1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ен Мари (Anne Marie)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Nobadys.Perfect, 30 декември 2017.

 1. Nobadys.Perfect

  Nobadys.Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
  O0-kmxAQ.jpg

  Anne Marie Rose Nicholson или позната како само Anne Marie
  Родена 07 Април 1991 година во Есекс Англија, има препознатлив глас многу интересен и симпатичен акцент. Колку што сум упатена соло албум нема издадено сеуште. Многу ми е мила и откачена истовремено, опуштена, симпатична ми e кога се смеј дури пеј (пример).  Исто со видеово ме купи. Со тоa што е опуштена. Кој би прикачил видео од Dressing room, додека има проба, додека е во крш облека и по влечки НИКОЈ.  A има многу добри песни што ги обожавам и ми се омилени како:
  1.Clean Bandit - Rockabye ft Sean Paul & Anne Marie
  2. Anne Marie - Ciao Adios
  3. Anee Marie - Alarm
  4. Anne Marie - Heavy
  5. Anne Marie - Then
  6. Anne Marie - Do it Right