1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ерата Водолија

Дискусија во 'Канта' започната од AngelinaLoli, 19 февруари 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки.Дали верувате во Златната Ерата на Водолијата,дека кје се покачи Човечката Свест на повисоко антирелигиозно,антитеолошко ,антитрадиционално,антиритуално,интелегентно и на ителектуално мозочно ниво???Според Новата антиритуална ,антитеолошка,антирелигиозна и антитрадиционалната Вера Хуманизмот како што прочитав на гоогле,се вели дека Хуманизмот како Нова Водолијанската Вера е сам по себе Повисоката Свест во Ерата на Водолијата.
   
 2. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.031
  Допаѓања:
  26.549
  И сега ли го заборави линкот каде што го прочита ова? (facepalm)
  Нема ли ера на овен, бик, јарец?
  Многу диксриминирачки е ова
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Абе земи работи нешто, не само на гугл да читаш
   
  На Feminka22, fificaaa, Purplelilac и 2 други им се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.180
  Да.
  До кај наредниот четврток, сите ќе се сампоспознаеме целосно себе си, а и Универзумот.
   
  На Nithya, IRBBB, Biljarkata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  6.287
  Допаѓања:
  34.209
  Пол:
  Женски
  Ќе ти забранат да отвораш нови теми.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  A зошто?Па ништо погрешно не напишав...
   
 7. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Да се слагам!
   
 8. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ок..
   
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.180
  Сериозна си?
   
 10. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Да
   
 11. AngelinaLoli

  AngelinaLoli Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  За линков не ми текнува сеуште...жал мие...
   
 12. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.775
  Пол:
  Женски
  @RainBow Темава за канта е мислам.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.576
  Допаѓања:
  155.689
  Пол:
  Женски
  Свит Хармон-- ова, Ангелина, седни учи. Остај тролање. :D
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.