1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Естетска корекција на уши

Дискусија во 'Лице' започната од andrijan4ee, 25 април 2010.

  1. Despinaa

    Despinaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    19
    Колку време однапред е потребно за да се закаже операцијата?
     
  2. Модо

    Модо Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    Јас пишував на темава пред повеќе од две години, но се откажав од операцијата затоа што беше 15 000.
    Ја направив операцијата сега кога собрав пари, на крај кај д-р Даскалов, што испадна да биде 400 евра.
    Разликата е голема, но најмногу за тоа се одлучив затоа што дознав дека на луѓе кои ја правеле операцијата во државните болници по неколку години ушите им се враќаат во првобитна положба :@:@:@:@ Дури знам девојче на кое едното уво само и се вратило |(|(|(|( И доктор Даскалов ми потврди дека има такви случаеви, и тоа најмногу се случува заради тоа што операцијата ја прават за помалку од еден час, односно рипале некои чекори или нешто така.
    Друго, првично сакав да ја правам кај Раде Филиповски во Воена. И отидов кај матичната и таа се изначуди зошто тој доктор бил оториноралинголог, а не пластичен хирург. Можеби и тие можат да оперираат естетска корекција на уши, но не ми се ризикуваше.
     
  3. tweety123

    tweety123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    29
    Доктор Раде од воена ја има оперирано на една другарка сестра и. Можеби не знаела матичната затоа ти рекла така. Инаку сакам да те прашам дали имаш рани позади на ушите и дали се приметува многу хируршкиот зафат? Има случаеви кај кои ептен се приметува сеченото позади и лошо изгледа а кај некои многу помалку. Ако не ти е проблем пиши и друг кој има правено естетска корекција ако не му е проблем да пише, бидејќи се двоумам многу па добредојдени ми се искуства . Фалааа
     
    На Модо му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    На 24ти овој месец, точно 3 години од операцијата, а отпозади ни трага ни глас, немам никаква лузна. Впрочем, денес операциите ги прават многу подобро и посовремено, така да, не би требало ни ти да имаш лузна. Напрај си ја операцијата и уживај си после со убави ушиња.
     
    На tweety123 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tweety123

    tweety123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    29
    Фала ти мнооогу
     
  6. Модо

    Модо Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    Мене завојот и конците ми ги вадеа пред три дена, уште ми се ушите потечени и модри и позади имам засирена крв. Ама вака од напред не се приметува. Сестрата ми кажа треба месец дена да се смири се и да изгледа ко што треба.
     
  7. Dejsi

    Dejsi Нов член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво,јас имам проблем и сакам да направам операција на ушите..со тоа шо веќе долго време барам и неможам да се одлучам каде и тоа ми одолговлекува..може.ли некој од лично искуство шо има правено да ми препорача каде е најдобро без последици,колку пари,и како се одвива цела операција,колку време трае и дали од после те задржуваат во болница неколку дена?
    Фала однапред
     
  8. vamutamu

    vamutamu Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски

    Дали има некој слушнато некаков искуство со тие нови импланти "EarFold"? Прочитав дека на балканов ги мести само еден доктор кој се наоѓа во Загреб. Др. Синиша Глумишич.
     
  9. vamutamu

    vamutamu Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    И мене ме интересира, ве молам која од вас има правено операција да одговори колку после операцијата можеше да започне со вежбање. Јас сум спортски доста активна, имам стресна работа и потребно ми е „здраво потење“ преку спорт.

    Поради тоа највеќе се мислам дали да се нафатам на операцијава овој период и веќе почнав да се опседнувам.
     
  10. dimo123

    dimo123 Нов член

    Се зачлени на:
    11 мај 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Sakam da prasam za korekcija na usi koja e cenata i koj se najdobri doktori za da se napravi. dali nekoj ima praveno vo 2017, 2016 da mi kazi iskustvo so doktorite.
     
  11. LoveRain

    LoveRain Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2017
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.362
    Пол:
    Женски
    Јас правев операција во 2015 крајот на јули мислам дека беше имав 15 години тогаш. Правев во воена болница кај доктор Добри Стоименив, операцијата ми траеше 2 часа јас бев будна ама имав локална анастезија и ништо не осеќав. Од страната бев избричена, во болницата ме бричеа. И 1 недела бев во болница, после кога се вратив 1 месец косата не можев да си ја миам. Ми рекоа дека ќе имам болки кога ќе се менува времето, ама немам почувствувано никаква болка, а и немам лузни позади уши. Операцијата ме чинеше 250 евра и еве веќе 2 години поминати јас немам никаква мака. Многу сум задоволна.
     
    На MarkoStefanoski и Feminka22 им се допаѓа ова.
  12. Loco

    Loco Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Сакам да направам операција,најверојатно кај Др.Даскалов,па ме интересира колку сте задоволни од кај него..фала и позз
     
    На Leat му/ѝ се допаѓа ова.
  13. undefinedGirl

    undefinedGirl Нов член

    Се зачлени на:
    3 март 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали некој имал проблем после естетска операција на уши, горниот дел од увото да му е повеќе испакнат и наведнат.. Не знам дали од тоа што сеуште имам оток или зафатот не е добро направен. Некој со вакво искуство?
     
  14. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    Размислувам за корекција на ушите.Имам поише проблем само со десното уво малку горниот дел ми е како паднат и ме нервира.Левото не е такво ама сепак сакам скроз залепени уши па ако се одлучам ќе ги оперирам и двете....Него се мислам како ќе идам со тие завои на работа :D Сите да ме разберат дека ушите сум ги оперирала:D И плус после ко што читам уште 1 месец стегач.Незнам како се снаоѓавте вие со тоа?
     
  15. zukishaq

    zukishaq Нов член

    Се зачлени на:
    8 мај 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
     
  16. zukishaq

    zukishaq Нов член

    Се зачлени на:
    8 мај 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    zdravo , jas se operirav vo drzavna bolnica pred 4 meseci(levoto uvo) .kaj doktor artan dika , me operiral so lokalna anestezija. bolka imas samo prviot den ( kontrolirani bolki ) . vaka za problemi posle operacijata nema da imas , ti kazuvam od moeto iskustvo . edinstveniot problem e deka uvoto nee kako sto bese na pocetok mace pustel nee kako sto bese na pocetok . problemot nee kaj doktorot bidejki uvoto mi bese skros deformiran . no voopato sum zadovolen . pozz
     
  17. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Ме интересира дали само во Скопје се прават корекции?
    Имам деформитет на двете уши и во последно време размислувам за корекција. Каде е најдобро да се прави операцијата и колку пари е?
     
  18. фина96

    фина96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    121
    Пол:
    Женски

    Имаш сознание колку чини сега таквата операција? Сакам и јас да правам, само на едното уво.
     
  19. Leat

    Leat Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2016
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    1.075
    Пол:
    Женски
    Дали знае некој колку точно чини оваа операција во приватните клиники? Итно ми треба сакам веднаш да се оперирам.
     
  20. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    И јас сакам на есен да правам операција. Мислам прочитав некаде дека кај д-р Даскалов била 400 евра. Јас сакам да правам операција кај д-р Игор Пеев бидејќи читав многу позитивни коментари за него.
    Ако некој има повеќе информации или неодамна правел операција би било добро да го сподели тоа искуство
     
    На Leat му/ѝ се допаѓа ова.