1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Естетска хирургија на вагината (вагинопластика)

Дискусија во 'Секс' започната од milamilamila15, 28 декември 2012.

 1. milamilamila15

  milamilamila15 Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Ваши лични искуства и препораки за овој хируршки зафат кај нас во Македонија и странство.
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Лично искуство јок а па препораки па ич :wasntme:
   
  На Micheleljubov му/ѝ се допаѓа ова.
 3. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.799
  Дотаму оди искомплексираноста и незадоволството на жената што ќе оперира и вагина....??? :x :tmi:

  Ете што ни направија ТВ, списанијата... Тоа што е најнормално, да ни се гледа како ненормално. :^)

  (Оправдувам ако има реална, здравствена потреба) :!:
   
  На Aleks96 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. milamilamila15

  milamilamila15 Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Ја отворив темата поради тоа што сакам да знам какви се кај нас условите за ваков зафат. Причина нормално дека имам... Мислам дека голем број на жени имаат направено ваков зафат и кај нас, не е ништо страшно, секој со својот став и мислење. :) :P Поздрав
   
 5. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.799
  Па ние си кажуваме наши мислења, не знам зошто ги сфати така лично.

  Ако не си задоволна со себе, оди оперирај се, никој не ти брани.

  Мене ми е смешно незадоволството кај жените. Наместо да научат да се сакаат и прифаќаат себе си и да најдат маж кој ќе те прифати таква (нели тој ќе те гледа долу), тие ќе се оперираат. :^)

  Од било која операција трпи и целиот организам. Непотребно ризикување, губење време и пари.
  Ама кој воли, нек изволи.

  И воопшто не се сложувам дека многу жени кај нас имаат направено ваков зафат !!!!!!!!
  Кај нас ова сеуште е табу тема.
  И многу жени сеуште не пошле ни на козметичар да се издепилираат на вагината, а не операција да прават. :!:
   
  На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Liiana

  Liiana Активен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2012
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  1
  Во другите земји естетска хирургија на вагината е како мода би направила зошто да не но после породување па и сум читала дека порно актерките го побелуват и отворот на анусот да им изгледа поубаво :lol:
   
 7. DeMelo

  DeMelo Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.405
  Не мора толку козервативни да бидиме.
  Секоj има некоj дел од телото од коj не е задоволен, да бидеме реални совршените ретки се.
  Отворете во темата вагинални усни да видите колку ги има кои не се задоволни.
  Каj некоj се поголеми, каj некоj не се исти.
  Пред некоja вечер гледав на Е! жена коja правеше ваков зафат за намалуванюе на усните и затегнуванье на вагиналните мускули, имаше родено три деца и поради олабавуванюе на мускулите задоволството не било исто.
  Jac тука не гледам ништо ненормално.
  Сум помислила, но jac никогаш не би имала храброст, од проста причина што кога се работи за матичен гинеколог избирам исклучиво жена, на интимна депилациja никогаш не сум отишла.
  Исто имав гледано некоj нов метод се става тн Г инекциja во Г точката за они жени кои не можат секогаш да го достигнат врвот, оваа инекциja им гарантира. Трае мислам четири месеци. Па да не се лажеме коja жена не би сакала после секоj однос да свршува, ретки се тие кои секогаш свршуват.
  Каj нас на клиники, прават вакви зафати, сум читала некаде дека околу 100 евра се.
  За овоj co Г инекциja не знам. :rofl:


  "Сега го видов мисленюето на грл.23

  грл23 сигурно тие што направиле нема да ти пишат порака, или jaвно да кажуваат, баш во статиjaта koja ja читав во Теа Модерна беше ако не се лажам и тоа пред неколку години, докторот кажуваше дека jaвноста ке се изненади од посетеноста на ове зафати, доста иделе и од странски земjи, поради евтината цена, и исто имало и неколку jaвни личности од музичката естрада. :wasntme: :D
   
  На Nymeria му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.659
  Јас оправдувам секаков вид на естетска хирургија без разлика на кој дел од телото е, ако помага некому да се врати самодовербата или едноставно ако некој повеќе ќе се сака со некоја промена на телото, зошто да не. Не сме во средниот век, медицината денеска е многу напредната и зошто да не се искористат нејзините предности, едноставно зошто некој да не биде посреќен кога може со некаков едноставен зафат.

  Инаку и јас сум ја читала истата статија како и ДеМело, и навистина имаше мислење од хирург дека оваа операција е една од најбараните корективни операции, па дури и до тој степен да некои жени се враќале по втор или трет пат за корекција бидејќи не биле задоволни од резултатите.
  Сега јас не знам каква би била идеална, ама јас ако би се осудила на ваков зафат најверојатно ќе немам храброст да одам повторно на поправка доколку не сум задоволна :D Што и да испадне, најверојатно ќе биде подобро отколку претходното, впрочем колкава промена може да се направи на изглед на вагина? :)
   
  На DeMelo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Од хирургија на вагината, кај нас во турбо подем е шиење.
  Турбо експрес работи Поликлиника битпазар.
  Јас не верував додека на другарка ми гинекологот ми кажа дека има по 10тина неделно девојки.
  За други слабо сум информирана, и мислам дека сеуште не се упознаени нашиве "џет сетерки" за тоа, но со тек на времето, мислам и те како ќе се развие овој трен.
  Смешно ми е мене тоа искрено, но секој со свој памет и разум.
  Само пазете каде и кој ви се нафаќа на такви работи, да не закачите некоја сепса.
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.239
  Допаѓања:
  77.059
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би се нафатила на ваков зафат па каква и да ми е. :D
   
 11. macunka

  macunka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Дали има некоја феминка да сподели лично искуство ?
   
  На Kaarina* му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.133
  Допаѓања:
  33.067
  Пол:
  Женски
  Ма каква хирургија. Таму долу не смее никој да ме допре. Освен маж ми. :rofl:
   
 13. Anacid

  Anacid Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  2.429
  Пол:
  Женски
  Иу језиво ..Не би сакала естетска хирургија само би сакала овие докториве кои што не шијат после раѓање повеќе да внимаваат!
   
  На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.