1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ерос Рамацоти

Дискусија во 'Канта' започната од Someonespecial, 23 ноември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.967
  Допаѓања:
  162.499
  Пол:
  Женски
  Ја пребарав категоријата и видов дека досега нема тема за Ерос Рамацоти, па решив да напишам :)

  Eрос Рамацоти е италијански пејач и текстописец. Роден е на 28 октомври 1963 год. во Синесита, Рим, Италија.

  Што мислите за неговите песни и кои ви се омилени? :)
  Мене најомилени ми се:

  http://www.youtube.com/watch?v=_IVL0Sktcx0

  http://www.youtube.com/watch?v=iBZaLPEhq04

  и најнајнајубавата... :inlove: :l:
  http://www.youtube.com/watch?v=-Oo_73SlOwk
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.180
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.