1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Естетска корекција на уши

Дискусија во 'Лице' започната од andrijan4ee, 25 април 2010.

  1. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Јас поверував на добрите препораки за др. Даскалов и закажав преглед кај него. Кога отидов не ми посвети ни 5 минути, а ми наплати 1000 денари. Како доктор со искуство решив да му верувам и закажав операција.
    Единствената причина поради која ја правев операцијата беше да можам да ја врзувам косата, но јас и после операцијата не можам да ја врзувам затоа што не изгедаат убаво.
    Воопшто не сум задоволна, пред се од односот на докторот,а потоа и од самиот изглед на ушите. Да правев операција на државно сигурно повеќе внимание ќе ми посветеја.
    Совет до сите кои сакате да правите операција, да појдате на консултации со повеќе доктори, па потоа да одлучите каде ќе се операрате.
    Ако некој има некои прашања може слободно да ми пиши порака.
     
    На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
  2. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    3.999
    Допаѓања:
    22.516
    Пол:
    Машки
    Јас имам правено корекција на уши во „воена“ болница прилично одамна. Не се жалам за односот, добар однос имаа кон мене ама не ми се допаѓа како ми ги направија ушите.
    Ме оперираше една докторка за која слушав само пофалби арно ама ете јас немав толку добро искуство.
    Предлог за сите што имате во план да правите корекција а имате пари, вложете ги на приватно кај некој познат доктор, сигурен сум дека со исходот ќе сте позадоволни.
     
  3. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Јас правев операција на приватно и воопшто не ми се допаѓаат како изгледаат. Подобро да појдат на консултација кај повеќе доктори да видат слики од нивната работа, па потоа да се одлучат каде да прават операција.
     
    На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ana.brojka

    Ana.brojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    219
    @Polsko , @staycalm

    Зошто не сте и двете задоволни со корекциите??
     
  5. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Малку погоре имам објаснато
     
  6. Ana.brojka

    Ana.brojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    219
    Знам, ти го имам прочитано коментарот.
    Самото тоа што не ти посветил ни 5 минути било доволно за да те одбие од него. Го зборувам ова затоа што и јас бев на консултација кај него многу одамна, и воопшто не ми се допадна. И мене не ми посвети доволно време и се однесуваше со операцијата како да е пржење јајца. Пф, ставаш зејтин, кршиш јајцата и се пржат и готово. Таков стил, немарно некако. Чекај малце, знам дека докторот е стручњак, но покрај техниката ова е и уметност, ипак е естетска корекција, не функционална, барем малце муабет околу изгледот, процесот, како би сакала јас, како ме гледа он...

    Ај за односот, но викаш не ти се допаѓаат ушите сега. Зошто, не ти се скрос до крај залепени или?
     
  7. Ивона Трајковска

    Ивона Трајковска Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Јас денеска се правев операција... Јас сум од Прилеп и се оперирав кај доктор Бојан Ристески многу добар доктор ви го препорачувам и многу е внимателен со операцијата засега немам јаки болки и ми препиша антибиотици против болки
     
    На MarkoStefanoski му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ana.brojka

    Ana.brojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    219
    Како ти се сега ушите, како помина со болки, дали си задоволна?

    Леле јас колку сакам да ја направам операцијата не сте свесниии. У живот ја нема фатено косата или правено фризури. Али ич не сум храбра, многу ми е страв од болки и сл.
    Дали некој правел кај Игор Пеев? Сакам кај него да одам на консултација
     
    На Maci14820 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Како што ќе растите и ќе созревате, се помалку важни ќе ви бидат ушите. Додека да се најде некој што ќе ве прифати и сака такви природни со своја убавина.

    Косата може да се собира во пониско репче, може во пониска пунџа, може и фризура кај што ушите не се познаваат.
    Може се :)
     
    На Mari*, Flower123123 и cvekence123 им се допаѓа ова.
  10. Ивона Трајковска

    Ивона Трајковска Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2019
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Prvite dva dena imav bolki no piev antibiotik i ako imam poveke bolki analgin.. Operacijata ne ni ja setiv zatoa sto imav anestezii na useto.. Od usite sum prezadovolna..
     
