1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ерос Рамазоти (Eros Ramazzotti)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од thinkerbell, 23 март 2012.

 1. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.835
  Допаѓања:
  11.106
  Пол:
  Женски
  На N.Kety, AnaKarenina, easyyyyy и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Стварно немат тема за него :geek: Туку и јас го обожавам човечево, има некаков шарм :$ , а плус :!: и шкорпија е во хороскоп :D :emo: Со години наназад ја слушам неговата музика, сите негови песни ги сакам и често ги слушам, италијански :inlove: Има специфичен глас, како на нос да пее.Од сите негови песни, посебно убава ми е неговата песна со Тина Тарнер.Ах ла Италија :inlove: :angel: :angel:
   
  На Brave.Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.763
  ауууу бравоз за темавааааа....прекрасен човек е .има прекрасни песни..му ги обожавам сите песни и нон стоп ги слушамм.... :inlove:
   
 4. Brave.Girl

  Brave.Girl Активен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Добар избор!! Нема да погреши никој доколку го слуша .. и оние кој не обожаваат ваква музика ќе се воодушеват.. Го обожавам аа и прочитав погоре шкорпија е во хороскоп паа .. си одговараме :D Супер човече е !! ;)
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468
  Cose della vita, да, да :)

  http://www.youtube.com/watch?v=juQ7_uEa ... detailpage

  Само мене поубава ми е соло верзијата

  http://www.youtube.com/watch?v=aMmCDWBx ... detailpage

  И оваа ми е омилена
  http://www.youtube.com/watch?v=kvHncDmX6P0
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
 7. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  1.580
 8. sia.bella

  sia.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  965
  Допаѓања:
  17.157
  Пол:
  Женски
  Како што ми е Италија во срцето, така ми е и Ерос. :) Желба ми беше да одам на негов концерт, во 2008 ми беше најблиску во Белград ама не можев да одам тогаш. Ама затоа лани, си "жртвував" дел од одморот за да одам на концертот во Верона. 13ти септември, Арена Верона, најубавиот концерт во мојот живот. За ваквите денови вреди да се живее. :D Grazie d'esistere! :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На Someonespecial и Agatha им се допаѓа ова.
 9. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.759
  Допаѓања:
  61.078
  Една од моите омилени песни!!! :dance: :dance: :dance:
  Само прекрасна песна може да излезе кога ќе ги спојат своте гласови две вакви ѕвезди!!!
   
 10. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  На Someonespecial и sia.bella им се допаѓа ова.
 11. sia.bella

  sia.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  965
  Допаѓања:
  17.157
  Пол:
  Женски
  ^ Рингтон ми е откако излезе. :lol: Инаку рипна в тавче официјално, пред две недели. Auguri! :clap: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На nikiiii му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Agatha

  Agatha Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  1.155

  Ти завидувам :clap:

  Го обожавам и јас, песните ми се врв, нон стоп си ги слушам. Си тера човекот еден стил на песни цело време, ама онака романтичен. И во секое расположение се уклопуваат.
   
 13. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.893
  Допаѓања:
  133.574
 14. sia.bella

  sia.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  965
  Допаѓања:
  17.157
  Пол:
  Женски
 15. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  3.114
  Допаѓања:
  33.839
  Пол:
  Женски
  Омилена:inlove:
   
  На mami blue му/ѝ се допаѓа ова.
 16. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.358
  Пол:
  Машки
 17. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  21.995
  Пол:
  Женски
  Мојот нај нај омилен
  од детството, сите песни му ги знам, преубави
  Un altra te посебно :inlove: