1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Епизоди (Episodes)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Mrs.Cuper, 26 август 2012.

 1. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Серијава почнав да ја гледам летово. Најпрвин ми беше чуден и насловот на самава серија, али откако видов што е приказната во серијава сватив за што се работи. Во главните улоги глуми Мет ле Бланк (кој на сите нас ни е познат како Џои од пријатели). Серијава е доста интересна и трае 30 минути. До сега се прикажани две сезони :)

  [​IMG]
  [​IMG]

  Кратка содржина
  Во серијата станува збор за британскиот брачен пар Шон и Беверли Линколн, кои се сценаристи и режисери и работат на популарна британска ТВ серија за млади. Тие се повикани во Холивуд да направат американска верзија на истата, која доживеала многу голем успех и почнала да освојува светски награди, па затоа американската телевизиска мрежа во нив гледа повеќе пари и слава. Шон и Беверли се согласуваат да направат и американска верзија на серијата и од тогаш им почнува и нивната приказна.
   
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Испод просечна серија.
  Ја изгледав цела, ама со скокање, посебно втората сезона не ми се допада.
  Искрено очекував повеќе, ми ја збореа како одлична серија.
  Малку антипатични ми се британците, посебно жената.
  Џои, овај МетЛеБланк, е солиден, но мислам дека никоја улога нема да биде како Џои.
  Пак ќе кажам очекував повеќе
   
  На Mrs.Cuper му/ѝ се допаѓа ова.