1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Естетска корекција на уши

Дискусија во 'Лице' започната од andrijan4ee, 25 април 2010.

 1. andrijan4ee

  andrijan4ee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Дали знае некој да ми каже колку чини естетската корекција на уши?
   
  На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.
 2. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13
  еееееееее тоа и мене ме интересира :D и ја имам проблем со тоа али појма немам колку кошта
   
 3. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.327
  Допаѓања:
  5.841
  Negde okolu 200evra e znam edna drugaraka ima prasuvano za operacija i tolku bese 200
   
 4. karanli

  karanli Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Мислам дека е евтино во споредба со други естетски зафати и е доста едноставно колку што знам зафатот не треа многу и истиот ден те пуштаат дома. Најдобро нека пише некој што правел таква корекција најдобро ке ти објасни тебе и на сите заинтересирани.
   
 5. gurgica

  gurgica Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  opracijata na usi e oklu 200 evra najskapo.Inaku kako sto mi imat kazuvano mnogu bolelo na toa devojcite duri i s vrskalo od bolki :( ali sto e toa e ke se istrae bolot dokolku sakame ubavi usu ;)
   
 6. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13
  хммм боли??? :sweat: :( :( па не ја прават операцијата со целосна анастезија??? :worried:
   
  На Ana.hb му/ѝ се допаѓа ова.
 7. gurgica

  gurgica Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2

  Da ja pravat taa opracija so celosna anastezija no po operacijata dosta bolelo bar taka mi rekoa :)
   
 8. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344
  и јас сакам корекција ама незнам како дали ќе ме боле па кој има повеќе информации за целиот процес нека пише
   
 9. meganfox

  meganfox Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  и јас имам слушнато дека многу болело опреција на уши :(
   
 10. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Абе ајде не го плашете девојчето,исто викаат и за нос дека ништо повеќе не болело од тоа, и една моја другарка правеше операција на нос,бол ми кажа апсолутно ич, баш никакви болки немаше.Мислам дека се тоа е индивидуално, секој различно поднесува болка.
   
 11. kalinaka

  kalinaka Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  2.024
  Пол:
  Женски
  Јас имам правено операција на ушите... Беше многу одамна и бев помала, па затоа незнам да ви кажам колку чини...

  Операцијата ми ја правеа со целосна анестезија, истиот ден ме пуштија од болница, воопшто не ме болеше, беше само зезнато што 2 недели главата ми беше замотана со завои, па намерно бирав да е зимно време за да можам да носам капа... Воопшто не се каам што ја направив операцијата ушите ми беа голем комплекс, единствена мана е што имам лузна, ама позади е и не се познава, а и немора да значи дека ке остане лузна и сестра ми има правено и не и се познава ништо, а инаку на неа и ја правеа со локална анестезија, ама исто така немаше никакви болки (што да правиш цела фамилија клемпави :D )
   
  На Traveler91 и LadyC им се допаѓа ова.
 12. cece07

  cece07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  11
  на клиника пред извесно време прашав, ми рекоа во зависност од направениот преглед ја одредуваат цената,но не би требало да биде повеќе од 8000 ден. со плав картон и упат.Ми рекоа и тоа дека зафатот најдобро е да се изведе или во пролет или во есен кога темпераѕурата е 15 или помалку степени.
   
 13. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  Истиот проблем го имам..а страв ми е да се оперирам :sweat: :worried: :worried:
   
 14. medicinarce18

  medicinarce18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  hah =] ne se plasete ... tocno cini 18 000 denari (mislam deka bese tolku) ne sum pravela no sum bila na praksa tamu (moj omilen oddel i idna profesija se nadevam) posle operacija usite se mn mn oteceni i kje bidete sokirani od toa kako vi igledaat :) no potoa kje vi bidat super...za bolka ne se zalat mn ali sepak e operacija i normalno e da se ima bolki =]ali ako ne ti se mn klempavi ne se podlozuvaj na gluposti =]
   
  На love-222k му/ѝ се допаѓа ова.
 15. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  45
  18 000 ???!!! :o :o брејјјјјј па скапо е бе значи ке мора да чекам да се вработам за една година па сама да си платам :(
   
 16. net-tet

  net-tet Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  14
  Корекцијата на Ушки е една од најлесните и наједноставните во естетската хирургија.
  Не е воопшто болна ни страшна.
   
 17. sunny

  sunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  EEE i jas go imam problemot so klempavi usi,am uste nemam prezemeno nisto :D
  Dali nekoj ima info na koi kliniki pravat operacija,nekoj konatkt mail i tel.broj od doktor,kolku vreme odnapred treba da se zakaze i slicno......i dali znaete da se pravi operacija vo drug grad osven vo skopje
   
 18. viljuska

  viljuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Me interesira dali so operacijata na usi moze da trgne nesto pogresno?
  Edna moja drugarka pravese estetska samo na ednoto uvo i nedela dena po simnuvanjeto na zavoitte uvoto pak i se vrati vo starata polozba, kako da i se otkaci :) Kako e mozno?!
   
 19. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Јас имам правено ваква операција ама пред 12 години :) ја правев во зима, точно еден месец пред мојот 18ти роденден и иако ни кажаа дека ќе кошта 400 марки тогаш, бидејќи не бев сеуште полнолетна ми земаа само некоја смешна сума, 400 денари ако не се лажам. Не знам денес дали важи истото.
  Инаку се препорачува ваква операција кога е поладно, мене ми ја правеа со локална анестезија - ме намачкаа со нешто и ми ги покрија очите со газа да не гледам, битно све ги слушав што коментираа :)
  Две недели имав завој, на два пати се преврзува, т.е. еднаш го менуваат. Првиот ден после операција се најголемите болки, ама без гајле се издржува ;) нормално уште многу долго ќе спиете на грб од пусти страв да не ги извиткате ушињата ама тоа е нормална реакција.
  Битно резултатот кога ќе се види после тие две недели, кога прв пат ке си фатите репче....епа си викате - вределе сите болки за ова :) поготово што човек стварно непотребно си набива комплекси а оваа операција е стварно наједноставна, така да нема простор за двоумење.

  Ако имате некоја од вас уште некакви прашања - бујрум ;)
   
 20. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Виљушка, не знам како е можно да и се откачи увото?! :) додуше зимоска шетав без капче на минус милион, и ми потече едното уво, и се исплашив дека ми е повторно клемпаво. Се јавив на лекар еден и истото го прашав, дали може да ми се вратат после толку години ушите во првобитна положба ми се изнасмеа, вика логично е дека не можат бидејќи самата операција се состои од тоа што ти сечат парче кожа позади и го сошиваат увцето, така да нема што да се откачи :) Да не и било потечено па да си мислела дека се „откачило„?
  Мислам дека нема толкав простор за компликација. Едино зависи од тоа како се клемпави ушите па да не ги направат ептен исти. На пример мене едното увце ми беше ептен исправено, клемпаво, а второто не...и ова поклемпавово ми е мааалце поинакво од другото, ама разликата не се забележува од прва :)
   
  На love-222k му/ѝ се допаѓа ова.