1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Есенска облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од guitar, 17 август 2011.

 1. guitar

  guitar Нов член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  18
  Каква облека носите во есен? ЈАс би сакала да си купам некои фустанчиња слатки со чизмички кратки, и секако, со подебели хулахопки или хеланки. Каде би можела да најдам низ продавниците по скопје такви фустанчиња?? Вие ги носите ли во есен?? КАде ги купувате.. Ги има во тера нова или ОВС индустри?? Или манго ..каде ги има???
  И секако ке ги носам со хулахопки подебелки, некое слатко фустанче, пократки кафеави чизмички и некоја јакничка кожна... НЕкое фустанче во есенска боја сакам кафеаво, зеленко, крем боја...
  И постирајте и други слики од парлчиња облека кои ги носите во есен...
  Се надевам ова е корисна тема за дискусија за есенска облека
   
 2. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  есенска облека

  малце е рано ама можеш да искомбинираш едно убаво фустанче хеланки и убави чизмички во тера нова и елит гарант ќе донесат нешто ;)
   
  На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
 3. la.chocolada

  la.chocolada Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  25
  На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Boka.A

  Boka.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  10
  Мојот плакар

  Епа вака ... мојот плакар не паѓа врз мене кога ке го отворам ... а можам да кажам дека е полу празен.
  Но сега работата е во тоа каква облека треба да носам за во есен ... која ке биде во стил.
  Каква боја преовладува во носјата во есен?

  Бидејки не ја следам модата и не ги следам модните трендови затоа ... ни не се разбирам
   
 5. Boka.A

  Boka.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  10
  И мене ми се допаднаа ... ке побарам слични фустанчиња ... онаа на туфни ;)
   
  На la.chocolada му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Boka.A

  Boka.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  10

  Мене ми се допаѓаат некои нежни бои на фустанчиња со туфни аа која боја на хеланки ке дојде во комбинација со твојот предлок? ;) :) :D :rofl:
   
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Бока ако не пратиш мода тогаш не би требало да се интересираш што е во мода, а ако те интересира ќе треба да почнеш да пратиш.
  Облечи си тебе што ти одговара и што според тебе е модерно и да е тоа по последна мода.
  Од есенска облека се знае, да не е многу дебела, ни многу тенка, да те топли, а пак да не ти биде жешко.
  Комбинација на маички со кратки ракави со сакоа, маички танки со долги ракави, танки пантолонки, сукњички со хеланки или хулахопки и чизмички или штикли, имаме голем избор.
   
  На Boka.A и Gargamel им се допаѓа ова.
 8. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Ај некој нека ми помогне
  Дали знаете кои бои ке бидат на мода овааа есен?
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.598
  Допаѓања:
  31.682
  Пол:
  Женски
  За есен....хеланки и блуза/маичка.