1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Естетска корекција на уши

Дискусија во 'Лице' започната од andrijan4ee, 25 април 2010.

  1. Beti16

    Beti16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2019
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    400€
     
    На Ivana-Iva.94 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Senorita Lusia

    Senorita Lusia Нов член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2022
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    400 evra.
     
  3. carly j

    carly j Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2017
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    121
    Ако сте правени, задоволни сте од него? Јас сакам да се правам, но само летоска имам слободно време, а не знам дали тогаш се прават операции, да не се инфицира нешто од температурата.
     
  4. Imber

    Imber Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2022
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Јас задоволна сум, повеќе од година помина и се ми е океј:D
     
    На carly j му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Chiwawa1208

    Chiwawa1208 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2013
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    51
    Здраво
    И јас правев кај Роберт, докторот е одличен. Јас ја правев почеток на февруари и платив 400 евра. Засега се е ок и сум задоволна, немав болки ниту за време на процедурата а ни постоперативно на мое изненадување, бидејќи очекував нели кога ќе попушти анестезијата, но ништо посебно не болеше. Ме интересира да ги прашам оние што имаат правено поодамна, колку време б е потребно за да се врати целосниот осет на ушите ? Здрвени се скроз по операција, мене ми се врати осетот долу кај мекото, но на школката се уште не. Ме чеша пример осеќам, а да се почешам ништо не осеќам . Кога ја прашав сестрата ми рече као ааа па ќе треба време за да се врати скоз…еве веќе скоро 2 месеца поминаа, па чисто ме интересира искуство од оние што правеле поодамна.
     
  6. Imber

    Imber Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2022
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    И јас кај Роберт правев во февруари ама минатата година. За опуштање треба доста време, мене некаде летото ми се опуштија скроз. Знам многу е чудно ама ќе се навикнеш.
    Btw под опуштање не мислам на ништо визуелно туку само осетот на увото.
     
  7. Chiwawa1208

    Chiwawa1208 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2013
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    51
    Да да те разбрав, фала ти. Се навикнав но сепак е некако чудно, ем не ги осеќаш, ем се преосетливи незнам како да опишам
     
    На Imber му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Mar de amor

    Mar de amor Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2022
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Rano ti e, jas ja pravev avgust mesec operacijata, i seuste mi se zdrveni

    Me interesita , dali po izvesen period od operacija, ste bile za vadenje na nekoj ostanat konec sto se pojavil podocna
     
    Последна измена од модератор: 18 април 2023
    На Chiwawa1208 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. barbiegirl123

    barbiegirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    85
    Devojki od nosenje mnogu golemi usnici skoro mi se otkinal celo dupce za usnicite dali znaete dali nekoj moze da mi e zalepit nekako?
     
  10. Chiwawa1208

    Chiwawa1208 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2013
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    51
    Зависи колку е оштетено.Мислам дека може естетски да се корегира со две три кончиња со шиење па да се остави време да зарасне. Ако е онака скинато како што мислам, башка меко мевце/ткиво е, не би било ништо страшно, но сепак прашај си по естетскиве ординации, како и да е мораш да се консултираш
     
  11. Hellothere

    Hellothere Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2023
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site! Sakam da prasham dali seushte ima vo nekoja od bolnicive shto pravat drzhavno korekcija na ushi ii dali za toa treba upat od matichen ?
    I dali imate beleg .. sepak operacija e ama ne e bash vidlivo mesto pa da si prasham
     
    Последна измена: 21 мај 2023
  12. reckless ✨

    reckless ✨ Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2022
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    здраво женски, сакам да направам операција кај Д-р Роберт Стојовски па некоја да сподели искуство, како сте задоволни, колку чини?
     
  13. reckless ✨

    reckless ✨ Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2022
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, вчера ја направив операцијата и ушите изгледаат одлично, меѓутоа со левото уво скоро па воопшто не слушам, денес бев на преврска и му кажав на докторот дека со едното уво слушам а со другото не, тој ми одговори дека нема шанси да е така.
    Дали се има случено некому од вас вака, многу сум успаничена.
     
    На Барби95 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Барби95

    Барби95 Нов член

    Се зачлени на:
    3 август 2023
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    I jas sakam da gi napravam kazi mi kako si sega ?
     
  15. Барби95

    Барби95 Нов член

    Се зачлени на:
    3 август 2023
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Dali ja napravi tamu operacijata ?
     
  16. reckless ✨

    reckless ✨ Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2022
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Многу сум задоволна, ушите изгледаат одлично.
    Немој да се плашиш воопшто не е болно.
     
  17. Bubica1991

    Bubica1991 Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2022
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site,sakam da prasam dalk nekoj ima iskustvo so pravenje na operacia na usi kaj dete od 8 godini?iI kade e najdobro vo drzavava da se prasa?Dosega nie mu kazuvavme nisro ne e ke porasnes ke se smenat usencata no toj e vidno razocaran i znam deka e bolno i postooerativno no mozebi e podobro sega dodeka e pomal.
     
  18. 96kiko96

    96kiko96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2018
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    530
    Пол:
    Машки
    ако можеш да ми пишеш во ДМ сакам да те прашам нешто околу операцијата
     
  19. Anonimna!

    Anonimna! Нов член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2023
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo dali nekoj ima iskustvo so namaluvanje na Usi...Znaci usite ne mi se klpesti,Zalepeni mi se so glavata,no formana ne mi se dopaga toes Golemi mi se.Pa razmisluvam za operacija...
     
  20. 96kiko96

    96kiko96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2018
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    530
    Пол:
    Машки
    Еве да споделам мое искуство за сите оние што сакаат да прават корекција на уши.
    Јас вчера правев корекција на уши кај Др. Роберт Стојковски и како човек што е многу плашлив од вакви работи поминав ептен супер, за време на операцијата сте будни (локална анестезија) но нема да почувствувате ни малку болка, тотално безболно е, операцијата трае околу 40тина минути (по 20тина минути од уво), единствено нешто што можеби ќе ви биде езиво е тоа што се слуша се затоа што фала богу на уво е операцијата но болка тотално НЕМА.
    После операцијата ви го покажуваат резултатот (јас сум презадоволен и ушите изгледаат фантастично), после тоа ви ставаат преврска и ви препишуваат терапија која мора да ја примате обавезно за да се опоравите што побрзо и да нема компликации.
    Вчера неколку часа после операцијата осетив минимална болка но со седативи и таа исчезна, малце е зезнато што мора на грб да се спие па кој не е навикнат ќе си се помачи малку.
    Еве втор ден после операцијата скоро никаква болка не чувствувам (само мало чешкање што е добар знак)
    Операцијата чини 450 евра + терапијата околу 1500 денари.
    Докторот е многу добар, пријателски настроен и разбирлив и секако што е најважно искусен.
    Се надевам дека ви доловив барем малку околу процедурата што е и како е и ве охрабрувам дека навистина не е страшно доколку се плашите на овој чекор а е чекор кој ќе ви го смени животот.
    Поздрав и убав ден на сите !
     
    На Imber му/ѝ се допаѓа ова.