам во уста кога сум расположен

    Латино заводникот Енрике Иглесиас на своите обожавателки им покажува кога е добро расположен. Некои од нив ги вади на сцена и ги бакнува в уста, по што тие остануваат шокирани и блажени.

    [​IMG]

    - Се возбудувам кога сум на сцена. Не го правам тоа така често, само кога сум навистина добро расположен, изјави Иглесијас, додавајќи дека при бакнежот никогаш не „пушта јазик“.

    [​IMG]

    Енрике во јули пеејќи ја својата балада „Hero“ бакна една девојка од публиката. Истото го направи и на гостувањето во Today show, а минатата недела во Бостон бакна уште една. Кога пееше во Флорида на концертот Y100 Jingle Ball поклони уште еден бакнеж.

    http://images.idividi.com.mk/images/blo ... rique2.jpg

    Во меѓувреме, таблоидите објавија дека Иглесиас и неговата девојка, поранешната тенисерска ѕвезда, Русинката Ана Курникова, тајно се венчаа.

    [​IMG]

    http://www.idividi.com.mk/zabava/Showbi ... index.html
     
  10. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Го сакам од секогаш и ќе го сакам засекогаш!!! Значи цела буквално треперам кога ги слушам песните, а пак кога го гледам на настапи како и ја пее Hero на некоја девојка...умирам. Прекрасен е, пресекси и покрај дечко ми - вториот човек што ме пали :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  11. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски

    Охохоо....а така пред секој концерт да стои на влез и да ги зема картите у успат да дели бакнежи на сите хихих ...Кај ви текна темава да ја отворите вечер мислам дека ке го сонувам :$ ....аххх го обожавам....бомбонче е :* :inlove: аххх срцки што направивте сега мисливе ми одлетааа .... :lol: :lol:
     
  12. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
  13. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Само ние ли да имаме wet dreams, welcome to the club :D
     
  14. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Го обожавам ,многу е Hoooott :lol: и мислам дека е еден од најзгодните мажи на планетава.Во врска со него малку ми е глупо тоа што снима со камерата под фармерките и што бакнува девојки на сцена .Тоа е мојата забелешка во врска со него а дуго се си е ок и песните му се супер :)
     
  15. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Аааа..
    ...не би ми штетело да ме викне на сцена и да ме бакне.
    Ама онака страстно.... :wasntme:
     
    На Lilly8 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Pink.Princess

    Pink.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    хаха и јас исто кога ке ги видиш и двајцата ахх :rock: лепотаниии :lol:
    вечер ќе го сонувам :wasntme: :$
    I love him so so so muchhhhhhhhhhh :rofl: :$
     
  17. od-samrak-do-zori

    od-samrak-do-zori Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    58
    kako sakam da go griznam ova sekerce.uh lepoto. i zaviduvam na kurnikova epten.
     

    Прикачени фајлови:

  18. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    луди сме женскиве по енрике :)
    [​IMG]
     
    На od-samrak-do-zori му/ѝ се допаѓа ова.
  19. od-samrak-do-zori

    od-samrak-do-zori Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    58
    dali znaete deka g-dinot ENRIQUE IGLESIAS spored magazinot E! izbran e za najseksi latino ZAVODNIK. mmmhmm i posle kaj nema da ja sakas ovaa lepota :inlove:
    [mod-kirilica:2vg5s2qk][/mod-kirilica:2vg5s2qk]
     
    На Blanca му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    На Lux и od-samrak-do-zori им се допаѓа ова.