1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Естетска корекција на уши

Дискусија во 'Лице' започната од andrijan4ee, 25 април 2010.

  1. LadyLidija

    LadyLidija Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2

    Па да, со тоа што ќе треба да носиш стегач уште некое време,ама само додека си дома и за спиење, но во секој случај само првите 10 дена седиш дома затоа што носиш завој :)
     
  2. mkdpp

    mkdpp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    premnogu ti blagodaram za odgovorot mn mi zna4i dali 4e mozam posle da prodolzam so zivot zna4i nema mozni komplikacii posle 10 den "idemo dalje''

    [mod-kirilica:10krlg7u][/mod-kirilica:10krlg7u]
     
  3. mkdpp

    mkdpp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    ај ве молам ако може некој да ми каже за колку време ушите ќе ми се вратат малку поназад(понормално)???. денес ми го извадија завојот
     
  4. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    мислиш нема толку да се залепени? за месец дена....мене за толку
     
  5. lakibebe

    lakibebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    58
    [mod-reklama:38orezgt][/mod-reklama:38orezgt]
     
  6. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    ^ Вакво рекламирање мислам дека не е дозволено лаки
    Друго е да те праша некој, да споделиш искуство или да дадеш коментари, ама вака чиста инфомација, апла реклама со број....не е дозволено
     
  7. lakibebe

    lakibebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    58
    Се извинувам, грешката е моја. :)
    Може вака.... за сите заинтересирани за корекција на уши, информации преку лична порака. :)
     
  8. MkMaster

    MkMaster Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    колку плати и во која болница ????
     
  9. Ana.hb

    Ana.hb Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    јас се токмам да направам една ваква корекција оваа зима затоа што прочитав дека подобро е да се прави во зима. Но некако сум неодлучна. Мене и не ми се многу клемпави,но би било супер кога би имала супер залепени ушиња :)). Дали после 10 дена се е нормално и можеш да излегуваш од дома без стегачи и сл. ?
    фала ви однапред :*
     
  10. nicol

    nicol Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    139
    10 дена ке бидеш со завој а после тоа ке треба да носиш стегач
     
  11. Ana.hb

    Ana.hb Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Ќе морам да носам стегач и преку ден или само за спиење ? :)
     
  12. nicol

    nicol Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    139
    јас го носев цело време така ми кажа докторот така да првите 10 дена ке мора цело време да го носиш јас стегац носев едно 20 дена умрев ама се исплати :rofl:
     
    На Ana.hb му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Да и јас планирам во зима да ја правам..
    А да прашам, дали после слухот е нешто изменет? Дали поинаку се слуша.. Мене тоа највеке ме плаши, бидејки моите, и некои други личности ми велат дека после тоа нема исто да слушам.. без разлика што не се чепка ВО увото.. сепак, дали има некоја промена кај вас? :)
     
  14. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Нејм, нема врска тоа ама апсолутно никаква, ни логички, ни фактички.

    Слухот да - ќе биде полош кога ќе бидеш преврзана тие две недели инаку јок бе! Абе кој вака те плаши да го натепам а? :D

    Ајде со среќа - добар термин си избрала ;)
     
  15. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Ок додека сум преврзана нормално, од завојотот, капата шта год нема да е исто нели, исто ко капа зимоска кога носам врз уши.. али кога ке извадам тоа, кога ке се врати се у нормала, тогаш нема да е сменето ништо? оти вака јас кога со рацете самата ке си ги слепам ушињата, некако се мења, доага звукот некако по од страна :D
    мајка ми вика звукот ке се сменел -.- , и една другарка исто.
    да, за во декември планирам.. али кој страв го имам.. ај има време уште..
     
  16. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Не бе, уживај. Нема ништо менување, освен клемпавите ушиња :) Те сечат позади уво, јас и за време на операцијата бев будна и слушав, и си правев муабет со докторите, не ти го допираат тој дел воопшто
    Незнам ти како ги слепуваш па ти доаѓа звукот од страна :) ама ептен не си во право. Нема страв, после ќе се смееш колку било едноставно, а ти какви филмови си си правела

    Мене ми е криво што не сум направила порано ради страв, ама среќна сум што се осмелив да направам. Немаш појма какво олеснување е, нешто што цел живот ме мачело и сега го нема :)
     
  17. christina

    christina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Јас подржувам хируршка интервенција,нормално што од естетска или здравствена причина.Нос,уши,гради....Само да не се претерува,со градите :) Инаку имам колешка,што правела корекција на уши.Ама пак и се клемпави...
     
  18. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Нејм воопшто да не се секираш за тоа. Каква и да е формата на увото, за слухот е битен ушниот канал кој служи како резонатор и го пренесува воздухот до ушното тапанче. Надворешниот изглед на увото е чиста генетика, на операција ќе ти го преобликуваат и ништо нема да ти се смени. Никој не е луд да прави таква операција, ако тоа го намалува слухот. А кога си ги слепила рацете на ушите тогаш си го препречила нормалното патување на воздух во ушниот канал, затоа што нели не оди воздух внатре со ист интензитет.
    Воопшто да не се секираш, ете и девојките што правеле ти кажаа, не е ништо страшно и болно. Рскавицата се засекува и тоа е тоа. Отвори интервју со пластични хирурзи кои ги прават овие операции, ќе ти кажат и дека со мижење може да се направат.

    Ако нешто не ти е јасно да си прашаш слободно :)
     
  19. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Очекувам појаснување :|


    Јас што точно правам со раката, е зимам показалецот и среднио прст и ги буткам ушите накај главата, а со тоа некако звукот се менува.. јас пак слушам, но поинаку.. а кога би бирала какво слушање сакам, тогаш би го избрала тоа како што сум сега, без стискањето.. јас од тоа се насекирав.. Спаркс велиш нешто со воздухот сум направила.. па нели е ист и хируршкиот зафат? само што нели ми сецка 'рскавецот и го повлекува накај главата..
    Многу ми е фуфка, и понекогаш мислам дека не би можела да го поднесам ова, но ке гледам да се охрабрувам самата малку по малку до декември..
    Ајде ке биде... сакам и јас да уживам во крената косичка :sun: не дека сега не ја носам така.. си носам ја и репчиња и пунџи немам комплекс... али сепак. :)
    Фала многу девојки, ако има нешто пак ке ве прашувам :)
     
  20. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    А што има врска дали е лето или зима? Јас во лето правев нема врска тоа...и + слухот не се менува нема врска :)