1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ерагон (Кристофер Паолини)

Дискусија во 'Книги' започната од cool-girl, 13 јули 2011.

 1. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  Дали некоја од вас ја има прочитано Ерагон? Ако сте ја прочитале напишете впечатоци. :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  ми се допаднаа и Ерагон и Првородениот.Третиот дел не ми е читан.Мислам ,дека не ми е .Оти ги читав на македонски и тоа оддамна
   
 3. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  јас сега ја читам и интересна ми е .до сега... :D
   
 4. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.576
  Прекрасна книга, јас ги обожувам воопшто книгите од овој жанр, ама Ерагон е меѓу врвните остварувања.
  Ја прочитав и Првородениот. Приказната е веќе видена искрено - како младо момче од село станува главен лик во авантурата и херојот кој ќе го спаси светот, меѓутоа фактот што неговите чувства се реално опишани и кога се плаши и е несигурен во себе и доживува искачувања и падови во созревањето и свеста за теретот кој го носи улогата на Јавач на змеј. Интересен е и заплетот со семејните врски и заедничкото минато кое се враќа и испреплетува низ дејствието на повеќето ликови, понатаму Сафира ме плени јас сум инаку обожувач страстен на змејови, а ова е е еден репрезентативен примерок со толку допадлив карактер. И целиот тој свет на елфи, џуџиња и останати ликови ми ја скокотка фантазијата. Ме заинтригира и невозвратената љубов на Ерагон која се надевам ќе добие подруг тек во продолжението. Паолини создал волшебен свет и јас со задоволство би патувала низ него, :) .
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Јас го имам гледано филмот е супер :)
   

  Прикачени фајлови:

 6. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.112
  Допаѓања:
  56.370
  Пол:
  Женски
  Ми ја заскокотка фантазијата, ме расположи и ме заведе.
  Преубава топла книга.
  Како и Теодора, се заљубив во ликот на Сафира.
   
  На Theodora му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bellatrix

  Bellatrix Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
  Многу ми се допадна, ги обожавам книгите во овој жанр.