    На GrimTheReaper, MarkoStefanoski и Ana.brojka им се допаѓа ова.
  11. Keane Revees

    Keane Revees Нов член

    Се зачлени на:
    9 јули 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите јас ке се вклучам во темата и силно ги охрабрувам сите кои сакаат да направаат хируршки захват на уши .Јас правев естетска хирургија на уши во 8 Септември Кај доктор Раде Филиповски пред едно 4 5 години чинеше около 15 000 денари искуството што јас го имав е такво што на десното уво после операција имав одново операција на увото зошто не излезе како што треба и што дополнитлно доплатив околу 5 000 денари после операцијата немој да бидете во шок кога ке се погледнете во огледало ке треба време се да се смири и отоци и ушите и слично Јас ви го препорачувам раде зошто немам лузни дури не се ни познава дека сум правел операција сега мислам дека е во пензија, Ирена Шулевска не ја препорачувам зошто на првата операција таа беше исто со Раде. Јас сум презадоволен од Др раде независно дали за нос или пак уши операција кај него, тоа е моето искуство, ако ме прашате др ирена шулевска не ја препорачувам исто на другар излезе компликација на операција на нос како на мене со увото . болки нема ке треба после операција се на се 2 3 месеци да се дојде на место и ке имате супер не клемпави уши поздрав
     
  12. Sivce

    Sivce Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2018
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Јас правев пред 3 години и 5 месеци на клиника кај Џонов и сум презадоволна.
    Беше коректен кон мене, секогаш ми беше на располагање после операцијата, за било каква консултација.
    Операцијата ме чинеше 19 000 ден. и не се каам воопшто, болката се заборава.
    П.С. Додека ми ја правеја операцијата цела клиника ја оговараа
     
  13. Ana-lib

    Ana-lib Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    242
    Пол:
    Женски
    Правев операција пред 5 години во Воена. Незнам како се викаше докторот( мислам Раде). Како и да е ви препорачувам на сите што сакате да не се мислите. За околу 1 месец се се заборава, а косата можете секојпат да ја носите врзана. Ушите не се вракаат во првобитната положба.
     
    На Ana.brojka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ana.brojka

    Ana.brojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    219
    Кој е најдобар кај нас за уши? Др. Пеев? Џонов? Сакам да закажам консултација. Се решив, зимава сакам да ја направам корекцијава
     
  15. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    3.999
    Допаѓања:
    22.516
    Пол:
    Машки
    Повеќето што правеле, правеле ради општеството. Не знам женските како поминувале, ама јас во детството имав мал милион досетки и исмејувања заради ушите, додека еден ден не се решив да направам операција. Доколку никој за ништо на нечие тело не би зборел никој немаше да се менува. Во секој случај, не се каам што ја направив ситуацијата, и сам себе повеќе си се допаѓам вака.
     
    На Limpan, Sivce и La.loca им се допаѓа ова.
  16. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Сфаќам дека е проблем. Во некои ситуации тоа можеби и ја намалува самодовербата или станува комплекс.
    Како и да е, секој знае најдобро за себе.
     
    На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.
  17. MarkoStefanoski

    MarkoStefanoski Активен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2019
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
     
  18. Monicka_monka

    Monicka_monka Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2018
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    9
    Дали има некој искуство или правел операција - естетска корекција на уши кај Марија Доковска во државна клиника
     
  19. Detelinka2

    Detelinka2 Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Dali nekoj ima praveno korekcija na usi kaj dr Peeva Sofija vo drzavna i kolku ste zadovolni?
     
  20. Aljosa5

    Aljosa5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2016
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Колку чини операцијата на уши? Кој е професионален доктор кој може да ми го препорачате од искуство?