1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Есенски наметки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од lovely-pretty-girl, 8 септември 2011.

 1. lovely-pretty-girl

  lovely-pretty-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  6
  Што мислите за наметките, кои се повеќе модните дизајнери ги вклучуваат во нивните креации и кои ќе бидат хит оваа есен?
  Дали би ги носеле истите?
  Дали веќе ги забележавте низ продавниците и по која цена? :)
   
 2. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Мене многу ми се допаѓаат посебно кога се во тиркизна боја....кај мене во мојот град цените се околу 800 ден ама ги нема во многу бутици и нема баш голем избор.
   
 3. VikiToO

  VikiToO Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  52
  Какви се тие наметки ? ако може слика да видам дали се тие што ми се свиѓаат веќе подолго време .. но тие и минатата година се носеа :^) изгледа не мислиме на исто ...
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Не знам дали мислиш на вакви, ама и мене ми се многу убави, па уште со убави штикли.. 8)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 5. Arris

  Arris Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  22
  Ако под наметки подразбираш пончо, како што е погоре постирано, тогаш да ми се свиѓаат и би ги носела и веќе некое време се канам да си купам само што нигде низ градов не сум сретнала :(
  Дизајнерите веќе некое време ги вметнуваат во нивните есенски колекции не знаев дека и оваа сезона ќе бидат пак актуелни. :D
  А доколку не станува збор за пончо-наметки, постирај слики за да видиме на што конкретно мислиш :D
   
 6. lovely-pretty-girl

  lovely-pretty-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  6
  Да, мислам на такви наметки како постираните, но за жал се уште ги нема во мојот град... пред малку ги барав низ продавниците, ги немаше, забележав само волнени блузи на кратки или четврт ракавчиња.
  http://www.femina.mk/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B0/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE-hm-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD-2011
   
 7. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.977
  Допаѓања:
  4.825
  Пол:
  Женски
  Имаше во ланската колекција на Калиопе модел на пончо.
  Штосна работа ама не му стои на некој. Некои се движечко мече во нив :D
  Јас немам во мојата гардероба ама ако ги донесат оваа сезона кај нас, дефенитивно се подновувам со некое.
  Освен пончо ми се свиѓаат и ваков стил на наметки или болера во што и да спаѓаат


  Ова за доцна есен, ама заљубена сум во него :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Па... имам едно, подарок ми е од братучетка ми.
  Црвено и плетено, лабава плетка, како со дупки му доаѓа, горе малце како ролка, ама не залепено за вратот, туку лабаво. Оваа есен т.е. зима ќе му биде трета по ред како го носам. Совршено е за во есен, а на зима го носам под капут, да ме топли.
  Вакво е слично, само како што веќе кажав, полабава е плетката, не е вака збиена.
  [​IMG]
   
 9. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  Прекрасни се, посебно сега станаа доста актуелни :D
   
 10. muzej

  muzej Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  не се лоши навистина !
   
 11. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Мм ги обожавам. Имам една бела, од Терранова си ја земав. Ја утепав носејќи. :)
   
 12. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Не носам. Не се за моја возраст некако, не знам, како за повозрасни ми изгледаат....
  Но сепак се до вкусот...
   
 13. DeadMary

  DeadMary Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  53
  Па супер се.
   
 14. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Наметка или пелерина слично , исто .. кој како си ја знае... имам 4 , наесен ќе си купам уште
   

  Прикачени фајлови:

  • 08.jpg
   08.jpg
   Големина на фајлот:
   110,6 KB
   Прегледи:
   338
  • ponco1.jpg
   ponco1.jpg
   Големина на фајлот:
   70,5 KB
   Прегледи:
   338
  • ponco.jpg
   ponco.jpg
   Големина на фајлот:
   66,4 KB
   Прегледи:
   338
 15. Berguzar

  Berguzar Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  7.313
  Многу убави се :)
   
 16. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  убави се :)
   
 17. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.630
  Допаѓања:
  121.379
  Лани си купив од Еуро Азија пончо.Навистина е убаво,темнокафеаво,ама еднаш го имам облечено :tmi: Тогаш ме фати мерак за пончо,и ене го стои .Мислам дека не стои на секој,убаво му стои на висок човек,а јас не сум многу,165цм,па се осеќам како да се губам во него.
  Инаку многу ми се допаѓаат.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 18. dushiche

  dushiche Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  734
  Допаѓања:
  290
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 19. katerina222

  katerina222 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Не се наметки туку пончо (барем тие на првите слики) :) ..Иначе, прекрасни се :)
   
 20. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Имаше во Певекс вакви палерини,абе одма се потрошија,Во моментот немав пари следниот ден ниту една,Многу ми е мака.